Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Mazda 6 136KM 2.0 CITD

  1. #1
    zdenek
    Gość

    Domyślnie Mazda 6 136KM 2.0 CITD

    Witam wszystkich.

    Bardzo proszę o zerknięcie na Mazdę z ponizszegolinku.

    http://allegro.pl/show_item.php?item=1747054178

    Co o niej sądzicie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    w tej cenie kupisz skarbonkę bez dna. Przebieg też pewnie możesz włożyć między bajki.
    Mazda porządna z przebiegiem poniżej 200 tysięcy zaczyna się od 6000 euro w Niemczech, plus opłaty, transport i zarobek sprzedawcy. A tu masz za 5 tysięcy euro już z transportem i marżą sprzedawcy bo o opłatach nikt nie wspomina. To ile musiała kosztować na zachodzie?

  3. #3
    zdenek
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    czyli w tej cenie (5000E) nie da sie kupić mazdy 6 w miare dobrym stanie?

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Za tą cenę kupisz coś innego. Np. Lagunę zadbaną 2003-2004r Szóstki są drogie i trzymają cenę

  5. #5
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    niestety za 5000 euro się nie da. Tzn, może w Niemczech się da, ale przebieg pewnie będzie większy plus do tego koszty wszystkich opłat niezbędnych do sprowdzenia i rejestracji auta.

  6. #6
    zdenek
    Gość

    Domyślnie

    Na Allegro i otomoto jest całkiem sporo mazd 6 w okolicach 20 paru tysięcy zł. Mój budżet to właśnie mniej więcej tyle i wydawało mi się, że warto takie auto kupić.

    Do Obornik mam 15 km więc pojadę pomacać samochód z linka ale raczej się nie zdecyduje bo wygląda, że samochód jest z firmy (ma kratkę) a to raczej świadczy , że faktycznie przebieg trzeba pomnożyc conajmniej przez dwa...

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i jednocześnie mam pytanie co teraz: kombinować z M6 czy nie ma co się napinać i kupic coś innego.

    Jakie inne auta polecacie w tym przedziale cenowym i czy są w okolicy wrocławia znani Wam sprawdzeni handlarze (komisy).

    Pozdrawiam

  7. #7
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    I warto zauważyć, że nawet wśród wystawionych na motoszro jest to jedna z tańszych mazd. Jak ja oglądam auta to zaczynam np. od takich:
    http://moto.allegro.pl/mazda6-2-0cit...748394346.html
    A i tak musiałem niedawno kupić nowe, bo jeśli auto było faktycznie super, to kosztowało ponad 80% ceny nowego (za auta 2-3 letnie) I myślicie, że nikt ich nie kupił za tyle? Poszły szybciej niż od czarodzieja z Płocka. Ja np. wolałem dołożyć te 20% ale nie każdy tak myśli, wolny wybór.
    Do tych ogłoszeń z cenami poniżej średniej wolałem nawet nie jeździć, wg mnie szkoda czasu. Lepiej wybrać najlepsze auta i próbować zbić cenę.

    Ale można też inaczej - kupić coś taniego i wyremontować. Są nawet warsztaty, specjalizujące się w renowacji. Ale czy taki myk się opłaci? Bywa, że ktoś sprzedaje tanio, bo. np. nie odpala i rdza, gorzej, jak zostawia 4 ślady Twoja kasa, Twój wybór.

  8. #8
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    kratka jest elementem rolety bagażnikowej. To nie jest Vatowska polska kratka. Jak kupisz M6 za 20 tysięcy to i tak w niedługim czasie dołożysz tyle, co zapłaciłbyś za porządną.
    Polecam lekturę www.mazdaspeed.pl
    pzdr.

  9. #9
    zdenek
    Gość

    Domyślnie

    Hmm widzę, że mazda z twojego linka to okolice 30 kzł i to już niestety rochę za dużo z kilku powodów.
    Za 32 tysiące to juz nowa thalia jest poza tym 30 za 8 letnie auto to spora kwota.
    Proszę nie zrozumieć mnie źle ale wydaje mi sie, że mimo remontu takie auto za 5-6 lat będzie raczej do sprzedania za przysłowiową flaszkę.

    W związku z tym proszę Was o radę co za te moje 20parę tysiecy będzie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem (alternatywą do M6).
    Pozdrawiam

  10. #10
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Na pewno coś wiekiem zbliżone do Mazdy jeżeli ma być podobnych gabarytów. Więc dalej zostaniesz z autem, które za 5-6 lat ......
    Zmień podejście albo dozbieraj kasy, bo z takim myśleniem będziesz szukał tylko ceny nie samochodu.
    Porady przy zakupie najlepiej szukać zakładając temat w innym dziale - napisz budżet, wymagania, preferencje i na pewno jakieś opcje się pojawią.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdenek Zobacz post
    Hmm widzę, że mazda z twojego linka to okolice 30 kzł i to już niestety rochę za dużo z kilku powodów.
    Za 32 tysiące to juz nowa thalia jest poza tym 30 za 8 letnie auto to spora kwota.
    Proszę nie zrozumieć mnie źle ale wydaje mi sie, że mimo remontu takie auto za 5-6 lat będzie raczej do sprzedania za przysłowiową flaszkę.

    W związku z tym proszę Was o radę co za te moje 20parę tysiecy będzie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem (alternatywą do M6).
    Pozdrawiam
    Pozazdrościć rozumowania... Tym tokiem rozumowania do np. Audi 80 sprzedający powinien jeszcze dopłacić kupującemu
    Obecne realia auta 8letniego są inne, niż dekadę temu. No i porównanie nowej Thalii do Mazdy 6 też jest jak porównanie reprezentacji Polski do Hiszpanii
    Ci i Ci grają w piłkę...

    Może zerknij jaką Tatę za to dostaniesz, po co przepłacać za Renault w końcu wszystko będzie kosztować kiedyś "flaszkę"
    Auto to nie jest żadna inwestycja, to rzecz ułatwiająca życie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    no rzeczywiśćie, kolega ma dość specyficzne podejście. 30 koła to za dużo na 8 letnie auto??? A thalia to ile będzie warta 8 letnia? 5 tysięcy? Po roku jak ktoś ci zapłaci 20 to bierz i uciekaj. Niestety ale masz bardzo złe podejście do tematu zakupu auta. Jak pisał Tradelux, to nie iwenstycja to skarbonka bez dna. Nigdy nie wyjmiesz tego co zapłaciłeś. A z twoja postawą jesteś idealnym klientem dla sprzedawców marzeń. Kup pan, okazja, nic nie puka i nie stuka. Wiek nie jest głównym wyznacznikiem ceny auta. Dopóki tego nie zrozumiesz będziesz kupował skarbonki. Popatrz jaki jest rozstrzał cenowy w ogłoszeniach, myślisz, że on wynika z głupoty sprzedawcy, że raz coś kosztuje 20 a raz 30 tysięcy? Nie, to powinno, bo w polsce to nie reguła, wynikać ze stanu pojazdu, na zachodzie, gdzie rynek jest w miarę normalny taką promocję możesz spotkać na tureckich placach obok budki z kebabem albo na placach w sąsiedztwie szrotu. Otwórz oczy, proszę, bo sam sobie narobisz problemów. My ci tylko podpowiadamy, decyzja należy do ciebie, twoja kasa, twoje życie, twój problem na co ją wydasz. Mieć cukierka i go zjeść jest niemożliwe!

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dzisiaj usłyszałem fajny tekst od znajomego:
    Ci Niemcy to są jacyś powaleni. Chciałem kupić Porsche Boxstera i sporo taniej jest w Polsce, niż u nich, to ja chrzanie takie kupowanie w Niemczech...

    Nawet nie chciało mi się tego tłumaczyć, tylko mu powiedziałem, że te Boxstery w większości przypadków są importowane i tańsze nie z przypadku
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    zdenek
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję szanownym Kolegom za konkretne odpowiedzi. Ostudziliście moje zapędy
    Muszę gruntownie przemysleć zakup maszyny. Albo poszukać rocznej thalii ;-) .
    Pozdrawiam

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeśli masz taki rozrzut co do samochodów to może najpierw na spokojnie określ czego potrzebujesz, a nie napalaj się na wygląd i cenę. Thalia i M6 to całkowicie dwa różne światy (auta). Do tego pamiętaj rocznikiem nie jeździsz!
    Lepiej zapłacić więcej za dobrze wyposażone i komfortowe auto, niż za "gołą deskę", no chyba, że autem jeździmy od święta i w niedzielę po 5km to wtedy nie ma to takiego znaczenia
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •