Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Rodzinne kombi

  1. #1
    merodah
    Gość

    Domyślnie Rodzinne kombi

    Witam serdecznie,

    Chciałbym wykorzystać wiedzę/doświadczenie Forumowiczów w celu zawężenia listy modeli, które warto brać pod uwagę przy rozglądaniu się za "nowym" wozidłem dla rodzinki 2+1(2 - w przewidywalnej przyszłości ;-)).

    Przewidywany sposób użytkowania to ok. 20km dziennie + 60 - 100km co drugi weekend + wakacyjne peregrynacje. Razem prawdopodobnie nie będzie tego więcej niż 10-11 kkm/rok.

    Warunki konieczne: duży kufer (wózek + sprawunki różnego sortu), kompaktowość (żona będzie zdecydowanie częściej korzystać, niż ja, a ona parkować zbytnio nie lubi ;-)), rozsądne koszty eksploatacji (2,5l w benzynie raczej odpada), klima i jako taki poziom bezpieczenstwa czynnego (<13s do 100km/h) oraz biernego (ze 4 poduchy i ABS). Dobrze by było, gdyby ruda nie była fanką danego modelu (jak np. - podobno - Forda Focusa I), a sam samochód był w miarę niezawodny (prosta konstrukcja?).

    Cena: max 22-25k PLN, ale nie miałbym nic przeciwko niższej kwocie :-)

    Rocznik: >2004

    Żadnej opcji z góry nie skreślam, włączajać w to auta na "F", "Q" i "X" :-) Po prostu potrzebuję czegoś w miarę przyzwoitego na najbliższe 4-5 lat :-) Sąsiedzi nie muszą mi zazdrościć ;-)

    Co warto wziąć pod uwagę przy ww. warunkach, a co sobie darować?

    Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Z Opla Astry II będziesz bardzo zadowolony - zawieszenie praktycznie niezniszczalne, silniki wytrzymałe, części tanie, do tego samo auto kupisz za znacznie tańsze pieniądze niż 24 tys zł

  3. #3
    blackhunter
    Gość

    Domyślnie

    Ford Focus II kombi spora podaż na rynku, a z posiadaczy, których znam, żaden nie narzekał...Dość wysoko się w nim siedzi, tak że żonie powinno się spodobać
    Ostatnio edytowane przez blackhunter ; 25-08-11 o 20:53

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Astra II lub III - w benzynie
    Przede wszystkim do kazdego aut jakie ci tu zaproponuja ludzie najpierw sie przymierz zanim skupisz sie na szukaniu

  5. #5
    merodah
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Z Opla Astry II będziesz bardzo zadowolony - zawieszenie praktycznie niezniszczalne, silniki wytrzymałe, części tanie, do tego samo auto kupisz za znacznie tańsze pieniądze niż 24 tys zł
    Bardzo poważnie biorę pod uwagę i obserwuję, czy w okolicy coś się sensownego nie pojawia. Ewentualny kłopot w tym, że Astrę II produkowali (chyba) do 2004; potem to już Classic, który bywa znacznie uboższy. No i zdecydowana większość ofert dotyczy diesla 1.7, a nie wiem, czy przy takich przebiegach jest sens pakować się w ropniaka. Jakieś przemyślenia w tym zakresie?

    Cytat Napisał blackhunter Zobacz post
    Ford Focus II kombi spora podaż na rynku, a z posiadaczy, których znam, żaden nie narzekał...Dość wysoko się w nim siedzi, także żonie powinno się spodobać
    Też biorę pod uwagę; tylko - znowu - niełatwo o benzynę. Sporo jest też samochodów pofirmowych. Swego czasu prawie kupiłem takie autko w wersji 1.6 benzyna, 100KM. Niestety po opukaniu/ostukaniu/wzięciu na podnośnik okazało się, że to "nic specjalnego" (rdza, błąd immobilisera, jedna szyba inna + jeden element malowany; oczywiście samochód bezwypadkowy) Miałem nawet skomentować ogłoszenie na forum, ale... Następnego dnia już było pozamiatane
    W każdym razie - FFII kombi też wciągnąłem na listę.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Focus ma zawias kosztowny w naprawie, tańszym w eksploatacji autem jest skoda octavia 1 1,6 kombi koniecznie z czujnikiem parkowania dla małżonki, kufer ma taki ogromny że na wakacje wszystko zapakujesz. Zmieścisz się budżecie, Zawias też bardzo dobry,

    No i Astra II jak kolega wyżej się już wykazał. Ale dla mnie to skoda o klase lepsza od asrty II no focus za to w prowadzeniu jest klasa jak na kompakta,

    Nie można zapomnieć o Meganie II w kombi 1,6 benzyna też fajny samochód,.

  7. #7
    merodah
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Astra II lub III - w benzynie
    Przede wszystkim do kazdego aut jakie ci tu zaproponuja ludzie najpierw sie przymierz zanim skupisz sie na szukaniu
    Pewnie racja; kłopot w tym, że to raczej żonę powinienem przymierzyć (do samochodu oczywiście), a to jest aktualnie trudne Ogólnie jestem mało wybredny; sądzę, że cokolwiek aktualnie się proponuje, podstawowe standardy przyzwoitości powinno spełniać. Może się mylę (?)

  8. #8
    merodah
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    Focus ma zawias kosztowny w naprawie, tańszym w eksploatacji autem jest skoda octavia 1 1,6 kombi koniecznie z czujnikiem parkowania dla małżonki, kufer ma taki ogromny że na wakacje wszystko zapakujesz. Zmieścisz się budżecie, Zawias też bardzo dobry,

    No i Astra II jak kolega wyżej się już wykazał. Ale dla mnie to skoda o klase lepsza od asrty II no focus za to w prowadzeniu jest klasa jak na kompakta,

    Nie można zapomnieć o Meganie II w kombi 1,6 benzyna też fajny samochód,.
    Nie bardzo wiem o co chodzi z "zawiasem"...
    Upolowanie niezajeżdżonej Octavi 1 1,6 kombi jest co najmniej trudne ;-) Za to Megane II, 1,6... Wygląda przyzwoicie i... podejrzanie tanio jak na te roczniki. Rzeczywiście warto?

  9. #9
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Odnośnie focusa - mam I z 2003 roku po lifcie 1.6 16V 100KM. Nie rdzewieje jak na razie z wyjątkiem minimalnych, prawie niewidocznych pęcherzyków od środka klapy bagażnika, przejechane 122tys km i w zawieszeniu oprócz łączników stabilizatora oraz łożyska podpory półosi więcej nie robiłem - koszt odpowiednio niecałe 300 i 200zł za oryginalne części. Zawieszenie z tyłu jest wielowahaczowe przez co super się prowadzi, a jego awaryjność i wysokie koszty z własnego doświadczenia uważam za internetowe bajki. Oprócz tego jest bardzo fajny e-sklep z oryginalnym częściami w cenie dosłownie zamienników ze zwykłego sklepu, jak coś namiary chętnie udostępnię na PW
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Polecam Renault Megane II - w porównaniu z Focusem czy Astrą II będziesz miał większe, wygodniejsze i nowocześniejsze auto w podobnym budżecie.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @merodah - "zawias" - to zawieszenie.
    Może napisz jakieś swoje (ew. małżonki typy), bo zaraz będziesz miał litanię 40 modeli. Rozsądne wybory przeważnie nie przechodzą kryterium "podobania się".
    Lekko podnosząc budżet może udałoby się znaleźć Octavię II krajową jakąś?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  12. #12
    merodah
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    @merodah - "zawias" - to zawieszenie.
    Może napisz jakieś swoje (ew. małżonki typy), bo zaraz będziesz miał litanię 40 modeli. Rozsądne wybory przeważnie nie przechodzą kryterium "podobania się".
    Lekko podnosząc budżet może udałoby się znaleźć Octavię II krajową jakąś?
    Poszerzyłem słownik - dzięki

    No właśnie sęk w tym, że za bardzo nie mam określonych typów, do których byłbym szczególnie przywiązany.
    Małżonka wymaga, by auto było "normalne" (co dotychczas wyeliminowało tylko Fiata Multiplę ) i się nie psuło

    Co do Octavii II, to budżet jednak mam za mały - http://motoryzacja.interia.pl/wydarz...nalezc,1682758

    Drogą eliminacji i mniej/bardziej fachowych porad ustaliłem, że:
    - raczej benzyna niż diesel (choć podobno 1.9TDI, to ach, och... )
    - raczej kombi niż nie kombi (choć Octavia liftback ma duży kufer)
    - raczej model popularny niż niepopularny (łatwość obsługi, ceny części, duża ilość mechaników)

    Tym samym właściwie większość kompaktów, które można zobaczyć na naszych drogach wchodzi w grę. Natomiast złapałem się na tym, że ogłoszenia, które najczęściej przeglądam dotyczą:
    - Opel Astra II/III
    - Skoda Fabia/Octavia
    - Mitsubishi Lancer
    - VW Golf IV
    - Renault Megane II

    Osobna kwestia to różnego rodzaju MPVy, co do których kompletnie nie mam zdania... Ale taki Opel Meriva, czy Nissan Note chyba też powinny swoje zadanie spełnić.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Oj oj, admin strony jeździ Multiplą więc spodziewaj się bana . Po 2004 i liftingu samochód wygląda już całkiem standardowo i podobno bardzo przyjemny jako rodzinne auto.
    Moim zdaniem na rodzinę 2+2 i wózki Fabia będzie za mała. Mając 25 tys do wydania skupiłbym się z tych co podałeś na Astrze III i Megane II. Astra II, Golf IV, Octavia to starsze konstrukcje, za te 4 lata gdy będziesz chciał sprzedać to już będą youngtimery
    Tak jak Ci radził Tytan - jakaś kurtuazyjna wizyta w komisie, posadzenie tyłka w każdym kandydacie - to nieraz dużo daje. Jakiś detal potrafi zadecydować na tak lub nie.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  14. #14
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Teraz każde autko ma jakieś bolączki ... A to rdza, a to pękają kolektory, a to broki w silniku, a to elektryka itp.

    Ja od siebie powiem, że w tej kategorii Astra II jest dla mnie top. Sam użytkuję i nie mam się do czego przyczepić.
    Rdzy nie ma, silnik 1.6 twinport "pszczółka", wyposażenie wystarczające. Pisałem już o tym, ale w skrócie powiem tyle, że pół chałupy można ze sobą zabrać, jak dołożysz bagażnik na dach.
    Przy takich przebiegach, o jakich mówisz, diesla możesz skreślić. Przynajmniej takie moje zdanie.
    Jak chcesz Astrę G Classic z lepszym wyposażeniem, to najlepiej ściągnąć z zachodu, bo faktycznie na Polskę nie były bogate.
    Poproś któregoś z importerów na Forum, napewno ktoś Ci coś wynajdzie
    A co do niezniszczalności zawieszenia w Astrze - jedynie łączniki stabilizatora i górne poduszki są dość wrażliwe. Koszty części i robocizny mega niskie
    Reszta bez zarzutu.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A może Mondeo MK3 TDCI :-)
    Pytam,bo akurat sprzedaję.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •