Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Inne rocznik 2008 za 15000 zł na Pb. trasa > 50%

  1. #1
    Amalio
    Gość

    Domyślnie Inne rocznik 2008 za 15000 zł na Pb. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 10-15k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    15000
    Preferowany rok produkcji:
    2008
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    >2000ccm
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Segment B
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Poszukuję samochodu dla młodej rodziny. Dwa miesiące temu urodziła mi się córka i muszę się rozstać się ze swoim Seatem Arosa. Główny powód - mikroskopijny bagażnik, 130l. Dlatego podstawowe założenie, to bagażnik minimum 260 litrów. Po krótkim rekonesansie widzę, że większość to auta segmentu B. Nie ukrywam, że ze względu na posiadany samochód i inne samochody w rodzinie celuję w VAGi, ale jestem otwarty na każdą propozycję dowolnej marki. Patrzyłem też na większe samochody. Atrakcyjne cenowo są Chevrolety (Nubira/Lacetti. Jest ktoś w stanie coś powiedzieć na temat trwałości tych samochodów? Ogólnie czy w tym przedziale cenowym i z tymi założeniami warto interesować się samochodami segmentu C?
    Rocznik max 2007, ale wolałbym dziewięciolatka.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Segment C, 2007-2008r, VAG i 15tys zł? Zapomnij
    W tej cenie kupisz fajne 307 piliftowe i to chyba jedyne sensowne auto. VW Golf, Seat Leon, Skoda Octavia II, Audi A3 będą sporo droższe.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Amalio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Segment C, 2007-2008r, VAG i 15tys zł? Zapomnij
    Pisząc o VAGach miałem na myśli samochody segmentu B (bo w taki segment celuję). Przede wszystkim Ibiza/Cordoba, ewentualnie Fabia Polo.

    Co do C no to właśnie. Można znaleźć konkretne modele które bez problemu mieszczą się w zakładanym budżecie lub są niewiele droższe. I właśnie pytanie czy warto się w to babrać. Niska cena nie bierze się znikąd. Pytanie czy jest ona spowodowana wysoką utratą wartości czy też dany model lub silnik jest nieudany.

    Co do 307, to jaki konkretnie silnik polecasz?

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Popatrz na Renault Megane II, kombi wymiarami powinno Ci pasować. W tym wieku/budżecie niestety trzeba się skupić by znaleźć nie bity oraz niezajeżdzony kompletnie egzemplarz, sama marka i model poza paroma wyjątkami jest wtórna.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Rogerson
    Gość

    Domyślnie

    Byłem w podobnej sytuacji co Ty, czyli 2+1 z noworodkiem i 390 litrów w mojej A Klasie to było na totalny styk, a o wyjeździe bez gnieżdżenia rzeczy w kabinie można było zapomnieć.

    Minimum które powinieneś sobie założyć, jeżeli chodzi o pojemność bagażnika, to właśnie te ok. 390 litrów.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •