Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Temat: Poszukuję diesla do 24 tys.

  1. #1
    zdenek
    Gość

    Domyślnie Poszukuję diesla do 24 tys.

    Witam wszystkich serdecznie.

    Poszukuję samochodu z silnikiem diesla tak ze 130 KM. chodzi mi o to żeby było czym przycisnąć bez czajenia się.
    Zależy mi żeby auto mialo klimatyzację, ESP, ASR i w miarę dużo poduszek powietrznych.
    Rocznie robie ok 20000 km do tego zamierzam jeździć na wakacje po Europie więc zależy mi na przestronności i wygodzie auta.
    Budżet jakim dysponuję to około 24 tys (mogę odrobinę dołożyć).
    Początkowo łudziłem się, że w tej kwocie uda mi się trafic Mazdę 6 ale szanowni Koledzy na forum wybili mi to z głowy.
    Przeglądam serwisy aukcyjne i straciłem już nadzieję, że uda mi sie coś wymyślić samemu.
    W związku z tym Bardzo proszę Was o rady, propozycje ew. linki do ogłoszeń.
    Pozdrawiam
    PS.
    Przed chwilą zerknąłem na ogłoszenie
    http://otomoto.pl/citroen-c5-2007r-1...C19420273.html
    Auto wygląda dość ciekawie (a może znowu to przystanek alboco)
    Jest jeszcze jedno :
    http://otomoto.pl/citroen-c5-pelna-opcja-C20104331.html
    Warte to cokolwiek?

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsza w kombi z 2007 r za 21,a druga z 2005 za 25. Nie zastanawia Cię to??
    Po za tym C5 jest bardzo wygodnym i wbrew głupim opinią ludzi co nie mieli nigdy do czynienia z niczym innym niż Golf II nie jest awaryjny i drogi w utrzymaniu.

  3. #3
    zdenek
    Gość

    Domyślnie

    Tak, dziwna rozbieżność.
    To z 2005r wygląda całkiem nieźle. Ta cena jest realna?
    A te 110 koni na takie auto to nie za mało? Nie chciałbym się pocić za każdym razem gdy będę chciał kogos wyprzedzić.

  4. #4
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    chodzi mi o to żeby było czym przycisnąć bez czajenia się
    - masz rację, 110 km to mało. Wybrałeś zły silnik.. diesle powstały by ciągnąć ładunki a nie się ścigać na 1/4 mili. I duże auto kłóci się z osiągami, by "pocisnąć" taka C5 musi mieć ze 140 km w dieslu. Takie rzeczy tylko w "eże". Przy obecnych cenach paliwa średnio się opłaca utrzymywać duży i skomplikowany silnik by nim raz na jakiś czas "pocisnąć" a dwulitrowy diesel trochę spali. Ja bym ci radził rozważyć mniejszy silnik benzynowy, ale za to z turbiną! Przy pojemności 1,2 bez trudu wyciąga się 100 koni a spalanie wciąż przyzwoite (jeśli jeździsz spokojnie) i koszty napraw niższe, niż w dieslu. Lepsza też kultura pracy, mniejszy hałas i wibracje. Kolejna opcja to gaz - jak zależy Ci na tanim tankowaniu to dlaczego masz się bać gazu? Zawsze odradzam kupowanie używanych diesli bo raz, że mają dużo większe przebiegi a dwa - zamieniają się często w skarbonki i to co zaoszczędzisz na spalaniu włożysz w naprawy z nawiązką. Do małych przelotów polecam benzyniaka a do większych - odpowiedni silnik plus gaz. Chcesz duże auto z dużą mocą więc gaz tu byłby idealny - szybko zwróci się koszt instalacji.

    Edit: okazją jest znaleźć auto w dobrym stanie a nie po niskiej cenie, dlatego kompletnie nie radzę patrzeć z perspektywy rocznik-cena tylko szukać możliwie jak najlepszego auta za pieniądze które mamy.
    Ostatnio edytowane przez Pilsener ; 07-08-11 o 02:33 Powód: Dopisek

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W tej cenie możesz też znaleźć Lagunę II po lifcie Co ty na to?
    1.9dCi 130KM: http://allegro.pl/bezwypadkowa-serwi...744826050.html
    2.0dCi 150KM bez FAP'a: http://otomoto.pl/show?id=C19985514

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    - masz rację, 110 km to mało. Wybrałeś zły silnik.. diesle powstały by ciągnąć ładunki a nie się ścigać na 1/4 mili. I duże auto kłóci się z osiągami, by "pocisnąć" taka C5 musi mieć ze 140 km w dieslu. Takie rzeczy tylko w "eże". Przy obecnych cenach paliwa średnio się opłaca utrzymywać duży i skomplikowany silnik by nim raz na jakiś czas "pocisnąć" a dwulitrowy diesel trochę spali. Ja bym ci radził rozważyć mniejszy silnik benzynowy, ale za to z turbiną! Przy pojemności 1,2 bez trudu wyciąga się 100 koni a spalanie wciąż przyzwoite (jeśli jeździsz spokojnie) i koszty napraw niższe, niż w dieslu. Lepsza też kultura pracy, mniejszy hałas i wibracje. Kolejna opcja to gaz - jak zależy Ci na tanim tankowaniu to dlaczego masz się bać gazu? Zawsze odradzam kupowanie używanych diesli bo raz, że mają dużo większe przebiegi a dwa - zamieniają się często w skarbonki i to co zaoszczędzisz na spalaniu włożysz w naprawy z nawiązką. Do małych przelotów polecam benzyniaka a do większych - odpowiedni silnik plus gaz. Chcesz duże auto z dużą mocą więc gaz tu byłby idealny - szybko zwróci się koszt instalacji.

    Edit: okazją jest znaleźć auto w dobrym stanie a nie po niskiej cenie, dlatego kompletnie nie radzę patrzeć z perspektywy rocznik-cena tylko szukać możliwie jak najlepszego auta za pieniądze które mamy.
    Małe doładowane silniki są bardziej kosztowne w naprawie, niż duże diesle. Szczególnie 1.4TFSI itp.
    W 2.0HDI duże spalanie? 6,5l dla 140KM to chyba bardzo przyzwoicie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    zdenek
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Bardzo chce diesla bo moja dziewczyna bedzie odliczać paliwo w swojej firmie. To znacząco obniża koszty tankowania.
    @Roadkiller bardzo ładne te laguny. Tylko czy nie są one troche małe? Mam teraz kombi (fiat palio) które ma same wady : ciasne, głośne a silnik to chyba od kosiarki jest.
    Dlatego szukam auta bardziej przestronnego no i z jakąś sensowna mocą. Nie mówię tu o ściganiu się ale o komforcie.
    Czekam na dalsze propozycje

  8. #8
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Pilsner widać,że w życiu nie jezdziłeś 1.6 HDI 110KM. Przyśpieszenie jest co najmniej zadowalające,a niskie spalanie nawet w dużym C5 rekompensuje "psychiczne" oburzenie,że pod maską jest 1.6,a nie 1.9....

  9. #9
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Laguna jest dwa segmenty wyżej od Palio więc powinna być dużo bardziej przestronna.

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdenek Zobacz post
    @Roadkiller bardzo ładne te laguny. Tylko czy nie są one troche małe? Mam teraz kombi (fiat palio) które ma same wady : ciasne, głośne a silnik to chyba od kosiarki jest.
    No to powiem tak. Laguna jest przestronna. My mamy liftback. Na wakacje przez całą Polskę się jechało w 5 osób (rodzice + ja 20 lat + brat 18 lat + siostra 9 lat) i było nawet wygodnie Bagażnik też już ładny bo 500 litrów w regularnych kształtach (mowa o kombi). Silnik już CR, cisza w środku Podjedź gdzieś zobaczyć taką Lagunę po lifcie i się nią przejedź, i zobacz czy Ci odpowiada

    btw. Te 2 Lalki są z forum RLKP od forumowiczów

  11. #11
    zdenek
    Gość

    Domyślnie

    Hmm zerknę na Laguny ale teraz powiedzcie co sądzicie o tej C5.

    http://otomoto.pl/citroen-c5-exclusive-C19997245.html

    Silnik 130 koni, auto wygląda jak dla mnie lepiej niz laguna.

    JEst jeszcze ta :

    http://otomoto.pl/citroen-c5-2007r-1...C19420273.html

    Obie cytryny są z Wrocławia więc jutro pojdę ją obejrzeć. Wezmę miernik lakieru i będę wiedział przynajmniej czy były bite.
    Proszę radźcie co jeszcze można wyrwać za te pieniądze.

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    110 km to mało. taka C5 musi mieć ze 140 km w dieslu.
    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Pilsner widać,że w życiu nie jezdziłeś 1.6 HDI 110KM.
    Stanę tu zdecydowanie po stronie Pilsenera. 2.0hdi 136KM to zdecydowanie minimum na tą masę, 1.6 będzie zdecydowanie za słaby.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Może niech się wypowie ktoś kto jeździł c5 z tym silnikiem. Nie jest to demon szybkości ale jest wystarczający do normalnego użytkowania,wyprzedzania itd...

  14. #14
    zdenek
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Jak trwałe jest to pneumatyczne zawieszenie?
    Jakie sa koszty ew. napraw. Jeśli ma się okazać, że będę musial wywalić kilka kzł na wymianę elementów tego cuda to lepiej od razu je włożyć w droższe auto.
    pozdrawiam

  15. #15
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @zdenek-popełniasz błąd myślowy, a większość ludzi popełnia ten błąd przy zakupie. Kupując auto kilkuletnie, używane musisz się liczyć z określonym wydatkiem na początku eksploatacji tzw pakiet startowy i zakup auta droższego o ten tysiak czy dwa nic tu nie pomoże bo "ryzyko" awarii, wyeksploatowania pewnych części choćby takich jak altek, akumulator, rozrusznik jest w tych autach jednakowe, dlatego też warto mieć pewną gotówkę na tzw czarną godzinę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •