Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: SUV Audi, Mercedes rocznik 2013 za 150000 zł na ON. trasa > 50%

  1. #1
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    mar 2011
    Postów
    8
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie SUV Audi, Mercedes rocznik 2013 za 150000 zł na ON. trasa > 50%

    Jakie auto kupić pow. 30k
    Rodzaj
    SUV
    Preferowana marka
    Audi, Mercedes
    Budżet na zakup auta:
    150000
    Preferowany rok produkcji:
    2013
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    -
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2+1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    rynek krajowy - auta poleasingowe
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    4x4, auto będzie leasingowane.To dla żony.Chciałaby wysoko siedzieć, silnik z turbo tak aby nie musiała przy przyspieszaniu wkręcać go na wysokie obroty,typ skrzyni obojętny,PODGRZEWANA KIEROWNICA lub webasto,klimatyzacja najlepiej 2/3 strefowa.To wymagania kobiety
    Ja bym chciał z mocnym ale w miarę bezawaryjnym silnikiem i skrzynią.Auto bez typowych drogich usterek dla danego modelu/wersji.Możliwość serwisowania po gwarancji poza ASO - istnienie sprawdzonych warsztatów na Górnym Śląsku znających dany model i tańszych niż ASO. Znalazłem następujące propozycje :
    http://www.vcentrum.pl/listings/audi...-line-quatrro/ VIN WAUZZZ8U7ER126848
    http://www.vcentrum.pl/listings/merc...0cdi-4matic-4/ vin WDC2049841G268429
    niestety oba bez webasto i podgrzewanej kierownicy. Ewentualnie nowy fajnie wyposażony z webasto i 211 KM http://www.mercedes-benz.pl/content/...56.html#/p3506 - w nowo zamówionych modelach klima ma być na CO2 (nie wiem czy to zaleta), benzyna więc pali zauważalnie więcej niż diesel, nie siedzi się zbyt wysoko ale można kupić webasto Lub :
    Auto z PODGRZEWANĄ KIEROWNICĄ i dobrym silnikiem, zauważalnie tańsze niż powyższe i nie takie małe
    http://www.fiat.pl/fiat500/500x-off-...k-konfigurator
    Cena do 150.000 zł jest orientacyjna bo to będzie leasing. Wiem,że auto traci po ok 3 latach użytkowania ok 40 % ceny salonowej. Więc nowe z gwarancją czy potencjalnie mało awaryjne tańsze używane ?
    Dziękuję za odpowiedź
    ps. żona przeżyje w ostateczności brak webasto i grzania kierownicy w używanym

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Od razu Ci mówię, że grzana kierownica + webasto jest wymogiem nierealnym, tylko w nowym i to nie z placu a na zamówienie da się tak grymasić.

    Klima nie na "CO2" tylko z nowym czynnikiem chłodzącym 1234yf.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    mar 2011
    Postów
    8
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Mercedesy mają jeszcze czynnik r134a - sprawdzone wczoraj w salonie.Nie chcą stosować r1234yf więc mają przejść na dwutlenek węgla.Planowano, że na początku będzie to klasa E i S ale sprzedawca powiedział mi, że najnowsze wiadomości z centrali to każdy mercedes zamówiony w 2017 będzie miał klimę z CO2.
    Wiem,że aby trafić w używanym na ogrzewanie postojowe/podgrzewaną kierownicę trzeba trochę szczęścia.
    W linkach do używanych które zamieściłem,żaden tego nie ma.

  4. #4
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    mar 2011
    Postów
    8
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Precyzyjnie : może być tylko webasto, tylko podgrzewana kierownica, obie rzeczy na raz lub w używanym brak obydwu. Po prostu bardzo fajnie by było z tym wyposażeniem. Mam ogrzewanie postojowe u siebie więc wiem o czym piszę
    ps. być może w nowym też brak obydwu
    Ostatnio edytowane przez 0815eg ; 22-12-16 o 21:11 Powód: literówka

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    No to zaczynasz mieć pole manewru Swoją drogą Audi i Merc vs Fiat... "dość" spory rozstrzał po klasach W przypadku używanych jak choćby tych powyżej, proś o raport rzeczoznawcy na maila, czasem sporo da się dowiedzieć bez wyjścia z domu.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •