Jakie auto kupić pow. 30k
Rodzaj
Sedan / Liftback
Preferowana marka
Citroen, Kia, Honda, Nissan, Toyota, Mazda, VW
Budżet na zakup auta:
60000
Preferowany rok produkcji:
2012
Silnik (pojemność i liczba KM)
od 140km
Preferowany rodzaj paliwa:
ON
Planowany roczny przebieg:
35000
Segment/typ/wielkość auta:
-
Charakter użytkowania :
trasa > 50%
Ilość pasażerów, bagażu:
1-2 osoby
Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
EU
Czego przede wszystkim wymagam od auta:
Witam.

Potrzebuję Waszej pomocy, mianowicie na przełomie kwietnia - maja chcę zmienić samochód. Od jakiegoś już czasu przeglądam internety i staram się coś do siebie dobrać. Wstępnie mam kilka typów, ogólnie jestem elastyczny w kwestii wyboru samochodu i nie jestem ściśle nastawiony na jakiś konkretny model/markę.
Może kilka istotnych dla mnie rzeczy, autko na pewno 4/5 drzwi najlepiej w dieslu ale nie koniecznie, od 2012 roku. Jeśli chodzi o wyposażenie to najlepiej jak najlepszy pakiet/opcja. Bardzo istotne dla mnie - awaryjność, koszty utrzymania samochodu oraz spalanie (max 7-8l/100km).

Teraz moje typy:
1. Citroen DS5 2.0 HDi 163km SportChic
2. Honda Civic 1.8 i-vtec
3. Mazda 6
4. Kia Ceed
5. Ford Focus
6. Nissan Pulsar

W przypadku dwóch pierwszych pozycji jestem pewny że interesowały by mnie wersje z tymi silnikami.
Jak na razie DS5 bierze górę ale czy ktoś tutaj z obecnych ma może ten samochód i mógłby się wypowiedzieć ??
Co do reszty to jakimi silnikami warto się zainteresować, sprawdzone mało awaryjne ?

Mam jeszcze pytanie, wspomniana DS5 jest w wersji z automatem i manualem, co według Was jest lepsze?
Ja osobiście wolałbym manual ale czy słusznie ?

Jeśli macie jakieś swoje spostrzeżenia, uwagi to bardzo proszę śmiało komentować. Będę niezmiernie wdzięczny za każde wskazówki.
Jeśli macie też jakieś swoje sprawdzone typy to proszę o propozycję, budżet ok 50-60 tyś.
Jeśli to istotne to dla informacji auto będę kupował i rejestrował w Niemczech.

Dziękuję za wszelkie informacje i wskazówki....

Pozdrawiam