Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Peugeot 307 czy Megane/Scenic?

  1. #1
    katarynka
    Gość

    Domyślnie Peugeot 307 czy Megane/Scenic?

    Witam!

    Proszę o pomoc w wyborze samochodu.
    Myślę póki co o dwóch, peugeot 307 (rocznik 2003, benzyna 1,4) lub o renault megane/scenic (2003/2004, również benzyna 1,4).
    Rodzina 2+2, szukam samochodu głównie do jazdy po mieście, rzadziej jakieś dłuższe trasy. Coś w miarę ekonomicznego, co nie pali jak smok.
    Budżet ok 17/18 tys.
    Tak więc póki co, te dwa rodzaje aut wpadły mi w oko.
    Przeglądam już od kilku dni konkretne ogłoszenia, trochę szukam w necie i już byłam zdecydowana na 307, ale niestety dziś znajomy zapytany o zdanie jedyne co odradził to właśnie 307, mówiąc że to najbardziej awaryjny z modeli.
    Generalnie francuzów nie poleca. W hasła stereotypowe nie wierzę, ale trochę mnie dziś dobił tym.

    A może jeszcze coś innego?
    Toyota corolla?
    Honda Jazz?

    Już mi głowa pęka od myślenia...
    Co polecacie z wymieonionych wyżej?

  2. #2
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Ja jeżdżę Peugeotem 307 1.6 16v z 2002 r co prawda 1,5 miesiaca, ale jak na razie jestem zadowolony. Nie ma się co bać francuzów, auta jak auta. No może poza laguna 2 ;-).

    Dla mnie priorytetem bylo bezpieczeństwo, a pug 307 wysoko stoi np. w rankingu folksam, zwlaszcza w wersji z 6 poduszkami.

    Silnik 1.6 w kombi jest calkiem fajny, dynamiczny a zarazem dość oszczędny - na trasie można spokojnie wykręcić 6,5 l z bagazem, pasazerami i wyprzedzaniem , w mieście ok. 8,5 bez szaleństw, ale tez i bez wleczenia sie.

    Żona nieco narzeka na wygodę z tylu (jeździmy z niemowlakiem), porównanie ze scenikiem 2 wypada na korzyść tego drugiego.

    Można rozważyć zakup, grunt to znaleźć dobrze zachowany egzemplarz.

    PS znajomego sluchaj jeśli jest mechanikiem, albo sam jeździl danym autem, bo często wypowiadają takie hasla ludzie, którzy nie maja pojęcia o czym mówią.

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak trafisz zadbany egzemplarz, to będziesz zadowolony z Renault. Przede wszystkim przestronniejsze od Peugeota i
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Nawet jeśli zakładasz spokojną jazdę to 1.4 ze Scenicem nie da sobie rady.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    jasieek "Nie ma się co bać francuzów, auta jak auta. No może poza laguna 2 ;-). "
    co Ty tu gadasz złe rzeczy o lagunie !!! 2 takie samo ustrojstwo jak ten twój pug. Czego Ty się w niej boisz, ???

    jasieek "Dla mnie priorytetem bylo bezpieczeństwo, a pug 307 wysoko stoi np. w rankingu folksam, zwlaszcza w wersji z 6 poduszkami. "

    Chcem Ci tylko przypomnieć że pierwszym autem na świecie która dostała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych, była ta właśnie laguna 2. A auto jak auto tak jak mówisz, i ja poraz kolejny twierdze jak dbasz tak masz. One wcale nie są takie złe !!!

    Pozdrawiam.

    Co do silnika to jak koledzy mówią w 1,4 nie ma żadnej ekonomi. Szukaj większego motoru. Ty nie szukasz małego auta, ale dość pakownego kompakta, więc aby mniej palił minimum jest 1,6,

  6. #6
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Grzechu, spokojnie. Jakbyś nie zauważył, to napisałem to z przymrużeniem oka.

    Informacja o bezpieczeństwie odnosiła się do Peugeota 307. Nie napisałem, że Laguna 2 nie jest autem bezpiecznym. Tyle.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    oks może po czytaniu tych postów Pisenera człowiek już wszystko żle odbiera. Sorki.

  8. #8
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    @katarynka

    jak widzisz autka bardzo podobne ... pozostaje tylko przejechac sie i jednym i drugim a nastepnie szukac zadbanego egzemplarza

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •