Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Kompakt w dieslu do 20 tyś

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2011
    Postów
    41
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Kompakt w dieslu do 20 tyś

    Witam,

    poszukuje kompaktowego auta do pokonywania codziennej drogi do pracy (~60km/dzień), najlepiej w dieslu o stosunkowo niskim zużyciu paliwa.

    Budżet sztywny nie jest, ale dużo dołożyć już nie mogę.

    Mam na oku kilka typów, tylko nie wiem co realne jest kupić w dobrym stanie w tych pieniądzach:

    Cytryna C4
    Ford Focus Mk1/Mk2?
    Honda Civic VII
    Mazda 323F
    Nissan Almera
    Opel Astra III
    Toyota Corolla
    Peugeot 307

    Chciałbym auto w wersji 5-drzwiowej.

    Serdecznie pozdrawiam!

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W tej cenie na dobra C4, Focusa Mk2, Astre III, Toyote Corolle nie ma szans. Honda 1.7CDTi niezbyt udana jest, dlatego zdecydowanie lepsza bedzie alternatywa benzynowa.
    P307 tylko z poczatku produkcji.
    Jesli ma byc diesel w tej cenie to bezkonkurencyjny bedzie VW Golf IV lub cos z tej rodziny z silnikiem 1.9
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Astra III za 20 - 23 tyś w dieslu to będzie raczej zajeżdżony trup. Sugerowałbym Astrę II prędzej
    Focus MK2 raczej też, może dobrze utrzymane MK1, choć przebieg może być spory. MK2 jedynie poleasingowe, po przejściach itd.
    Mazda 323, chyba Carpasja pisał niedawno, że poniżej 20tyś dobrej nie kupisz.
    Nissan Almera, w tej cenie raczej benzyna ( dobre silniki ), diesel powyżej.
    Corolla - pojęcia nie mam, w jakich są cenach i czy taki budżet starczy Ci na coś lepszego, niż padlina
    Citroen c4 może z początku produkcji, ze znacznym przebiegiem.
    Peugeot 307 może Ci się udać ustrzelić perełkę Poproś kogoś na forum, może mają do sprzedania albo sprowadzenia.

    Powodzenia w poszukiwaniach

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Carpasja pisał o 3, 323 bez problemu w tych pieniądzach będzie. Żeby za dużo nie dołożyć a kupić dobry stan to chyba rzeczywiście Fokus Mk1 z końca serii będzie w sam raz.
    Zwróć też może uwagę na włoszczyznę (AR 147,156) dobry silnik JTD i niższe ceny z uwagi na opinię o marce.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #5
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie opłaca się kupować używanego diesla (chyba, że jest młody z niskim przebiegiem ale weź znajdź takiego i to w Twoim budżecie).
    Żeby tanio tankować biorę jak najprostszy silnik benzynowy (kolejna zaleta, że benzyniaki są tańsze w zakupie, mają mniejsze przebiegi, są trwalsze plus cały szereg innych zalet) i zakładam gaz. Koszty tankowania nieco niższe niż w dieslu a koszty serwisowania bez porównania niższe. Ludzie niepotrzebnie zrażają się do gazu - wystarczy wybrać odpowiedni silnik i dobrze dobrać do niego instalację.

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2011
    Postów
    41
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Kurcze, no to pootwieraliście mi oczy na to wszystko. Warto było tu napisać.

    tradelux, Golf IV? Kurcze, nie mam przekonania. W dodatku, rocznikowo będzie to stare auto...

    chi_mera, pisałeś o sprowadzeniu - możesz kogoś polecić do kogo można by się w takim temacie odezwać?

    takietam, Alfa mówisz? No a jak to jest z tymi opiniami - mit czy nie-mit?

    Pilsener, napisałeś, że benzyniaki trwalsze - zawsze wydawało mi się, że to diesel przejeżdża setki tysięcy km i... nic. W błędzie jestem?
    Gaz? Kurcze, ojciec miał auta z gazem, i nie były to miłe doświadczenia Na dodatek, wszystkie modyfikacje na silniku wpływają przecież na jego żywotność, czyż nie?

    O rety, powywracaliście moje założenia do góry nogami

  7. #7
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    zawsze wydawało mi się, że to diesel przejeżdża setki tysięcy km i... nic. W błędzie jestem?
    - kiedyś tak było, gdy diesel miał 2 litry i 50KM, milion zrobił bez problemu. Te nowe diesle to często prawdziwe padła, choćby taki 2.0 TDI. Wystarczy raz złe paliwo wlać i do widzenia. Imponująca ilość dodatków i elektroniki, technologia kosmiczna niemal. Ja miałem w Audi 2 litry 90 KM na jednopunktowym wtrysku i 6 lat jeździłem na gazie bez większych problemów, nie każdy silnik benzynowy się nadaje do gazu. W dieslu nawet głupi filtr będzie droższy dwa razy a co dopiero filtr cząstek, wtryski, turbina, sprzęgło, intercooler...

    Ale największą wadą kupna używanego diesla jest to, że te setki tysięcy ma już często przejechane bardzo ciężko znaleźć takiego z niskim przebiegiem bo nikt nie kupuje cuda techniki dopłacając od 10 tysięcy wzwyż by jeździć nim mało. Nowy diesel się opłaca, bo wyższy koszt zakupu i serwisu rozkłada się na dużo kilometrów a do 200-300 tys. silnik jeszcze się nie sypie (a ewentualne naprawy są na gwarancji). Za to potem masz skarbonkę, jakich wiele u nas. Zdecydowana większość diesli jakie widuje to zajeżdżane padła, gdy to zaczyna klekotać i wypluwać chmurę spalin we wszystkich odcieniach tęczy to aż się płakać chce.

  8. #8
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Trochę Pilsener w błędzie jesteś kolego. To nie silniki zawodzą ale OSPRZĘT.
    Zmieniasz turbinę, wtryski i jedziesz dalej. Sam silnik wytrzyma bez problemu przebiegi rzędu 0,5 mln km.

  9. #9
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    @Kris75

    smiala teza czesto gdy padnie wtrysk jest niezle zapieczony i czasem przy okazji uszkadzana jest glowica a to juz nie osprzet ale generalnie im wiecej mocy i mniejsze spalanie tym wiecej osprzetu i czujnikow a to musi sie psuc (porownac chociaz rekursy lotniczych silnikow odrzutowych a wiek i przebieg turbosprezarek)

  10. #10
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @sardzent - re.. co?

    @merlin - mit, jeżeli przyłożysz się do zakupu i zadasz trud zbadania historii auta to pięknie będzie Ci służyć. W AR płacisz przeważnie za niewiedzę mechaników-partaczy i ignorancję poprzednich właścicieli. Samochody jak każde inne - mają swoje słabe strony ale zadbane potrafią się odwdzięczyć.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #11
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    takie fajne slowo okreslajace zywotnosc oraz okres miedzyprzegladowy np silnika gwarantujacy bezawaryjna prace

  12. #12
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    To wiem, ale zawsze myślałem, że to resurs.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    2.0HDI, TDCI 1.9JTDm, CDTi
    Turbina - ok. 900-1000zł
    Koło dwumasowe 1300-1400zł
    Wtryski naprawa z gw 450zł/szt.
    Wszystko raz na 150-250tys km

    Oszczędności przy paliwie na 1000km ok. 175-200zł w porównaniu do samochodów klasy średniej i wyższej benzynowej. Zwrot poważnych awarii w dieslu po ok. 20tys km, pozostałe km są "darmowe"
    Obecnie na rynku za dobrze wyposażoną benzynę trzeba zapłacić zdecydowanie więcej, niż za odpowiednik w dieslu, tylko z tego powodu, iż nowych samochodów tej klasy praktycznie się w benzynie nie sprzedaje (coraz mniej pozostaje dieslobojnych i opierających się na mitach osób nie używających diesli).
    Benzynowe silniki mają sens obecnie w małych miejskich autach oraz w szybkich sportowych samochodach V6, V8 itd.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @takietam-dobrze myślałeś

    @merlin-kompakt do 20 tyś-zadbana Astra II gen, z elektryka i klimą, dobrze jakby silnik był 8V wtedy dobrze zniesie gaz, będziesz miał wierne, proste w obsłudze a więc i w serwisowaniu (naprawach), eksploatacji auto. Im bardziej przycudujesz w wyborze (a bo można młodego diesla takiego czy takiego) tym bardziej możesz dostać po kieszeni później, a jeśli odcinki w większości będą takie jak napisałeś to taka astra będzie doskonałym wręcz wyborem,możesz poszukać jeszcze jakieś punto,skodę itd itd. Golf IV będzie dość starawy jeśli chodzi o diesla, z młodszych może fabię 1.9?Stilo1.9JTD?(silniki też w alfach są). Wydaje mi się że te dwa diesle będą najrozsądniejsze, jeśli nie-szukaj benzyny i gazuj (to co powyżej).

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ewentualnie skode Octavie po lifcie z motorem 1,6 i montować inst. gazową i nową deską rozdzielczą nie tą co wygląda jak w felcjii fuuuuuj, też proste auto i dość trawałe.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •