Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 71

Temat: Mierniki lakieru

  1. #31
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ale to żaden wywód, dostałeś lina do aukcji od Roadkillera to odpowiedziałeś
    gdzie spokojnie licze ok. 1000zl na miernik a nie zabawkach z allegro.
    więc napisałem, że bez sensu wydawać więcej za zabawkę co mierzy tak samo.

  2. #32
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Ja korzystam z MGL 4 Auto AL i FE firmy MG.

    Z miernika firmy Prodig-tech nie byłem zadowolony ale to było z 5 lat temu więc może się poprawili (mój leży nieużywany a jego wskazania znacznie odbiegają od MGL4).

    Jak piszą inni na cwanych handlarzy sam miernik nie wystarczy... są dwa rodzaje cwaniaków:
    - szukają części "w kolorze" i miernik pokaże oryginał a w aucie ćwiartka (jedno takie widziałem) zrobione perfekcyjnie... ale ASO się zorientowało ...
    - drudzy, których nazywam tępakami... zlecają zeszlifowanie do blachy i dopiero lakier... *****e bo przy szlifowaniu przyciera się też ocynk i rdza na takim aucie to tylko kwestia czasu... taki myk łatwo ustalić bo polakierować bez "śmieci" to niezła "sztuka"

  3. #33
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ja tak jak napisałem porównywałem sobie z miernikiem rzeczoznawcy oni w większości używają 113 lub 115 CHY czy jakoś tak, koszt takiego 500-600zł. Z resztą różnica wskazań między miernikami może sobie być np 10-30uc aby ta różnica na każdym el była jednakowa, wtedy pogląd na auto jest. Z resztą często gołym okiem widać czy auto kombinowane i trzeba szukać "jak mocno" lub dać spokój od razu. Miernik ma dać pogląd a nie wyrokować. Kolejną sprawą jest, że nie każdy potrafi miernik skalibrować by działał jak należy.

    Co do zdzierania to chyba kowale tak tylko robią...bo co mądrzejsi jak chcą pozbyć się lakieru to jadą np opalarką lub piaskują. Ale to nie temat o produkcji igieł

  4. #34
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    113 lub 115 CHY obok profesjonalnych mierników nigdy nie stały
    Te są wykorzystywane np. w metalurgii przy tworzeniach różnych silosów itd. do przechowywania żywności, ropy itd.
    eReS do Twoich zabaw wystarczy to co koledzy piszą, no chyba że chcesz mierzyć plastikowe elementy i szukać powypadkowych aut z przemalowanym zderzakiem
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #35
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nie mówię tradeluxie że oni mają jakieś mega profesjonalne (rzeczoznawcy) tylko że wielu takimi operuje, więc widać doskonale, że "wystarczają", a pomiary z tych podanych przeze mnie czy Roadkillera nie odbiegają niczym od nich więc też są ok, poza tym wiemy, że jest to jedna z wielu składowych, rozumu on nie zastąpi, nawet jak będzie za 5 tyś.

  6. #36
    luk.d
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście używam takiego czegoś i jestem bardzo zadowolony. http://www.elmarco.net.pl/mgl4.html.

    Miernik MGL4, o którym pisze jcmcwed.

    Pomiar jest precyzyjny zarówno na Fe i Al. Porównywałem też ze sprzętem rzeczoznawcy (choć nie pamiętam dokładnie jakim modelem się posługiwał) i wyniki były niemal identyczne. Sonda jest bardzo przydatna i mierniki, które jej nie mają od razu bym sobie odpuścił. Zakres pomiaru też jest niezły, bo chyba do 1500um. Do tego dobry kontakt z producentem, szybki serwis itp. Wysyłałem im kiedyś miernik na wymianę akumulatorów i dosłownie trwało to 1 dzień.
    Jeżeli koniecznie chcesz więcej wydać to zainwestowałbym w ruchomą głowicę, ale to taki bardziej przydatny bajer, niż konieczność.

  7. #37
    cukier
    Gość

    Domyślnie Miernik grubości lakieru GL-1S FE

    Witam Panowie chciałbym kupić sobie miernik i przeglądając oferty trafiłem na taki:

    http://allegro.pl/miernik-sonda-grub...597906389.html

    zdaję sobie sprawę że nie jest to profesjonalny sprzęt ale myślę że jakiś pogląd na sprawę będzie dawał i zawsze coś pomoże na aukcji pisze że podobno produkt Polski więc wierze w Polska solidność i mam nadzieję że nie jest tak "Polski" jak Romet

    ale ponieważ wcześniej nie posiadałem swojego miernika więc nie mam w tym zbyt dużego doświadczenia i proszę o jakieś opinie czy ma to sens pchać się w takie coś.

  8. #38
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ja mam tez tej firmy ale inny model może szczyt techniki to nie jest i ma swoje kaprysy nie mniej spełnia swoje zadanie, z czasem juz bez pomocy tego cuda będziesz widział czy jest cos na rzeczy czy nie i jedynie potwierdzała miernikiem jak grubo

  9. #39
    Coollfon
    Gość

    Domyślnie

    Tą są "polskie" mierniki, robione w małych zakładach albo nawet u Pana Miecia w garażu.
    Schematy są ogólnodostępne w internecie a zrobienie czegoś takiego nie wymaga jakiś ponadprzeciętnych zdolności lub wiedzy.

  10. #40
    juras
    Gość

    Domyślnie

    pożyczałem kilka razy od znajomego tej firmy, tak samo wyglądający tylko że bez sondy , obsługa bardzo łatwa, nie sprawiał problemów i ani żadnych niespodzianek . z sondą zdecydowanie bardziej funkcjonalny

  11. #41
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    oglądałem właśnie też ten bez sondy bo jest troszkę tańszy ;p ale też stwierdziłem że z sondą bardziej funkcjonalny i już zamówiłem we wtorek ma być do odbioru i przetestuje to cudo techniki

  12. #42
    Coollfon
    Gość

    Domyślnie

    Zdecydowanie warto wziąć ten z sondą. Szczególnie przydaje się gdy trzeba pomierzyć słupki, gdzie praktycznie tym ze zintegrowaną sondą w niektórych miejscach jest to niewykonalne.

  13. #43
    Wrobel
    Gość

    Domyślnie Miernik lakieru - jaki wybrać?

    Nie wiedziałem gdzie założyć temat, mam nadzieję że wybrałem odpowiedni dział na takie zapytanie:

    Jaki jest najlepszy na rynku miernik lakieru? Na co zwracać uwagę przy kupnie? Patrząc na ceny to naprawdę jest spory przedział między czujnikami. Którym warto się zainteresować?

    Przykładowo:



    Marka: Voltcraft SDM-115 (Aluminium + Stal)
    Cena: 400zł



    Marka: MGL 4B AUTO AL <> FE (Aluminium + Stal)
    Cena: 450zł



    Marka: GL8S (Aluminium + Stal)
    Cena: 280zł



    Marka: PRODIG-TECH GL-2H (Aluminium + Stal)
    Cena: 150zł

    Pozdrawiam.

  14. #44
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    każdym z tych czujników zmierzysz a wyniki pomiaru powinny być takie same. Dobrym rozwiązaniem jest miernik z sondą na kabelku.
    Patrz też żeby był do różnych powierzchni np. taki http://allegro.pl/czujnik-miernik-te...849455863.html
    http://allegro.pl/miernik-tester-gru...863273237.html
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 13-01-14 o 09:02 Powód: dodano link
    Pozdrawiam

  15. #45
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Połączyłem posty z kilku tematów o miernikach w jeden, został podpięty w dziale poradników, więc kolejne zapytania o czujniki lakieru umieszczajcie tutaj.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •