Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Temat: Hatchback dla dziewczyny za ~6000

  1. #16
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzi o felicję :P

    Ta fabia nie ma nic . OK, ma kierownicę, silnik, kierunkowskazy itd . Z luksusów: poduszka kierowcy i wspomaganie .

    Za to ma dwójkę z przodu na przebiegu... wiadomo jaki popyt jest na takie auta, więc trzeba dać odpowiednią cenę ...

  2. #17
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    jassiek a biła ta twoja fabia czy habrowa ???

  3. #18
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Grzechu: jeszcze nie ma jej w ogłoszeniach . Jak będzie to wrzucę na forum.

  4. #19
    anduril
    Gość

    Domyślnie

    Trafiła się ciekawostka - Subaru Justy Mk2. Warto się interesować, czy poszukać czegoś bardziej... mainstreamowego?

  5. #20
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Mnie tam życie nauczyło, że z takim budżetem nie ma co się porywać na "egzotykę"

  6. #21
    anduril
    Gość

    Domyślnie

    Ale ponoć to "jedynka" była mocno egzotyczna, a dwójka to właściwie Swift z dołożonym 4WD.
    Przynajmniej z tego co piszą po forach.

  7. #22
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    anduril ja osobiście Ci powiem że nie ma co się porywać na marke, model w takim budżecie, czy też rocznik,. załóż se że auto ma mieć wspomaganie, jakąś tam wielkość i szukać samochodu w jak najlepszym stanie., bo na bank będzie dziewczyna bardziej zadowolona z Matiza którym zawsze wszędzie se dojedzie jak z subaru czy polo którym będzie jeżdzić tylko do warsztatów a w weekedny zamiast na zakupy do Galerii to będzie walić do Nord Auto. Tyle ode mnie. Pozdrawiam.

  8. #23
    anduril
    Gość

    Domyślnie

    @Grzechu - wspomaganie nie jest ważne. Co do stanu - ma to ocenić znajomy mechanik.
    Wiem, że rocznikiem się nie jeździ. Raczej chodzi mi o to, czy są rzeczy niezależne od stanu technicznego które powinny mnie powstrzymać... ale pewnie niewielu jest właścicieli takiego egzotyka.
    Czy po prostu stare subaru nie jest warte świeczki? Drogie w naprawie? Psuje się?

  9. #24
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Myślę, że wspomaganie jest jednak ważne, kobiecie na pewno nie będzie przeszkadzało a i sprzedać potem będzie łatwiej.
    Swift w tym budżecie myślę jest dobrą opcją, w subaru 4x4 bym się osobiście nie pchał.
    Psuć się będzie wszystko co kupisz, bo kilkunastoletnie samochody to po prostu "zawsze coś", chodzi tylko o to aby naprawić jak najtaniej.
    Zrób tak wybierz sobie kilka przykładowych części do modeli, które bierzesz pod uwagę- błotnik, reflektor, klocki, tarcze, sprzęgło, klapa bagażnika i obdzwoń miejscowe szroty i sklepy z częściami zobaczysz co za ile możesz mieć.
    Jeździłem kiedyś Polo i części były tanie jak barszcz i było ich pełno, to samo będzie z Golfem III
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  10. #25
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Za 6 tys. można już od małego auta niezbyt renomowanej marki oczekiwać znacznie więcej, niż tylko by było na chodzie:
    - braku dzwonu
    - braku rdzy
    - mechaniki w znośnym stanie

    Ja bym szukał auta popularnego i jak najprostszego:
    - punto
    - panda
    - corsa
    - clio
    Te auta z tego co widzę nieźle się spisują. Wg mnie nie ma sensu za ta kasę ładować się w japońca czy marki typu jaguar. Po odfiltrowaniu aut sprowadzonych i handlarzy zostaje całkiem sporo godnych uwagi ofert prywatnych. Dziś ciężko sprzedać auto tak stare i słabo wyposażone (w dodatku inne niż wypaswagen czy audi) i myślę, że bez problemu znalazłbym dość zadbany egzemplarz od kogoś, kto nim po prostu jeździł. Dziś mało kto za 6 tys. chce np. pandę choć to auta całkiem udane - woli napalić się na golfa świeżo sprowadzonego z pełnym wypasem elektrycznym

  11. #26
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Pilsener masz pojęcie ile dobre Pandy kosztują? Za 6 tysięcy to kupisz Pandę:
    a) taką która spędziła ostatnie 8 lat na nauce jazdy
    b) przerobioną z Vana i doszczętnie zajechaną
    c) super okazję z za granicy
    d) z kierownicą po prawej stronie
    e) taką jak puzzle, do poskładania.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #27
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Fakt, moja wina, nie zwróciłem uwagi, że pomimo niemal dekady produkcji i niskiej ceny sprzedaży na rynku wtórnym za pandę z początków produkcji w dobrym stanie trzeba wyłożyć więcej niż 6 tys. W takim razie pandę skreślam

  13. #28
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Almera powinna być znośna a jest po prostu porządnym samochodem. Części tanie, dobra jakość wykonania, silnik na łańcuchu, uważać tylko na rudą na tylnich nadkolach (jak zrobione a jeśli nie to oszacować za ile jest to do zrobienia).

  14. #29
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    No i ten lanos co Carl wspominał już, 1,6 16V + gaz wersja SX z Klimą kto wie moze się by znalazł przyzwoity, auto jedzie jak głupie pali koło 10 gazu i bardzo tanie urzytkowanie. A "rarytasem byłby jeszcze taki na czarnych blachach." W dobry stanie od ! właściciela to warto i więcej dać jak 6000zł.

  15. #30
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ja z doświadczenia własnego stawiam na Micrę .. jedyne co robisz to lejesz benzynę i zmieniasz olej i klocki ... reszta nie do zajechania.
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •