Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wyjazd do Belgii po auto na handel

  1. #1
    Blazefury
    Gość

    Domyślnie Wyjazd do Belgii po auto na handel

    Witam
    Jakiś czas temu dostałem propozycje od kumpla, aby pojechac z nim do Belgii po auto na handel. Wiem, ze mozna na tym dobrze zarobić, ale również duzo stracić. Jestem "zielony" w temacie, ale kolega juz jeździł i dobrze na tym wyszedl. Kupuje głownie od prywatnych osob razem z innym gosciem, ktory siedzi w tym biznesie pare lat. Z tego co wiem, mają oni sprzet do badania lakieru i potrafia ocenic rzeczywisty stan auta).
    Jestem studentem na wakacjach i trudno mi znalezc dobrze platna prace na 3 miesiace wiec pomyslalem, ze to dobry pomysl zarobic troche pieniedzy, jako ze mam ok. 12 tys. zl do zainwestowania. Mam jednak obawy, ze przez brak mojego doswiadczenia w tym temacie utopie kase w jakiegoś grata ktorego nie bede mogl sprzedac.
    W zwiazku z tym prosze o jakies rady doswiadczonych uzytkowników tego forum. Czy warto ryzykować? Jesli tak to na jakie auta zwracac uwage przy zakupie? Jakich aut nie kupowac? (te ktore sie w naszym kraju slabo sprzedają). Jaki jest najlepszy sposob na sprzedaż auta w kraju? (aukcja, ogloszenie w internecie, ogloszenie w gazecie, komis). Bede wdzieczny za wszelka pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiesz, ale dobre auto (bezwypadkowe, dobre mechanicznie) może się sprzedawać nawet i rok, bo cena będzie wyższa, niż najtańsze szroty, więc warto to wziąć pod uwagę przy planowaniu interesu
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak: nie licz na to,że ktoś na tym forum napiszę Ci : Jedź kup jednego rozbitka za 1000e i jakąś wyjeżdżoną firmówkę,wyklep cofnij licznik i zarobisz.
    Bo tylko w ten sposób możesz jak to sam napisałeś "DOBRZE ZAROBIĆ" no i umowa oczywiście "in blanco" ???? Takie pytania prędzej na forum www.chachmęcimy.pl

    Handel samochodami to nie jest interes,żeby "sobie dorobić" tego nie da się nauczyć w 2 dni czy 2 miesiące....Pojedź do Francji na zbiory to może wtedy sobie "dorobisz" Nikt nie pokaże Ci palcem kupuj tego bo na nim zarobisz tyle i tyle... Eurotax musisz mieć w głowie. Sam napisałeś,że nie wiesz jakie auta schodzą co jest popytne,a czego nie kupować.
    Moja rada jest taka: Lepiej z tych 12 koła dziabnij sobie 3-4 tyś.zł i jedź na dobry urlop.... Mniej będziesz w plecy. Chłopaki chętnie zabiorą Cię za granicę bo zwyczajnie koszta podróży im się zmniejszą, a Ty oczywiście jak nic nie kupisz to mają jeszcze dodatkowo kierowcę w drogę powrotną.

  4. #4
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Niestety zgadza sie. Najlepiej (jezeli i tak sie uprzesz) to kup auto jakim bez zalu bedziesz sobie jezdzil kilka miesiecy.
    Zreszta masz doswiadczonego kumpla, zatem po co pytasz?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •