Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: uwaga na Mondeo WF0EXXGBBEDP18074

  1. #1
    dre_d
    Gość

    Domyślnie uwaga na Mondeo WF0EXXGBBEDP18074

    Uwaga na Forda Mondeo nr vin WF0EXXGBBEDP18074, przejechałem 200km, żeby obejrzeć auto, jednak na miejscu okazało się, że nic nie jest tak, jak twierdzi właściciel...

    Pan Damian ze Sztumu twierdził bowiem, że samochód był kompleksowo sprawdzony w ASO Ford w momencie odkupienia kiedy to był w stanie idealnym z przebiegiem ~40 tys. km (2014 r.), jednak nie posiada na to żadnego dokumentu. Od tamtego czasu na liczniku doszło kilka kilometrów (aktualnie 62 tys.), oprócz tego auto miało podobną drobną stłuczkę z zaspą śnieżną, na czym ucierpiało przednie nadkole. Na miejscu dowiedziałem się, że z powodu zaspy szwankuje również kontrolka związana z kontrolą trakcji. Ale to dopiero początek... krok po kroku wychodziły kolejne usterki, o których WŁAŚCICIEL NIC NIE WIEDZIAŁ... np.:
    - każda szyba inna i to z przestrzeni ponad 2 lat!
    - tylna szyba narożna niechlujnie wklejona!
    - próg od strony kierowcy "wyklepany" (tylko ślepy nie zauważyłby perforacji i krzywizn po nieudolnym wyklepaniu)
    - lakier od 240 do 390 mikronów!
    - zacieki i skazy na lakierze słupka bocznego!
    - tylny zderzak zdejmowany, wskazuje że skutki "dzwona" dotknęły całego auta (uszkodzone krawędzie wewnętrzne)!
    - pod maską brakowało prawego nawiewu pasażera, co było nieudolnie zamaskowane kawałkiem okładziny,
    - mata wygłuszająca silnik w stanie opłakanym (podobno pogryziona przez psa)
    - pęknięta obudowa lewego lusterka bocznego.


    treść ogłoszenia: Ford mondeo 2013rok power shift
    link do ogłoszenia

    Stan techniczny: nieuszkodzony
    Przebieg: 62 000 km
    Diesel, 2000 cm3, 140 KM,

    "Witam mam do sprzedania ładnego forda, jestem drugim właścicielem 100% oryginalny przebieg,stan auta oceniam na bdb sprzedaje z powodu wyjazdu za granicę.
    wyposażenie:
    -światła do jazdy dziennej led
    -przednia szyba podgrzewana
    -elektryczna blokada zamków
    -domykanie szyb z kluczyka
    -klimatyzacja dwustrefowa automatyczna
    -kierownica multifunkcyjna
    -czujniki parkowania przód i tył
    -4 szyby elektryczne
    -elektryczne podgrzewane lusterka
    -alufelgi 17 orginale forda
    -radio cd/mp3
    -skórzana kierownica
    -pakiet chrom
    -czujnik deszczu i zmierzchu
    -8 głośników
    -centralny zamek z pilotem
    -8 airbag
    -kierownica regulowana
    -kontrola trakcji esp z asr
    -abs
    -2 podłokietniki
    -książka serwisowa
    -2 kluczyki
    -dodatkowo drugi komplet kół"

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Szyby moga byc rozne fabrycznie. Nie na.przestrzenii 2 lat, ale.chcialbym zobaczyc jak bylo w tym aucie.
    Lakier jak rozkladal sie na calym aucie? Bo to tez istotne.
    Do tego liczyles chyba na.mega okazje, bo auto 3letnie za 39tys, gdzie nowe w salonie kosztuje ok. 100tys zl
    Rynkowa wartosc takiego auta to ok. 45-50
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    dre_d
    Gość

    Domyślnie

    Zgadza się, byłaby to okazja, dlatego pojechałem 200 km i dokładnie dlatego chcę przestrzec innych potencjalnych kupców przed rozczarowaniem.

    Zwłaszcza, że ani telefonicznie, ani mailowo nie uzyskałem żadnej wiarygodnej informacji. Nawet na miejscu był problem z uzyskaniem papierów dokumentujących jakiekolwiek naprawy. Co prawda właściciel zapewniał, że posiada FV za kosmetyczną korektę przedniego błotnika, ale ostatecznie nawet nie zobaczyłem jej na oczy... dokumentacja serwisowa kończyła się wraz z momentem odkupienia auta od poprzedniego właściciela w 2014 r.

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cóż - witaj w świecie, gdzie okazje istnieją na każdym rogu, a sprzedający ZAWSZE mówi prawdę
    Aaa - czekaj, to nie ta bajka

    Zanim pojechałbyś - trzeba było zobaczyć w automo czy nie ma jakichś szkód - a ma - na ponad 150 tys zł



    WF0EXXGBBEDP18074.pdf



  5. #5
    miczel87
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście nie wierzę aby ubezpieczyciel wypłacił taką kwotę... nie opłacało by się tego naprawiać szkoda całkowita a tutaj dwa razy wypłacana taka kwota... ? Może mi to ktoś wytłumaczyć ?

  6. #6
    dre_d
    Gość

    Domyślnie

    hm... dałem VIN do sprawdzenia dla znajomego, który ma dostęp do baz danych ze szkodami motoryzacyjnymi i nic nie znalazł... dziękuję za sprawdzenie. Przynajmniej mam teraz pewność, że nikogo nie oczerniam bez podstaw.

    W takim razie to tylko potwierdza, że właściciel jest *****tem i działał z premedytacją. Twierdzę tak, ponieważ właściciel początkowo podał mi błędny VIN (zamienione "O" z "0") - myślałem, że to pomyłka ale teraz zmieniłem zdanie... dziwne tylko, że znajomy nic nie znalazł.

  7. #7
    miczel87
    Gość

    Domyślnie

    W takim razie to tylko potwierdza, że właściciel jest *****tem i działał z premedytacją. Twierdzę tak, ponieważ właściciel początkowo podał mi błędny VIN (zamienione "O" z "0")
    mógł się po prostu pomylić... co do reszty to wiadomo jak 90% sprzedających próbuje dostosować się do wymagań kupujących
    5

  8. #8
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    85
    Podziękowano Thanks Given 
    36
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał miczel87 Zobacz post
    Osobiście nie wierzę aby ubezpieczyciel wypłacił taką kwotę... nie opłacało by się tego naprawiać szkoda całkowita a tutaj dwa razy wypłacana taka kwota... ? Może mi to ktoś wytłumaczyć ?
    Niekoniecznie musi to oznaczać kwoty wypłacone. Niedawno, próbując rozgryźć o co chodzi z tymi historiami uszkodzeń podawanymi przez tego typu serwisy, sprawdzałem w autobazie auto, co do którego miałem pewność, że było naprawiane po szkodzie całkowitej i wiedziałem jakie odszkodowanie dostał jego właściciel. Kwota podawana w tamtym przypadku przez autobazę była wyliczoną przez ubezpieczyciela wartością pojazdu przed szkodą, a kwoty faktycznie wypłaconego odszkodowania autobaza nie podawała. Trudno wyrokować po jednym (możliwe, że teraz drugim) przypadku czy tak jest zawsze w razie szkody całkowitej.
    Dodatkowo, w tym mondeo pierwsze dwie podobne kwoty mogą równie dobrze oznaczać, że dwa miesiące mogły trwać "przepychanki" między zainteresowanymi stronami dotyczące wyceny auta.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •