Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Benzyna 1.8 w kombi do 20 tys.

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Post Benzyna 1.8 w kombi do 20 tys.

    Proszę o pomoc w wyborze między trzema autami. Interesuje mnie benzyna w kombi z silnikiem gdzieś w przedziale 120-130km. Aktualnie wybieram między (wersje po lifcie):
    - Toyota Avensis 1.8 129km
    - Audi A4 B5 1.8 125km
    - Volvo V40 122km
    Rozmawiałem wstępnie z andrebarem i z ofert które mi przesłał można by kupić A4 z rocznika 1999, natomiast Ave lub v40 z 2001. Nie mogę się do końca zdecydować dlatego proszę o argumenty czemu akurat wybrać daną markę. Możliwe ewentualnie podanie alternatywy w innej marce/modelu w podanym kryterium (benzyna 1.8, 2.0). Roczne przebiegi ok. 10-12 tyś. i większość po mieście także proszę mi nie proponować diesla bo raczej i tak się nie przekonam. Odpada lubiany przez nasz naród passat b5, golf. Dodatkowo upieram się trochę na samochód z dobrą blachą także tutaj narazie niestety na dalszy plan schodzą japońskie marki - mazda, honda, nissan, chyba że jesteście mi w stanie powiedzieć że dobrze się będzie sprawdzało zrobienie zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia auta np. - http://www.autowis.com.pl/?dzial=20#

  2. #2
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    używam ave d4d 2001, sprowadziłem z włochów, więc nie mam rdzy, 140k km, książka serwisowa, 2 właścicieli. jak coś takiego znajdziesz to bierz i się nie zastanawiaj. znajomy parę lat temu wziął ode mnie podobny egzemplarz, przejechał już 200k km i nic przy niej nie zrobił poza tym, że opony zdarł bo latem na zimówkach jeździł. benzyny też nie do zajeżdżenia z tego modelu. następca w prostej linii cariny e, czyli po starlecie najmniej awaryjnego auta chyba na całym świecie. do 2003 jeszcze nie pakowali zbyt dużo elektroniki i na prawdę nie ma się tam co psuć. jedynie rozrusznik, bo nawet alternator prawie wieczny.

  3. #3
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Szukasz widzę auta segmentu D, ale w benzynie i kombi - czyli w grę wchodzi najczęściej auto rodzinne z użytku prywatnego. Ciężko będzie znaleźć takie z rocznym przebiegiem tak małym i silnikiem w określonej mocy a jeśli się uda to będzie pewnie drogie. Auto musiałoby mieć ponad 10 lat i przebieg mniejszy niż 150 tys, np. takich A4 z rocznika 99 znalazłem raptem trzy sztuki.
    Zostają alternatywy:
    BMW serii 3
    Citroën C5
    Ford Mondeo
    Mercedes-Benz klasy C
    Opel Vectra
    Renault Laguna

    Trochę ostre wymagania co do auta. Przecież dla takiego np. A4 200 tysięcy po niemieckich drogach to tyle co nic.

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Pilsener źle mnie zrozumiałeś, nie szukam auta z przebiegiem poniżej 150 tys. tylko podałem że przewidywane przebiegi jakie jak będę tym autem robił to rocznie 10-12 tys. Nie boję się aut z przebiegami powyżej 200 kkm.

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zdecydowanie Ford Mondeo, w tym przedziale cenowym nic lepszego nie znajdziesz... a z twoich typów odrzuciłbym Toyotę.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ford Mondeo jest świetnym samochodem w benzynie 1,8, tak jak pisze kolega powyżej, Ave też nie jest złe aż tak ale Mondeo już lepiej wygląda i prowadzenie go nie ma żadnego porównania z ave.
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 03-09-11 o 11:40

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A jak z blachą w mondeo ?, i co powiecie na temat laguny II w benzynie ?

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jacenty szukając benzyny odpada Ci mnóstwo problemów, które mogą choć nie muszą wystąpić w dieslu, więc prawdę mówiąc każdy porządny egzemplarz z wyżej wymienionych będzie prezentował podobny poziom i koszty eksploatacji, marka w tym przypadku nie będzie miała kluczowego znaczenia. Polecałbym Ci wziąć raczej silnik 2.0 Różnica w spalaniu i kosztach przy Twoich przebiegach nie będzie duża, natomiast większy silnik będzie odczuwalnie lepiej radził sobie z dość dużym nadwoziem.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacenty84 Zobacz post
    i co powiecie na temat laguny II w benzynie ?
    Łeri gud 125 koni Ale także jak Jakoob pisze preferowałbym 2.0 16V 135 koni. Różnica w spalaniu niewielka. Jak nie bita to nie ma co rdzewieć (ocynk). Maska aluminium, przednie błotniki plastik, tylna klapa z tworzywa

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Roadkiller właśnie laguna ma ten plus, że niektóre elementy nie są z blachy. Ogólnie benzyna 2.0 też jak najbardziej pasuje, trzeba będzie w końcu się na coś konkretnego zdecydować. Jakiej długości jest mondeo mk3 w kombi bo może być problem ze zmieszczeniem w garażu?

  11. #11
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    4804 mm
    byle ci się te 4mm zmieściły

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    jacenty84 jak będziesz miał jakieś Lalki do oceny to wstawiaj tematy lub pisz PW

    Laguna jest zgrabniejsza i ma 4695mm

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Lalek z otomoto ani allegro raczej nie będzie bo mi szkoda czasu i nerwów, prawdopodobnie jak się zdecyduję na konkretny typ to się dogadam z andrebarem, biorę w pracy urlop i jadę z nim za odrę. Ewentualnie wrzucę coś z autoscouta lub mobile do opinii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •