Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: co wybrać ? opel vectra C kombi czy opel zafira B - oba z slinikiem 1.9cdti 8v

  1. #1
    zbyszekm80
    Gość

    Domyślnie co wybrać ? opel vectra C kombi czy opel zafira B - oba z slinikiem 1.9cdti 8v

    witam
    doszedłem już do etapu, w którym wiem ze mój przyszły samochód ma mieć silnik 1.9 koncernu FIAT. chodzi mi o diesla 8 zaworowego 120KM , a samochody które mnie interesują to ja w temacie: vectra C kombi lub zafira B. roczniki minimum 2005 , kwota do wydania 40k zł.
    I teraz nasuwa się pytanie - które auto wybrać dla rodziny 2+2 ??
    za vectra kombi przemawia bardzo duża ilość miejsca z tyłu ( przedłużony rozstaw osi jak w signum'ie) co na pewno jest zaletą przy dwójce dzieci, które uwielbiają kopać nogami w fotele przednie
    dodatkowo vectra ma bagażnik, który tez jest duży i ma 530litrów. zafira ma większy bagażnik - ale kosztem koła zapasowego, którego nie ma , a jedynie zestaw naprawczy...
    myślę też, że pod względem zużycia paliwa, vectra będzie go konsumowała mniej, chociaż ze względu na mniejsze opory powietrza spowodowane mniejszą powierzchnią czołową.
    osiągi samochodów myślę będą podobne.
    dodatkowe, opcjonalne zawieszenie IDS które jest w vectrze nie interesuje mnie, szukam auta o zawieszeniu tradycyjnym , myślę ze prowadzenie obu aut będzie podobne, nie jeżdżę jakoś sportowo i nie katuje samochodów.

    a Wy jak uważacie?? który z tych samochodów będzie lepszy dla rodziny 2+2 , i dlaczego ??
    dodam iż nie interesują mnie już żadne inne modele, oboje z żoną myślimy tylko o tych dwóch samochodach
    pozdrawiam
    Zbyszek

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    A może niekoniecznie Vectra a SIGNUM?

  3. #3
    zbyszekm80
    Gość

    Domyślnie

    signum ma zbyt mały bagażnik jak na moje potrzeby niestety...

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Są Zafiry B z kołem zapasowym. Jest wtedy pod spodem auta, w specjalnym koszyku.
    Osobiście wybrałbym ZB w wersji Cosmo. W tej cenie zakupisz bardzo ładną z 2006/2007r.
    Dlaczego ZB? Rewelacyjny system Flex, dodatkowe miejsca (np. dla teściów), sporo wyższy bagażnik, wygodniejsze podróżowanie i mniejsza utrata wartości.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    zbyszekm80
    Gość

    Domyślnie

    gdybym zafirą przewiózł teściów na dystansie dłuższym niż 5 km to by mnie chyba chcieli w ramach zemsty otruć ...tam są dobre miejsca, ale dla małych dzieci, poza tym siedzi się w pozycji przykucniętej więc i moje własne dzieci jak podrosną by mnie znienawidziły za jazdę z tyłu

    dziś już jest za późno, ale jutro zadzwonię do Ciebie właśnie w sprawie vectry. sprowadzasz głównie zafiry, ale pewnie ładne vectry też widujesz za granicą ?

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Od Vectry C w takim razie wolalbym juz Mondeo MK4 lub Lagune III. Sa to auta rowniez z duzym bagaznikiem. Niestety wykonanie (plastiki) Vectry jest w porownaniu do tych 2 aut kiepskawe.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Z Signum jest ten problem że zasadniczo ma cztery miejsca bo te piąte środkowe jest mniej komfortowe niż np. dwa dodatkowe z Zafirze :-). Jeżeli zdecydujesz się na Zafirę to będziesz miał kompakta(płyta podłogowa Astry 3 kombi) stosunkowo ciasnego w środku , Vectra jest autem dużo większym i przestronniejszym w środku a przy dwójce dzieci szalejących na tylnych siedzeniach ma to znaczenie. Co do jakości plastików sprawa dyskusyjna wg. mnie są ok.
    Fajne egzemplarze naprawdę bogatych wersjach wyposażenia z 2007r kupisz spokojnie w kwotach ok 37 000 - 40 000 tyś max.

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Ja bym wybrał Vectrę, niemniej na forum kolega tradelux zajmuje się akurat Zafirami

    Czemu wziąłbym Vectrę? To zależy od indywidualnych upodobań, co prawda nie jeździłem Zafirą niemniej prowadziłem kilka aut typu Vectra/Mondeo/C5, a także takie właśnie trochę wyższe, takie "napompowane". Jakoś nie pasuje mi takie wysokie auto, czuć że inaczej się prowadzi za sprawą swojej wysokości i środka ciężkości. Nie za bardzo mi się ogólnie taka jazda podoba... bardziej buja. Może ktoś jeszcze podpowie czy w Zafirze jest to mocno odczuwalne.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie polecam tego co sprzedaje, wiec Zafiry tutaj nie maja nic do rzeczy. Jest to auto z rodziny MPV, wiec uzytkuje sie go bardzo wygodnie. Bujanie nadwoziem jak w typowo wysokim samochodzie nie jest tez odczuwalne. Jesli ma byc agresywnie i sportowo to mozna pokusic sie o wersje OPC lub przynajmniej sport najlepiej z IDS+.

    Co do Vectry tak jak pisalem, osobiscie wybralbym w tej klasie Mondeo/Lagune/Saaba 9-3 za duzo lepszy komfort i wykonanie.
    Niestety inne ciekawe auta maja sporo mniejszy bagaznik od w/w lub gorsze silniki.

    P.S. Na S-Maxa niestety troche brakuje, a to bylby najlepszy wybor.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A z tym samym silnikiem cromę brałeś pod uwagę?Jakoś powinna być lepsza niż w oplu...

  11. #11
    zbyszekm80
    Gość

    Domyślnie

    Fiat croma nie podoba mi się niestety z żadnej strony . jego proporcje są dla mnie nieatrakcyjne.

  12. #12
    dave_19
    Gość

    Domyślnie

    Jezdze i zafira B (znajomego) i signumem (mój) i wyciszenie silnika w signumie jest po prostu lepsze - oba 1.9 cdti. Osobiście wolalbym vectre C kombi

  13. #13
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Myślę że zafira będzie lepszym rozwiązaniem .
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •