Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 61

Temat: VW touran lub inny mały van rodzinny

  1. #31
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2011
    Skąd
    Małopolska
    Postów
    228
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    wtrącę swoje 3 grosze, sąsiad ma Scenica ale 2.0+LPG, strasznie narzeka, nie tyle na silnik co na elektrykę,
    drugi znajomy ma Scenica II Diesla, też z zbytnio nie wychwala.
    Ale wiadomo, zależy co się kupi i ile cofnięte. Dużo też zależy od cen części i zastosowanych rozwiązań, co za francuzem nie przemawia.

    Co do zafiry I generacji w Dieslu, lepiej sobie odpuścić, tak samo jak VW 2.0 TDI 140KM
    Pozatym jeśli Zafira to czemu nie Sharan, Alhambra itd. Z Zewnątrz są one tylko 30 cm dłuższe.

    Jeśli interesują Cię te mniejsze jednak, jest jeszcze Golf Plus, ale też trzeba doliczyć tak jak za Tourana. Jeśli automat,
    też mają bardzo dobre skrzynie DSG. Choć ja zawsze szukam tylko Manuala.

    Ale weźcie jeszcze pod uwagę, takie autko jak MAZDA PREMACY. Jak dla mnie lepsze od Scenica i Zafiry.
    A w tych pieniądzach można kupić bardzo ładną. Należy uważać na korozję na progach i nadkolach z tyłu, jak to w japończykach.

  2. #32
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli uważasz,że części do Scenica II są drogie to jesteś w dużym błędzie.
    Scenic jest o niebo wygodniejszy od zafiry, lepiej wyposażony, a ceny części są dużo niższe niż zp. do VW.
    Proszę otworzyć sobie pierwszy lepszy internetowy katalog i porównać ceny.
    W tym roku sprzedałem 11 sceniców II 1.9 dci i kilka 1.5 dci. Żaden klient nie narzeka. Jeżeli auto ma pewne pochodzenie nie było składane z dwóch,zalane i robione na sztukę to nie ma prawa się dziac nic więcej niż przy VW.
    Inna sprawa,że ludzie kupują auta z importu za połowę ich wartości później samodzielnie próbują je usprawniać za pomocą najtańszych testerów diagnostycznych z Allegro i wychodzą żale po forach internetowych,że jego auto ma dopiero 170 tyś.km i tak się psuje...

  3. #33
    roza
    Gość

    Domyślnie

    MAZDA PREMACY - wygląda fajnie - i nikt o nim nie mówi... Postanowiłam trzymać się skromniejszej wersji cenowej, tak ok. 25 tys. max. Niestety za tę cenę ani dobrego tourana nie kupię, opla zafiry (B) też nie. Renault scenic do mnie nie przemawia - jednak ma za dużo złych opinii.
    Tak więc będę się rozglądać za czymś jeszcze, bardziej z minivanów - może opel meriva, albo wspomniany już c-max, albo ww. mazda premacy...

  4. #34
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2011
    Skąd
    Małopolska
    Postów
    228
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    ale co do scenica, nie jest tak że np tarcze hamulcowe są razem z łożyskiem? wiec padnie łożysko wymiana całości...
    wiem że w jakiejś renówce tak jest, a to rozwiązanie trochę nielogiczne i bardziej kosztowne

  5. #35
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Laguna II Vel Satis Espace Scenic mają tarcze razem z łożyskiem ale to łożysko jest wymienne osobno i kosztuje oryginalne 120 zł. Mogę pokazać rachunek bo wymieniałem ostatnio. Zamiennik w hurtowni kosztuje coś koło 80 zł.

  6. #36
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał roza Zobacz post
    MAZDA PREMACY - wygląda fajnie - i nikt o nim nie mówi...
    Tak więc będę się rozglądać za czymś jeszcze, bardziej z minivanów - może opel meriva, albo wspomniany już c-max, albo ww. mazda premacy...
    Z tych trzech wybrałbym Premacy.
    Premacy po lifcie wersja sportive w benzynie moc 131 KM.Autko lekkie , wyprzedzanie tym modelem bardzo przyjemne (jak ktoś ma frajdę z obserwowania zdziwionych min kierowców dużo większych aut to będzie miał dodatkowy atut )
    Po za tym relatywnie niskie spalanie 8,5 litra z włączoną klimą po mieście . Trzy osobne składane fotele z tyłu , stoliczki w oparciach przednich foteli , spora przestrzeń załadunkowa , ( pralka wchodzi na stojąco )
    Auto produkowane w Japonii o nieskomplikowanej konstrukcji, wsiadasz odpalasz ( za każdym razem ) i podróżujesz nie drżąc czy dojedziesz,,,,
    Plus ,,to nie golf , passat czy avensis których mnóstwo na naszych drogach,,,,,
    Minusy ?,,,,ja potwierdzam jeden ..są auta cichsze wewnątrz ( ale tragedii oczywiście nie ma..)

  7. #37
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    sprawdź sobie ceny części tego premacy, zwłaszcza jako początkujący kierowca. nie mam nic do mazdy, zdecydowanie polecam ale ostatnio grill poszedł za 250 zł

  8. #38
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Rozrząd kpl też tani nie jest, bo w stosunku do poprzedników to x2 cena, wiem że tego nie wymienia się co tydzień, ale jak się podliczy koszta to już różowo nie wychodzi. A autko faktycznie przestronne i nieźle wykonane, stary japoński styl, chodź imho sporo ładniej niż w 626 z okolic 2000r. Co do pakowności Sherlock ma rację-miejsca nie powinno zbraknąć.

  9. #39
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A dlaczego nikt z Was nie poleca mojego ulubionego samochodu?
    Ja mógłbym tutaj poematy o CITROENIE Picasso pisać ale dosyć przynudzania.
    Idealny samochód dla rodziny 2+2. Szału na parkingu przed sąsiadami co prawda nie ma - ale to jeden z najmniej awaryjnych samochodów w swojej klasie.
    Za te pieniądze jakie są w budżecie piękny egzemplarz byłby do kupienia...
    Autorka niech rozważy dokładniej tę opcję.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  10. #40
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Pathilner z tego co wywnioskowałem autorka tematu sugeruje się internetowymi opiniami, a pewnie doskonale wiesz,że negatywne opinie o autach na F w większości pisane są przez ludzi którzy nigdy nie mieli do czynienia z niczym innym jak Golfem w dieslu albo przez CCC co to super igły pokupowali

  11. #41
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał netymark Zobacz post
    sprawdź sobie ceny części tego premacy, zwłaszcza jako początkujący kierowca. nie mam nic do mazdy, zdecydowanie polecam ale ostatnio grill poszedł za 250 zł
    Kto ma sprawdzić Ja ?? , ja nie kupuje premacy , Wszystkie czesci do aut kosztują,,a jak się kupi w złym stanie to i trzeba kupić,,,,grill sam poszedł ? czy ktoś mu pomógł.
    W dzisiejszych czasach straszyć cenami cześć,,,,

  12. #42
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nie chodzi o straszenie Sherlock Po prostu niektóre części są droższe z racji rozwiązań stosowanych a części blacharskie ze względu na niezbyt dużą ilość tych aut, natomiast są plusy-sprzęgło bez dwumasy (benz), wahacze z wymiennymi tulejami i sworzniami itd...

  13. #43
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    nie, no sherlock, nie przesadzaj, przecież nie będziesz części sprawdzał komuś. pisałem to do miłej pani, która szuka auta. dla kogoś, kto dopiero prawko zdaje a chce po dużych miastach jeździć po prostu nie polecam premacy bo ma dość drogie części zamienne. grill podałem jako przykład. myślę że scienik albo picasso byłoby przy jakiejś kolizyjce dużo tańsze w naprawie a i części dużo łatwiej znaleźć. nie wiemy, czy świeżo upieczony kierowca wykupi ac, bo jak zobaczy ceny to się wystraszy.

  14. #44
    roza
    Gość

    Domyślnie

    Panowie nie kłóćcie się
    Picassa raczej nie biorę pod uwagę, bo to autko mi się bardzo nie podoba i już Wygląda trochę jak rozjechana żaba
    A jeśli chodzi o twardość blachy? Jakieś dodatkowe sugestie co do minivanów? Podobno te z twardszą blachą są bezpieczniejsze, a japończyki chyba są z miękkiej blachy - czy się nie mylę?

    ps. wykupię ac, oc i jeszcze co tam będzie, do strachliwych nie należę, no i ufam, że jednak będę miała jak najmniej kolizji, bo będę jeździła z dziećmi...

  15. #45
    roza
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Pathilner z tego co wywnioskowałem autorka tematu sugeruje się internetowymi opiniami, a pewnie doskonale wiesz,że negatywne opinie o autach na F w większości pisane są przez ludzi którzy nigdy nie mieli do czynienia z niczym innym jak Golfem w dieslu albo przez CCC co to super igły pokupowali
    chciałam zauważyć, że cały czas proszę o poradę na tym waszym szacownym forum, które przecież jest internetowe... chyba ktoś sobie właśnie strzelił gola

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •