Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: minivan dla 2+2

  1. #1
    ryhu
    Gość

    Domyślnie minivan dla 2+2

    założenia:
    * około 30t - cena całkowita maksymalna (koszty sprowadzenia, cło itp)
    * minivan 2004 wzwyż, raczej pod ew. LPG, automat, klima i inne uprzyjemniające jazdę dodatki

    mając na uwadze preferencje estetyczne malożonki wychodzi na to że w castingu na auto dla rodzinki 2+2 pozostały 2 auta:
    Xsara Picasso i Megane Scenic

    1. czy moję przekonanie o tym że znajde coś dobrego z powyższej dwójki w tej cenie w UE jest słuszne ?
    2. a jeśli tak, to co lepiej Xsara Picasso czy Megane Scenic ? (francuskich aut jak dotąd nie miałem przyjemności uzytkować - więc pojęcia o nich nie mam)

    wstępnie zacząłem już rozmowy z importerami z naszego forum na temat tych autek, ale ciągle Im marudze i głowę zawracam bo nie jestem w 100% przekonany co do słuszności takiego wyboru i nie moge sie cholera zdecydować
    pomożcie mi prosze podjąc w końcu jakąs dobrą decyzje
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez ryhu ; 18-08-11 o 09:04

  2. #2
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    wydaj mniej i sobie kup scenica przed liftem. sąsiad nie będzie aż tak bardzo zazdrościł jak modelu po lifcie ale ten przed ma zdecydowanie mniej elektroniki, która we francuzach lubi płatać figle.
    oba auta są miękkie jak francuzy ale picasso to już w ogóle pływa jak łóżko wodne. przewieź się i sprawdź, nie każdemu takie zachowanie auta odpowiada.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja tam proponuje właśnie Scenica po lifcie. Auto dużo poprawione i bardziej bezawaryjne, a co do elektroniki to prosze podać dokładnie co tam się psuje ??? bo zbytnio nie wiem, moim zdaniem w każdym innym aucie może się zespsuć dokładnie to samo, psują się ******ły, mniejsze lub większe. Z tego co wiem, to karta czasem nie zadziała, szyba się nieopuści, po czym po chwili działa, itp, itd. A co do picasso to musisz sam się przejchać najpierw jednym i drugim potem szukać tego jednego egzemplarza dla siebie. My tu raczej nie powiemy w czym Ty i Twoja lepsza połowa się czujecie najlepiej.

  4. #4
    rene
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    pytałam znajomego, którego kolega miał Megane Scenica w automacie przez 2,5 roku, generalnie ze skrzynią nie działo się nic złego, ale ogrom problemów mechanicznych i elektrycznych spowodował szybkie pożegnanie, szczegółów trudno się w tej chwili dowiedzieć. Kolega siedzi w Anglii i znajomy nie ma do niego kontaktu.
    Picasso miała moja znajoma, ale nie w automacie, ogólnie była z niej zadowolona, dopóki nie zaczęły się kłopoty z silnikiem, gasł jej w zimie i latem coraz częściej, nie potrafi wyjaśnić, co tam w końcu się okazało. Mąż auto sprzedał, trudny wybór samochodu z automatem, ja już od bardzo dawna szukam. Pozdrawiam Wszystkich

  5. #5
    ryhu
    Gość

    Domyślnie

    dzięki,
    co do tego jak bede sie czuł w aucie ja lub żona to prostu trzeba się będzie przyzwyczajić i juz
    chodzi mi bardziej o takie techniczno-mechaniczne aspekty w eksploatacji obu aut, o skrzynie autmatyczną itp

    zdecydowaliśmy że wybierzemy ten który jest uważany za mniej awaryjny i kłoptliwy w użytkowaniu, i o takie techniczne sprawy mi tu chodzi

    generalnie jest tak że kobiecie podoba sie xsara a mi scenic
    a że nasza wiedza o autach opiera sie w dużej mierze na stereotypach - często mających niewiele wspólnego z prawdą - których w Polsce pełno, uznaliśmy że oprzemy sie na opinii obecnych na forum ludzi "z branży"
    i o takie opinie mi chodzi
    pzdr.
    i z góry dziękuje

  6. #6
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli będziesz miał "ochotę" na coś "francuskiego". To zapraszam. Na chwilę obecną "od ręki" mogę zaoferować Scenic II 2004 r 1.9 DCI i Grand Scenic 1.9 DCi 2004r.
    Obydwa auta salonowe z potwierdzonymi przebiegami i całą historią. Pierwszy: pełna opcja bez skóry (klimatronic pełna elektryka, ESP ,czujnik zmierzchu,deszczu itp...) Drugi opcja taka sama + pół skóra. Ewentualnie Peugeot 807 2003 r. Xsarę Picasso będe miał na dniach z silnikiem 2.0 HDI. Jak bedziesz chciał sobie porównać,przymierzyć się itp to zapraszam... Do Łodzi oczywiście

  7. #7
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rene Zobacz post
    .... ale ogrom problemów mechanicznych i elektrycznych spowodował szybkie pożegnanie, szczegółów trudno się w tej chwili dowiedzieć. Kolega siedzi w Anglii i znajomy nie ma do niego kontaktu.
    mi też chodzi o scenica po lifcie tyle, że jedynkę czyli do bodajże 2004 roku. później już weszła dwójka a z nią magistrala can, czyli sterowanie komputerem wszystkiego co możliwe. przed chwilą mi jakaś miła pani dzwoniła czy nie miałbym sterownika wiatraków. jakby nie wystarczył czujnik w bloku, przekaźnik i wiatrak który włącza się albo nie. na cholerę mu 3 prędkości obrotowe? tak wiem dla ekologii, tak samo jak np. 4 sondy lambda w p12 1.8, filtry cząstek stałych i inne duperele, które się w naszych warunkach psują a nie rzadko kosztują krocie.
    chcesz scenica kup jedynkę po lifcie w dobrym stanie, zapłać jak za dwójkę w kiepskim stanie a będziesz na prawdę zadowolony. osobiście nie mam ale szukam, żeby nie było.
    a co do karty jak i innych elektronicznych bajerów w renówce to wprowadzili to w lagunie 2 i teraz te auta są na prawdę śmiesznie tanie w porównaniu z tym jak są wyposażone i nikt ich nie chce kupować. ostatnio gdzieś czytałem, że w związku z fatalnym skojarzeniem z laguną, reno chce się całkowicie wycofać z tej nazwy.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja osobiście nie mam czego bronić, tylko czy Ty netymark miałeś kiedyś Lagune 2??? ja znam ludzi co mają i chwalą, ceny są faktycznie śmieszne ale znam człowieka który ma Lagune od nowości II ph II i niechce innego samochodu, inny z kolei kupił z dwa lata temu taką z 2002r lagune i też przy niej nic jeszcze nie zrobił, oprócz normalnych rzeczy które trzeba wymieniać normalnie jak w każdym innym aucie, mam też kolege co ma i Lagune III 2,0 DCI 170kM + chip i też jest zachwycony autem, natomiast mam np. znajomego który Kupił Mercedesa E 320CDI z 2004r. jakiś czas temu, koło 3 lat może 4 lat temu i auto stoi od tamtego czasu, kiedyś go wystawiał na sprzedaż teraz już olewa sprawe czasem mówi że go do Wisły wrzuci. Niechce już Mercedesa, nie ma aut wiecznych, jeden powie że to jest super inny że tamto, także jeśli jest dużo samochodów na rynku to jest i dużo opini na jego temat negatywnych i pozytywnych, a Scenic, Picasso czy Laguna bez wątpienia jest takim samochodem na naszym rynku, trzeba kupić dobrą sztuke i normalnie ją urzywać i serwisować, i nie pisać głupot że się psuje. Nie ma aut wiecznych. Jeśli się nie wie co i kiedy w samochodzie zrobić to bezwątpienia pozostaje tylko komunikacja miejska bo potem narażamy się dość duże koszta napraw i wypisywanie jakiś tam negatywnych opini na temat samochodów, moim zdaniem dobry Scenic polata tyle samo co Turan który jest o 10 000zł droższy a sypie się tak samo. Mi też kiedyś mówili że pralka Bosch jest najlepsza i wieczna a Polar za PRLu działał dłużej jak ten Bosch z...y

    A autor raczej mówi o Scenicu lub Picasso po 2004r. co oznacza II generacje samochodu w autamacie, zatem może ktoś się znajdzie kto urzywał taki zestaw ??? może importerowie się wypowiedzą albo urzytkownicy a nie że słyszałem albo ktoś gdzieś coś powiedział.

  9. #9
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś Tradelux fajnie ujoł w słowa rzekomą awaryjność francuskich samochodów.... "Jak w VW wymienia się klocki,zawieszenie itp.. albo w Mercedesie podłogę to są rzeczy eksploatacyjne,a jak w Renaulcie to już awaria..."

  10. #10
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    laguny nie miałem i nie chcę mieć, trochę podobnie jak z maluchem, tyle, że malucha teraz mieć chcę.
    miałem e36 325 200 kucy nie narzekam. mało się psuła za to dużo waliła, tak że zarobiła 3 razy tyle ile za nią zapłaciłem. ale znajoma ma 320 nowszy model czyli e46 i co chwilę mnie odwiedza bo coś.
    opla już nie chcę po tym jak wymieniłem komputer za 1000 zeta a ostatnio już od pół roku jeżdżę bez prędkościomierza bo nie ma czujnika w skrzyni tylko w lewym kole a kabelki kruszeją i się urywają. czujnika nie wymienisz bo razem z piastą. no i tak szewc bez butów chodzi.
    co do turana się zgodzę, że nie jest to już solidny vwej, po tym jak na prawdę ładnego komuś sprowadziłem to się do nich zraziłem.
    kto robił mercedesa cdi będzie wiedział coś na temat wyciągania wtrysków. można cały wtrysk wd i innym dziadostwem zalać, auto za wtrysk podwiesić na noc a i tak wtrysku nie ruszysz.
    nowy merc kaszana, dużo ludzi narzeka, też mają elektroniczne patenty, jak np. licznik wciśnięć hamulca. naciśniesz milion razy i do wymiany cały sterownik, w serwisie chyba coś ok. 10 tys. u nas oczywiście chłopcy już regenerują. ostatni dobry to podobno c klasa w202. kupiliśmy ze znajomym, moim zdaniem trochę przesadzał, ale sterownik absu za ponad tysiaka wymieniał a auto nie było bite lewą lampą.
    nie powielam opinii z jakichś forum nie wiadomo skąd tylko z pierwszej ręki od elektroników, do których wożę nowe auta znajomych klientów.
    wiadomo, NIE MA AUT, KTÓRE SIĘ NIE PSUJĄ. CHODZI TYLKO O TO, CO I JAK SIĘ PSUJE, a dla klienta ile musi za to zapłacić i kto mu zrobi taką naprawę, pierwszy lepszy mechaniko elektryk, czy po kilkunastu próbach u różnych ludzi trafi wreszcie do kogoś, kto się zna na rzeczy.
    jak w lagunie się zapali kontrolka, że koniec jazdy to koniec i nie pojedziesz.
    przerzucam się na starego avensisa 2001 d4d.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Kiedyś Tradelux fajnie ujoł w słowa rzekomą awaryjność francuskich samochodów.... "Jak w VW wymienia się klocki,zawieszenie itp.. albo w Mercedesie podłogę to są rzeczy eksploatacyjne,a jak w Renaulcie to już awaria..."
    A ja słyszałem takie coś:
    "Jak się to wymienia we francuskich autach to mówią wtedy, że awaryjne są. W niemieckich, że to części eksploatacyjne"

    Cytat Napisał netymark Zobacz post
    a co do karty jak i innych elektronicznych bajerów w renówce to wprowadzili to w lagunie 2 i teraz te auta są na prawdę śmiesznie tanie w porównaniu z tym jak są wyposażone i nikt ich nie chce kupować.
    A ja na forum RLKP jakoś tego nie dostrzegłem. Tylko coraz więcej ludzi daje do oceny Laguny i większość z nich potem staje się właścicielami Lalek

    A co do drugiej Generacji Scenic'a to wyszła w 2003 roku a wersja Grand wyszła w 2004

    Cytat Napisał netymark Zobacz post
    jak w lagunie się zapali kontrolka, że koniec jazdy to koniec i nie pojedziesz.
    Obojętnie w jakim samochodzie się takowa kontrolka zapali to się nie pojedzie

  12. #12
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    no nie wiem, już od pół roku jeżdżę z palącą się kontrolką od absu oraz komputera bo jak już pisałem nie ma czasu wymienić piasty z czujnikiem ale na pewno auto się nie zatrzymuje

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A ja Ci Ryhu nie ułatwię.
    Użytkuję drugi rok CXP 2.0 HDi i następne auto — z całą pewnością, też będzie Citroën. (nie spieszy mi się ze zmianą ani trochę)
    Między bajki włóż opowieści o autach na "f". Wiesz o czym piszę.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  14. #14
    ryhu
    Gość

    Domyślnie

    reasumując
    CXP czy MS ?
    bo ciągle nie wiem
    [edit]

    zdecydowalismy sie na XP, miejmy nadziej ze bedzie to dobry wybór
    dzieki i pzdr
    Ostatnio edytowane przez ryhu ; 24-08-11 o 11:10

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •