Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Umowa-kupna sprzedaży samochodu

  1. #1
    hug
    Gość

    Domyślnie Umowa-kupna sprzedaży samochodu

    Witam. Zakupiłem właśnie samochód ale mam pytanie dotyczące umowy kupna-sprzedaży.

    Czy jeśli w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel zarejestrowana jest żona pana X od którego mam samochód, to ona musi być także na umowie-kupna sprzedaży?

    Co jeśli mam tylko pana X?

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Oj kolego... Mam nadzieję, że nie kupiłeś auta z wadą prawną

    Jeśli w dowodzie rejestracyjnym jest żona to na umowie podpis żony jest WYMAGANY - oczywiście wraz z kompletnymi danymi.
    Inaczej auta nie zarejestrujesz. Ba, żona może Ci narobić smrodu. Jak najszybciej dokończ sprawę i skompletuj umowę. I w takiej sytuacji tylko i wyłącznie podczas osobistych odwiedzin u żony. Nie baw się w żadne fałszowania podpisu itd. Nie ufaj teraz już nikomu - dopóki żona nie podpisze - NAJLEPIEJ przy Tobie - umowy to nie zarejestrujesz auta.

  3. #3
    hug
    Gość

    Domyślnie

    Nie no, samochód stoi przy domu. Gość jest naprawdę w porządku, siedzieliśmy u niego w domu spisując umowę i pytał się czy trzeba czy nie, myśleliśmy, że nie więc jest na niego tylko.

    No i mówi od razu że w razie jakby umowa była wymagana na dwie osoby (on i żona) to normalnie zadzwonić przyjechać i poprawi się to.

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Noo, to w te pędy do gościa i niech żona przy Tobie umowę też podpisze. Dziwny w ogóle tok myślenia - jeśli żona jest współwłaścicielem, to czemu nie podpisuje umowy?

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jakie fałszowanie podpisu?Kris75 przecież umowę oddają tamci do WK i często gęsto umowy są podsyłane faksem na prośbę organu rejestrującego. Miałem taką sytuację, że przy pisaniu umów jak sprzedawałem (i tu i tu był współwłaściciel) na jednej po prostu zona zapomniała się podpisać, Pani nowemu właścicielowi aferę skręciła, że umowy są niezgodne i zaczęła go paragrafami straszyć. Ten przestraszony dzwoni do mnie i na pocz nie wiedziałem o co biega, jak już załapałem, kazałem ostudzić zapędy Pani urzędniczki i przekazać że podpis właściwej osoby zostanie uzupełniony. Także umowy muszą być jednakowe.

    Kolego podjedź do właściciela i dopiszcie, często ludzi dopisują współwłaściciela żeby zniżki mu leciały, a potem przy sprzedaży z podniecenia to umyka.

  6. #6
    hug
    Gość

    Domyślnie

    Dzwoniliśmy do gościa i też właśnie pytał czy nie możemy sami dopisać, ale lajcik na 18 się umówiłem z nim jutro i bez problemu.

    Dobry kontakt z nim jest, najpierw przestraszony spytał czy coś z autem. Widać, że nie chce kitu pocisnąć.

    Dzięki koledzy za info.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Carl 23 no przecież Kris 75 dobrze napisał żeby się kolega nie bawił w podpisy za kogoś bo może z tego niezły bajzel wyniknąć bo jest to bez problemu do sprawdzenia co sam potwierdziłeś.
    może ford g...wort ale jedzie sie jak lord

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dobrze napisał zgadza się, chodziło mi o słowa "nie baw się w żadne fałszowania podpisu"...potwierdziłem to po prostu doświadczeniami że WK faxują do siebie czasami umowy (więc to by nawet nie przeszło) i wtedy można sobie smrodu narobić, nie negowałem tego tylko niejako dołączyłem przykład (do tego własny).

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •