Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Temat: Kupno samochodu zarejestrowanego w PL od prywatnej osoby /krok po kroku/.?

  1. #1
    rafi a4
    Gość

    Domyślnie Kupno samochodu zarejestrowanego w PL od prywatnej osoby /krok po kroku/.?

    Nie znalazłem, a bardzo dawno nie rejestrowałem auta, więc zapodałem temat.
    Gdzie pierwsze kroki -skarbowy?, ubezpieczyciel?, wydział komunikacji? czy gdzie?
    Proszę o porady, bo jestem zielony w temacie, a nie chce po pare razy jeżdzić tam i z powrotem i tracić nerwy
    Z góry dzięki

  2. #2
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    nie musisz już teraz od razu pcc składać, możesz najpierw przerejestrować na siebie, ubezpieczyć i dopiero do skarbowego jechać. pamiętaj tablice zabrać do wydziału komunikacji oraz książkę pojazdu jeśli była wydana

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Niektóre WK wymagają kwitka ze skarbowego, a na ten masz 14 dni od zakupu (by opłacić PPC), później ubezpieczyciel bo w WK do zarejestrowania wymagane jest aktualne badanie techniczne auta, OC, karta pojazdu.

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    1. Spisujesz umowę kupna sprzedaży - można pobrać z internetu.
    Od sprzedającego musisz dostać kartę pojazdu(jeżeli auto było sprowadzone do PL po 1999 r lub po 1999r zostało zakupione w Salonie w Polsce)dowód rejestracyjny,ubezpieczenie OC-najlepiej ważne
    2. W ciągu 14 dni musisz złożyć druk PCC-3 - równiez do pobrania w internecie lub w urzędzie skarbowym
    3. Na zarejestrowanie samochodu teoretycznie masz 30 dni,ale praktycznie nawet po roku nic Ci nie zrobią.

    Jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC to masz 30 dni na podjęcie decyzji o jej wypowiedzeniu lub kontynuacji.

  5. #5
    Rolandinho
    Gość

    Domyślnie

    Ja 3 miechy temu po raz 3 to przeszedlem

    1. Kupil auto podpisal umowe (wzor z otomoto nawet) nastepnie podpisal papierek ze "zrzekam sie OC bylego wlasciciela" - odzyskal byly 30 zł dzieki temu
    odebralem umowe, Karte, dowod, polise, ksiazke i rachunki

    2. Majac na uwadze ze teraz mam 30 dni OC wlasciciela bylego i 30 dni na zarejestrowanie auta(ale nie wiem czy sie nie zmienilo na 14) - mniejsza z tym najlepiej od razu zalatwic, poszedlem do skarbowki tam oplacilem PCC-3, umowilem sie w wydziale komunikacji na podpisanie papierow zlozenie ksiazki starego dowodu i starych blach i kwitkow za skarbowke i za blachy, zajelo to kolo 30 min. i od razu dostalem miekki dowod naklejke na szybe i nowe blachy.

    3. W miedzy czasie zrobilem techniczny bo musi byc wazny przed odebraniem twardego dowodu...(a konczyl mi sie na styku odbioru)

    4. Majac miekki tymczasowy na nowe blachy pojechalem do ubezpieczalni ubezpieczyc auto

    5. W tym momencie mialem all za saoba i czekalem na twardy dowod (mozna weryfikowac na stronce papierow wartosciowych)

    wsio ogolnie teraz mi to troszke zajelo ale kiedys udalo mi sie wszystko do miekkiego dowodu w 1 dzien ogarnac

    Pozdr.


    PS jezeli kupujesz auto z tego samego powiatu, nie musisz zmieniac blach, mozesz jezdzic na starych i taniej zaplacisz w wydziale komunikacji

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    3. Na zarejestrowanie samochodu teoretycznie masz 30 dni,ale praktycznie nawet po roku nic Ci nie zrobią.
    Praktycznie to mozna jezdzic ile sie chce byle nie zgubic umowy kupna sprzedazy

  7. #7
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Praktycznie to mozna jezdzic ile sie chce byle nie zgubic umowy kupna sprzedazy
    do pierwszej stluczki z zaangazowaniem Policji oraz Ubezpieczyciela

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    a co to ma do tego jesli masz OC to nie ma znaczenia

  9. #9
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Praktycznie to mozna jezdzic ile sie chce byle nie zgubic umowy kupna sprzedazy
    - zgadza się, ale musisz się liczyć z tym, że dostaniesz co najmniej 100 zł mandatu za niezarejestrowanie pojazdu. Do tego komplikacje przy stłuczce lub dalszej odsprzedaży.

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    pokaz mi przepis ktory mowi ze dostane 100zl mandatu?

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Na PCC-3 w US właściwym dla mojego powiatu jest 14 dni.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, kupuje motor.

    1)Umowa kupna - sprzedaży.
    2) Koleś daje mi kwity (dowód rejestracyjny , kartę pojazdu , OC - w tym przypadku ważne do listopada)
    3)Płacę podatek, idę do wydziału przerejestrować - te samo miasto więc blachy zostają.

    Pytanie moje tyczy się OC, kupuje motor z OC do końca listopada , po co brać nowe niech przejdzie na mnie, jak będzie dobiegał termin końca umowy, mam napisać , że nie chcę przedłużać tak?

    W listopadzie i tak nie będę latał , więc motor może stać w garażu do sezonu bez OC ( nie będę wyjeżdżał).

    Można tak zrobić?

  13. #13
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    - zgadza się, ale musisz się liczyć z tym, że dostaniesz co najmniej 100 zł mandatu za niezarejestrowanie pojazdu. Do tego komplikacje przy stłuczce lub dalszej odsprzedaży.
    Kolejny raz piszesz głupoty. 100 zł mandatu to dostaniesz jak będziesz jezdził na nieważnych szyldach wyjazdowych.... o ile nie scholują Ci auta. Jak nie masz umowy przy sopbie to możesz powiedzieć,ze auto pożyczyłeś,a generalnie funkcjonariusza g...no to interesuje. Ważny przegląd techniczny i ważne OC... ot co jedynie może Ci sprawdzić i zarzuć przy kontroli.

    W razie kolizji nie ma najmniejszego problemu bo masz umowę K-S. Ubezpieczenie jest ważne i wraz z zakupem pojazdu jego ochrona przeszła na Ciebie. Na 30 dni jeżeli ją wypowiedziałeś,jezeli nie to na cały jej okres.
    Kolejna ciekawostka. Jeżeli nawet wypowiedziałeś OC i po upływie 30 dni spowodowałeś kolizję to i tak jesteś chroniony przez fundusz gwarancyjny !

    Pilsner jak masz pisać głupoty to błagam Cię NIE PISZ ! Ludzie zaglądają po to na forum,żeby zaczerpnąć wiedzy,a tego typu wpisy jak Twoje (gdzieś coś słyszałem) robią mętlik i bałagan.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał dural Zobacz post
    Podepnę się pod temat, kupuje motor.

    Pytanie moje tyczy się OC, kupuje motor z OC do końca listopada , po co brać nowe niech przejdzie na mnie, jak będzie dobiegał termin końca umowy, mam napisać , że nie chcę przedłużać tak?

    W listopadzie i tak nie będę latał , więc motor może stać w garażu do sezonu bez OC ( nie będę wyjeżdżał).

    Można tak zrobić?
    Jeśli nie napiszesz kwitka dla sprzedającego że się zrzekasz jego OC, to przechodzi ono automatycznie na Ciebie, musisz wypowiedzieć umowę min 1 dzień przed datą upływu ważności, inaczej przejdzie z automatu na kolejny rok. Jest specjalny kwitek, piszesz, wysyłasz, zapominasz, a później ubezpieczasz tam gdzie masz najtaniej.

    Ja się w tamtym roku zgapiłem, i 200zł gapowego zapłąciłem, bo odnowiło mi się w Warcie a taka różnica była między Wartą a moim ubezpieczycielem.

  15. #15
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Dzięki Carl - zrobię tak jak piszesz, niech przejdzie na mnie OC.
    Jest chyba do końca listopada, tydzień przed końcem napiszę , że nie przedłużam.

    Motor stoi w garażu i jak się sezon zacznie to pojadę po nowe OC.

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •