Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Da siê kupiæ hatchbacka za oko³o 10 000z³?

  1. #1
    patrykk
    Go¶æ

    Domy¶lnie Da siê kupiæ hatchbacka za oko³o 10 000z³?

    Kurde,
    przegl±dam to ca³e allegro, szukaj±c Hondy Civic 6-gen, 5-d i dochodze powoli do wniosku, ¿e raczej ciê¿ko jest co¶ kupiæ normalnego - ludzie chyba sprzedaj± swoje samochody dopiero jak s± po wypadku albo totalnie siê rozsypi±. Bo nie wierzê, ¿e nie ma ju¿ ¿adnych dobrych Hond z tamtych lat... mo¿e ¼le szukam.

    Czy 10 tys. to za ma³o na kupienie je¿d¿±cego, bezwypadkowego (ale przecie¿ starego!) samochodu w rozs±dnym stanie? Nie wymagam cudów, po prostu chcê znale¿æ co¶, czego nie trzeba naprawiaæ co 100km.

    Wiadomo, ¿e 11-letni samochód bêdzie mia³ du¿y przebieg. Ale jaki jest jeszcze akceptowalny? Czy 250 tys km znaczy, ¿e za moment bêdê musia³ zmieniaæ silnik? Ile takie silniki benzynowe mog± przejechaæ?

    Mo¿e to g³upie pytania, ale NIE ZNAM SIÊ NA SAMOCHODACH - wcale. Podejrzewam, ¿e wiêcej osób chcia³oby to wiedzieæ, ale siê wstydzi

    Aaa, jeszcze jedno - nie ma problemu z kupieniem samochodu za takie pieni±dze od handlarza, ale jak siê porówna cenê u handlarza i ceny tych samochodów w DE, to widaæ od razu - ¿e to niemo¿liwe, ¿eby takie samochody (bo przecie¿ najczê¶ciej sprowadzone) by³y sprzedawane uczciwie. Najpopularniejsza rzecz, któr± nawet ja widzê - to krzywo posk³adane przody, czyli pewnie te¿ wystrzelone poduszki.

  2. #2
    netymark
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    my¶lê, ¿e uczciwa cena. da siê znale¼æ co¶ ³adnego z mniejszym przebiegiem.
    jaki silnik bo w tym modelu przewa¿aj± 1.4i
    pzdr

  3. #3
    Starszy u¿ytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziêkowano Thanks Given 
    199
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Je¶li chodzi o Hondê to bêdzie Ci ciê¿ko znale¼æ co¶ zadbanego, bez wypadkowego i z w miarê niskim przebiegiem. Jak sam zauwa¿y³e¶ ten model ma ju¿ troszeczkê lat, ale pomimo wieku cieszy siê wielkim powodzeniem (szczególnie w¶ród m³odych gniewnych) dla tego te¿ tak du¿o wypicowanego szrotu od handlarzyków na motoszroto. Civic jest wdziêcznym i wytrzyma³em autem pod warunkiem, ¿e trafisz na zadbany egzemplarz a nie wyhu¶tany przez jakiego¶ ma³olata pa¶æ. Auto spokojnie wytrzymuje "du¿e" przebiegi jak na japoñczyka przysta³o, wiêc 200 czy 250 tkm na szafie nie powinno ciê przera¿aæ. Powodzenia w szukaniu.
    PS. jak chcesz kupiæ i mieæ ¶wiêty spokój dozbieraj trochê $ i popro¶ którego¶ z importera z forum o pomoc w sprowadzeniu

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Taka Honda to nie jest z³y pomys³, tylko akurat japoñce bardzo trzymaj± warto¶æ. Co do przebiegu 250tys to pojêcie wzglêdne. W mentalno¶ci typowego Polaka to dawno trup, w rzeczywisto¶ci przy regularnym serwisowaniu i nie tylko miejskim przebiegu to dla takiego silnika mówi±c ogólnie dopiero po³owa ¿ywota mo¿e trochê wiêcej (du¿o zale¿y od historii, napraw, eksploatacji), konkretnie te silniki szybko nie pada³y. Nie ma uniwersalnego schematu ¿e do 250 ok a powy¿ej ju¿ nie. Odpowiedz te¿ sobie na pytanie ile i jak d³ugo zamierzasz tym je¼dziæ. Je¶li nie planujesz wiêcej jak kilka lat i do³o¿enia 80-100tys swoich to przebieg staje siê rzecz± drugorzêdn±, a je¶li jeszcze mniej marginaln±. Patrz na stan techniczny i przesz³o¶æ pod k±tem zdarzeñ drogowych, to jest najwa¿niejsze. Co do cen, porównywania ich z zagranic± i odnoszeniu do polskich handlarzy - bardzo dobry trop. Sam widzisz co w PL jest do zaoferowania, wiêkszo¶æ tych aut handlarze bior± po oko³o tysi±c-pó³tora euro z tureckich placyków, zazwyczaj s± to pojazdy tylko na eksport, ju¿ bez niemieckiego TUV (ichnie badanie techniczne) bo nie op³aca siê tam go doprowadziæ do stanu ¿eby przeszed³, albo kupuj± rozbite, pordzewia³e albo jeszcze inne padaki. ¦ci±gaj±, wypicuj±, szpachluj±, naplakuj± najtañszym kosztem i masz ca³e otomoto czy allegro tego, to s± w³a¶nie takie jak ja to nazywam w 99,99% pohandlarskie ¶ciery. Kupno auta kilkunastoletniego, porz±dnego i zadbanego z og³oszenia jest bardzo trudne, mo¿e lepiej popytaj po znajomych/rodzinie czy kto¶ nie ma auta od nowo¶ci albo chocia¿ od kilku lat z salonu PL, albo co¶ podobnego i pewniejszego, niekoniecznie Honda. Taki wariant by³by najrozs±dniejszy.

    U nas na forum andrebar z tego co siê orientuje porusza siê w temacie ni¿szo-bud¿etowym, zapytaj mo¿e ma co¶ innego co nie jest przystankiem na ko³ach.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Polecam te¿ zainteresowaæ siê forami Hondy. S± tam nieraz do sprzedania auta klubowe, których historiê masz jak na d³oni po lekturze postów ale cena wtedy adekwatna. Andrebar na wiosnê mia³ Accorda w tym bud¿ecie, sprawdziæ moim zdaniem zawsze warto.
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #6
    chi_mera
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Patrykk, uk³ony za rozumowanie i ¶wie¿o¶æ umys³u. Nie dasz siê naci±æ i ca³e szczê¶cie. Handlarze maj± wystarczaj±co du¿o jeleni.
    Przebieg, jak koledzy wcze¶niej wspomnieli, to rzecz nie tak istotna, jak historia auta. Mo¿e mieæ i 350tkm a po porz±dnym w³a¶cicielu nie bêdziesz mia³ NIC do roboty przy samochodzie. Stare japoñskie silniki maj± bardzo dobr± renomê, czê¶ci do kupienia te¿ jest sporo. I nie s± zbyt skomplikowane, wiêc ca³kiem sporo mo¿na nawet samemu zrobiæ.
    W my¶l "jak dbasz, tak masz", wiêc jak serwisujesz i najdrobniejsze usterki od razu usuwasz, to nie bêdziesz mia³ problemów.
    Nie wiem, szczerze powiedziawszy, jak z blach± w starszych Japoñczykach. Je¶li nigdy nie malowane ani nie po dzwonie, to mo¿e i du¿ych problemów nie bêdzie. Ale te¿ nie oczekuj cudów, ok?
    Ja osobi¶cie mam drugi samochód w rodzinie z przebiegiem 263tkm i wiesz ... i nic
    Znajd¼ co¶, popro¶ o opiniê, pojed¼ z kim¶ obeznanym na oglêdziny. I to chyba tyle w temacie
    Powodzenia !

  7. #7
    patrykk
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ok, dziêki za odpowiedzi! Bo ju¿ zaczyna³em w±tpiæ, czy to dobry trop. Honde chcê dlatego, ¿e jest jeszcze w miarê tera¼niejsza, staæ mnie na górny pu³ap cenowy w u¿ywanych, a ma dobr± opiniê je¶li chodzi o niezawodno¶æ. Tylko wygl±da na to, ¿e ludzi pozbywaj± siê ich dopiero jak t± niezawodno¶æ z ró¿nych powodów traci. Nad accordem siê zastanawia³em, ale jest za wielki i na pewno za du¿o pali.

    Dziwna sprawa, bo najdro¿sze egzemplarze na alleszrocie s± za oko³o 12 - 13 tys. (pomijam v-tec), a np. w Holandii (mam tam znajomych) potrafi± kosztowaæ nawet 6 tys. euro! Dziwne, conajmniej.

    Je¶li kto¶ mo¿e mi to sprowadziæ i z op³atami zmieszczê siê w 12 ty¶, to jasne! Czemu nie...

    PS. nie poda³em silnika - 1.4iS

  8. #8
    Pilsener
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Tutaj samochody s± tañsze, bo s± w o wiele gorszym stanie i z wiêkszymi przebiegami - jak nie wierzysz to spytaj znajomych w Holandii A ja na Twoim miejscu bym do nich jecha³ i co¶ sobie wybra³. Bêdzie dro¿ej ale jak chcesz dobre auto to nie masz praktycznie wyboru. 99% Civiców by³o sprowadzonych i klepanych wielokrotnie, je¼dzili nimi w wiêkszo¶ci m³odzi ludzie których filozofia to "rozbiæ lub zaje¼dziæ". Na szczê¶cie wybór jest na tyle du¿y, ¿e mo¿na co¶ znale¼æ ciekawego, pierwsza z brzegu:
    http://moto.allegro.pl/honda-civic-1...762347846.html
    Je¶li w³a¶ciciel o ni± dba³ to jest du¿a szansa na to, ¿e da siê kupiæ dobrego Civica do 10 tys. Musisz tylko zrezygnowaæ z opcji "jak najnowszy". W autach tego sortu kluczowy jest stan techniczny a nie rocznik (handlarze to wiedz± najlepiej) i jestem przekonany, ¿e jest on w o niebo lepszej formie od wiêkszo¶ci 10-letnich Civiców zalegaj±cych place. Je¶li rdzy nie widaæ a mechanika jest bez zarzutu i oczywi¶cie nie jest za bardzo obity z ka¿dej strony to czemu nie braæ takiego?

    Znale¼æ samochód w dobrym stanie z tej grupy jest tak ciê¿ko, ¿e gdy siê taki trafi to trzeba skakaæ z rado¶ci a nie wybrzydzaæ na rocznik czy wyposa¿enie.

  9. #9
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Postów
    340
    Podziêkowano Thanks Given 
    6
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie

    Astra II? ca³kiem przyzwoity to samochód...

  10. #10
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziêkowano Thanks Given 
    4
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie

    No ja mam tak± Astre 2 w domu jako samochód zastêpczo-bojowy (ryby,grzyby,itp) , kupi³em go od du¿ej polskiej firmy budowlanej 1.6 16v z 1998r, w tej chwili ma na liczniku 450 ty¶ z ma³ym kawa³kiem i przebieg widaæ tylko po materia³ach wykoñczeniowych bo technicznie jest ok.
    Auto przez ca³y okres by³o regularnie serwisowane.
    Tak jak napisa³ Marcines samochód to ca³kiem przyzwoity i warty rozpatrzenia.

  11. #11
    patrykk
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    No i da³em sobie spokój z szukaniem samochodu w Polsce... dopóki co¶ siê tu nie zmieni, to ludzie tacy jak ja - którzy nie maj± pojêcia o mechanice, nie bêd± chyba w stanie nic tutaj wybraæ.

    Zamiast tego wykorzysta³em znajomych w Holandii i kupi³em Civica z 2000, z certyfikatem NAP (120 tys), klimatyzacj±, ca³± reszt± i da³em za niego 2200 euro.

    Doszed³ wyjazd przez pó³ Europy, samolot, mnóstwo papierków, powrót i benzyna na niego, nocleg po drodze - a i tak by³a to lepsza opcja ni¿ kupowanie czego¶ na miejscu. Czy nie dziwne to?

  12. #12
    chi_mera
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Patrykk, gratulujê
    U nas, w PL, nie, nic siê nie zmieni, bo nabywcy chc±, by ich w c..a robiono. Nikt nie chce pewnego samochodu, bo jest za drogi. A Polak ma WYMAGANIA.
    A poza tym nasi rodacy lubi± s³uchaæ bajek i dostawaæ to, czego oczekuj±.
    A handlarzyny tylko r±czki zacieraj± ...

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Sk±d
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziêkowano Thanks Given 
    933
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Chyba teraz moda na civici z 2000roku jaka¶ nasta³a. No Powell kupi³ takiego u nas w PL, nietkniêtego od 1 w³a¶ciciela, no z klim± ale z przebiegiem troszke wiêkszym. I taniej go wyszed³. Trzeba szukaæ i mieæ tak± cierpliwo¶æ jak ten m³ody jegomo¶æ. Bo s± u nas auta s± s±, nie wszystkie w og³oszeniach to uazy przerobione na GLy na czê¶ciach tarpana.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ patrykk Zobacz post
    No i da³em sobie spokój z szukaniem samochodu w Polsce... dopóki co¶ siê tu nie zmieni, to ludzie tacy jak ja - którzy nie maj± pojêcia o mechanice, nie bêd± chyba w stanie nic tutaj wybraæ.

    Zamiast tego wykorzysta³em znajomych w Holandii i kupi³em Civica z 2000, z certyfikatem NAP (120 tys), klimatyzacj±, ca³± reszt± i da³em za niego 2200 euro.

    Doszed³ wyjazd przez pó³ Europy, samolot, mnóstwo papierków, powrót i benzyna na niego, nocleg po drodze - a i tak by³a to lepsza opcja ni¿ kupowanie czego¶ na miejscu. Czy nie dziwne to?

    Bez obrazy, ale w Polsce szuka³e¶ "okazji" do 10tys z³, a w Holandii kupi³e¶ samo auto za trochê ponad 9tys z³ (2200€). Do tego transport, nocleg, op³aty itd. Wyjdzie pewnie z 13tys z³, wiêc nieadekwatne szukanie w kraju do tego z zagranicy...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #15
    patrykk
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Nie szuka³em "okazji", szuka³em po prostu czego¶ w miarê "pewnego". Zacz±³em od 10 tys, potem dok³ada³em, i dok³ada³em (a zacz±³em zim±, my¶laæ ¿e starczy mi ~7000z³, zanim jeszcze zna³em blog tylika i to forum)... z nadziej±, ¿e dro¿szy samochód z Polski bêdzie pewniejszy. Koniec koñców by³em gotów zap³aciæ tyle za co¶ z Polski. Ale i tak nie znalaz³em (albo ju¿ mi siê nie chcia³o) nic, czemu bym ufa³.

    To prawda, ¿e nieadekwatne. Po prostu doszed³em do wniosku, ¿e za 10 tys niczego nie znajdê, albo bêdê szukaæ za d³ugo i zwiêkszy³em bud¿et. Mo¿e to g³upie, ale prawdê mówi±c wola³em mieæ ju¿ problem z g³owy. Gdybym mia³ pewno¶æ, ¿e kupujê w tej cenie co¶ "dobrego" z Polski, to bym to oczywi¶cie zrobi³. Ale jak mówi³em, nie znam siê. Przep³aci³em, ale mam spokój.

    Widzia³em, ¿e kto¶ niedawno znalaz³ na tym forum dok³adnie tak± Hondê, ale ja ju¿ by³em po kupnie swojej. Có¿
    Moja wyj¶ciowo by³a nawet dro¿sza, ale holender z holendrem siê potargowali i mi obni¿yli cenê.

    Koniec koñców - wiem, przep³aci³em, da³o siê pewnie taniej, ale trudno. Szkoda mi by³o nerwów na zastanawianie siê nad tym d³u¿ej.
    Ostatnio edytowane przez patrykk ; 08-09-11 o 10:40

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •