Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Temat: TANIO - Sprzedam !! Najlepsze rzoczniki w niskiej cenie !!

  1. #1
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie TANIO - Sprzedam !! Najlepsze rzoczniki w niskiej cenie !!

    Absolutnie NISKIE CENY !!! Najlepsze roczniki !!! ....,,,,,,

    Witam w wirtualnym Świecie ......idioto .....jeśli chcesz stracić lub kiepsko zainwestować swoje pieniądze - to jesteś na najlepszej drodze do tego .....kupując OKAZJĘ .... OKAZJA to jest wtedy jak na weselu Pan młody się upije i nie ma komu wywiesić prześcieradła po nocy poślubnej .....wtedy po krótkiej chwili przyjemności można nieźle "wdepnąć" ...nie gorzej jak przy kupnie wymarzonego VW czy Forda tudzież innego imienia marki pożądanej w chwili uniesienia i zachwytu czy to z ogło czy giełdy samochodowej. ........
    Jak na weselu ......wszystkie są piękne młode powabne i . mają wypieszczone fryzury ........mija noc .....poprawiny i jak wytrzeźwiejesz to wtedy dostrzegasz ułomności makijażu .....z kobietą jak z autem ( po męsku mówiąc } .....albo Ci nie zależy na jej przeszłości ( przejściówka - TANIO ) ....albo szukasz coś bardziej wysublimowanego - dla siebie .

    Zapamiętaj .....( piszę to po raz xxxx wtóry ) ,,,,,,,,,,TANIA QRWA -PEWNY SYF !!!

    PS; do modów
    jeśli w czymś ubliżyłem estetykom pisowni ......lub muzułmanom ....to sorki ....
    ....post jest typowo prowokacyjny ,,,,,,,,do przemyślenia - o ile nie jest za późno
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 13-07-11 o 00:03 Powód: dopisek do PS
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Szczególnie podobało mi się cyt: "wszystkie są piękne młode powabne i . mają wypieszczone fryzury ........mija noc .....poprawiny i jak wytrzeźwiejesz to wtedy dostrzegasz ułomności makijażu ....."

    Myślisz,że coś to da ???? Ewentualnie dotrze to do ludzi poszukujących auta od dłuższego czasu którzy naoglądali się "okazji" ale dzięki szwagrowi czy innemu "znachorowi" nie umoczyli kasy. Co dzień do licznej grupy poszukiwaczy dołączają nowi którzy niestety najpierw kupują, a później szukają "ukojenia" ran w internecie i trafiają na takie wpisy jak min" Twój.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dzięki - Kris- ....,,,,,,,,,,,

    Auta zawsze kojarzyły mi się z kobietami ......(.stąd pewne wynikają moje niekiedy nieporozumienia z kolegami z Forum)

    Myślę , że Sam wiesz iż są "panny" i "*****i" .....,,,,,,,,,,,,"*****i" stoją przy drodze ......".panny" trzeba poszukać . .

    PS;
    poczekamy ......zobaczymy ile wejść będzie ....CCC ....a hasło TANIO odzwierciedli zapotrzebowanie
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jak zobaczyłem nagłówek Twojego tematu to pierwszą myślą jaka przeleciała mi przez głowę : "Jakiś cudotwórca-magik" postanowił złapać kilku jeleni i pewnie poczytał jak wbijamy ludziom realne ceny samochodów i postanowił wrzucić kilka swoich "lalek".
    Forum niestety funkcjonuje dość kulawo ale tytuł tematu z pewnością przykuje oczy Jana Kowalskiego który właśnie zaczął poszukiwania PASSAT w TDI oczywiście w sedanie 2002-2003 r tak góra do 17000 zł-zarejestrowanego.

  5. #5
    zbyszekm80
    Gość

    Domyślnie

    jak passat tdi to tylko w kombiku !!!

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dobre Andre, teraz tylko czekać "łowców".
    Kiedyś miałem pomysł, żeby mniej więcej coś takiego wystawić na otomoto i liczyć odsłony. Ogłoszenie paska w TDI za 15 tys a w środku mały strzał w pysk.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Uświadamiać do skutku,,,aż jakiś promil zrozumie to co Andrebar napisał.
    Przypominiać odwieczne ,wytarte już hasła (które ludzie znają ale nie stosują ) typu : chytry dwa razy traci , tanie żarcie to i pies nie ruszy , tanio nie znaczy dobrze , Polak mądry po szkodzie , itd itp
    Niska cena jest czegoś wynikiem (na pewno nie głupoty sprzedającego,,,)

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Niska cena auta dobrego może być tylko w kilku dosłownie KILKU przypadkach, o których już tu pisałem ja i inni, czyli:
    -nieznajomość rynku sprzedawcy prywatnego, co chce szybko sprzedać więc patrzy na motoszroto i wystawia z bólem serca w połowie stawki lub poniżej swoją 10 letnią furę co ma od nowości, z bólem przełykając kwotę jaką zapłacił i jaką teraz dostanie (przypadek rzadki bo większość takich aut schodzi po rodzinie/znajomych)
    -sprzedawca prywatny, który wpierdzielił się w tarapaty finansowe, nie umiał liczyć wcześniej i wkopał się w problemy finansowe, powiela nieumiejętność liczenia dalej sprzedając dobre auto "na szybko" za niedużą sumę licząc że podbuduje swoje finanse przesiadając się na tańszy (notabene większość takich kupuje złoma ładując potem pieniądze z lepszego auta w remont dziadygi)
    -sprzedawca prywatny kupuje nowe auto, a swojego kilkulatka chce szybko pchnąć by mieć wkład do nowego, na którego ma chrapkę i z podnieceniem czeka na odbiór
    -śmierć właściciela dobrego auta i auto sprzedaje rodzina
    -znasz się na autach i kupujesz z uszkodzeniem mechanicznym typu turbina,silnik, skrzynia od kogoś kto się nie zna, nie ma czasu na naprawy itd-szacujesz auto, naprawę, doliczasz na jakieś niespodzianki i kupujesz.
    To są prawdziwe okazje, jednak to jest raptem jakiś 1% aut i większość z tego 1 % nawet nie pojawia się w ogłoszeniach.
    W innych przypadkach cena zawsze będzie "z tych wyższych" za dobre auto, wynika to z tego, że nikt głupi nie jest, ani sprzedający prywatny co sprzedaje handlarzowi, ani handlarz co sprzedaje Tobie, nikt nie jest Caritasem i nie będzie sponsorował dobrych aut pół darmo, a te wszystkie taniości okupione są ryzykiem-lubisz ryzyko-RYZYKUJ!A ryzykujesz:
    -kupno wadliwego auta na "słupa", na umowę in blanco z zagranicznym właścicielem itd
    -kupno cofniętego o 200,300,500 tyś (chyba najlepszy wariant z ryzykownych, jeśli tak można w ogóle mówić, bo ma najmniejszy wkład w nasze bezpieczeństwo-jest to "tylko" zużyta mechanika
    -kupno powypadkowego złomu, spawanego,prostowanego, z nowym dachem, nową połową auta, bez poduszek itd
    -no i najważniejsze RYZYKUJESZ ŻYCIE I ZDROWIE SWOJE I PASAŻERÓW kupując "igiełkę" jak również możesz wyrządzić krzywdę innym użytkownikom ruchu, a to nie przekłada się na żadne pieniądze.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    No jeszcze Carl zapomniałeś dodać iż okazyjnie też można kupić auto kradzione. A potem na drodze np. na wczasy zabrane nam za granicą.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    racja,miałem w myślach przeszczepiony vin,ale uciekło w trakcie pisania

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Niska cena auta dobrego może być tylko w kilku dosłownie KILKU przypadkach, o których już tu pisałem....
    Jak takie auta trafiają na ogłoszenie to na pniu skupują je handlarze a potem cena dla Kowalskiego jest już normalna. Trafić tanio coś wartego uwagi jest bardzo trudno.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  12. #12
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    A co będzie jeśli nie zgodzę się z kolegami-przedmówcami? Czy dostanę bana z forum?

    Miałem Corsę C, z polskiej sieci dealerskiej - jeździłem 3 lata (nie od nowości). Samochód był w dobrym stanie technicznym, a nawet bardzo dobrym. Miał normalne ślady zużycia lakieru: ryska tu i tam, niewielkie pęknięcie lakieru na zderzaku z tyłu itp. Nic co naprawdę by rzutowało na eksploatację. Ale nie była to igiełka z allegro świecąca się jak psu j...

    No i kupiłem sobie inny samochód, bo potrzebowałem mieć 5-drzwiowy by wozić dzieciaki do szkoły, a corsa niestety miała tylko troje drzwi. Oczywiście skoro kupiłem inne auto to chciałem sprzedać poprzednie.

    I tu ... kłopot! Wystawiłem m.in. na forum, ale bez odzewu. Miałem jeden telefon, ale nie mam pewności czy z forum, czy z otomoto.
    Rozumiem, gdyby ktoś oglądał i powiedział, że coś mu się nie zgadza, że coś nie działa, że ... Ale nic z tych rzeczy. Auto miało nawet koło dwumasowe wymienione 20 tys km temu. Nic w nim nie było do konkretnego zrobienia, prócz oczywiście wymiany oleju, filtrów. Nawet klocki nie tak dawno wymienione i opony w przyzwoitym stanie.

    Ale co zrobić? Ma ten samochód stać i czekać nie wiadomo na co? Trzeba było obniżyć cenę do poziomu igiełek z internetu.
    W każdym razie sprzedałem za cenę mocno mnie nie satysfakcjonującą, a nawet nieuczciwie niską. Sprzedałem za tyle, za ile można było kupić podobny samochód ściągany z Niemiec w stanie wiadomo jakim - bo w dobrym stanie są w Niemczech o 30% droższe niż u nas.

    To jak? Ten kto kupił ode mnie to naiwniak, który szuka "po tanimu" przystanku? Tak w większości piszecie - kto szuka taniego ten jest durny i kupi byle co.
    Czy po prostu to był jeden z niewielu, który zadzwonił, obejrzał i zdecydował się? Do tego znając realia rynku wyciagnął ode mnie jeszcze to i owo w cenie.
    A ja jakie wyjście miałem? Co proponujecie?

    Jakoś dziwnie mnie wkurzają posty, które wielokrotnie widziałem na forum - i na starym i na nowym - gdzie jeden radzi drugiemu jak przydusić sprzedajacego i wycisnąć ile się da. Ptrzecież każdy z nas kupujących jest po czasie sprzedajacym! Chyba, że Wy robicie sobie kolekcję starych aut do oglądania z sentymentu i ich nie sprzedajecie. Ale ja nie.

  13. #13
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Widziałem ogłoszenie Twojej corsy i był to towar dosyć nie chodliwy. Kolor zwykły akryl (o ile dobrze pamiętam) trzy furtki bez ekstra wyposażenia...
    Mimo tego,że szedłeś cenowo do poziomu igiełek z internetu to i tak importy od dziadka z garażu był lepiej wyposażone bez rys wgnieceń itp... Po prostu były wyszykowane.
    Tobie ktoś zapłacił za to,że jestem właścicielem,że auto było salonowe i że miałeś jakąś tam dokumentację i byłeś bardziej wiarygodny od handlarza z Płocka co o aucie nie wie nic wyciągnął z niego wszystko co się dało łącznie z radiem i kołem zapasowym ma do niego jeden kluczyk i pali głupa.

    Nam chodzi bardziej o auta poszukiwane przez 80% Kowalskich czyli: Diesel,kombi, full wypas. Ludzie szukają takich aut z max. wyposażeniem w cenach za jakie na zachodzie nie jesteś w stanie kupić nawet podstawowej wersji tego modelu. Co innego jest salonówka. Tutaj nie możemy porównywać cen z autami sprowadzonymi bo na naszym rynku są one na wyjściu tańsze,a gdzie opłaty itp???

    Podrzucę Ci przykład:http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C17026075.html - auto zarejestrowane w PL za 18000 zł

    Takie same w DE zaczynają się od ponad 5000 e czyli 20000 zł+opłaty+koszt sprowadzenia = 23000-24000 zł. - Skąd biorę się okazję w PL???? Między innymi z tego typu ogłoszeń http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C19643618.html - link przykładowy jak wyglądają Polskie Okazję.... O przebiegach już nie wspominam....

    Już rozumiesz???? Na zdrowy chłopski rozum taki Passat w PL powinien kosztować coś koło 27000 zł - z marżą handlarza..... a kosztuje 18000

  14. #14
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Czy ja rozumiem? Rozumiem doskonale!
    Sam kupiłem samochód sprowadzony przez polecanego importera w cenie niemal dwukrotnie wyższej niż ten sam rocznik na allegro. Skoro tak zrobiłem, to znaczy, że widziałem w tym pewnien sens.

    Chodzi o coś zupełnie innego. Wśród zalewu gó...na sprowadzonego w tragicznym stanie i podpicowanego są normalne samochody normalnych sprzedajacych. Ale nie da się za nie dostać normalnej ceny. Tu jest problem - dla sprzedajacego - że ma świadomość wystawienia do sprzedaży auta porządnego, zwykłego, ale nie przebije się z tym do kupujących. Musi opuścić cenę do "atrakcyjnej" w rozumienia allegro, bo inaczej nikt nawet nie zadzwoni. Jeśli wystawisz cenę adekwatną do stanu auta, to nawet nie masz komu powiedzieć o tym dobrym stanie, bo nikt nie dzwoni!

    Dlatego napisałem i podtrzymuję, że nie wszystkie samochody tanie są złe. Niektóre z nich to auta normalne, dobre, zwykłe, ale sprzedajacy nie ma ochoty ich oglądać pod oknem, gdy posiada juz inny samochód, a po ten stary nikt nawet nie zadzwoni na oględziny. Opuszcza cenę, mówi sobie, że ma to w d... i nie będzie się pałował miesiącami za tysiąc czy dwa więcej. A i tak nie ma żadnej gwarancji, że ten tysiąc więcej dostanie. To są właśnie auta tanie, które można kupić (jak się trafi) i nie jest się jeleniem kupując.
    Stąd nie zgadzam się z uogólnieniem, że kto kupi tanie auto ten kupi auto złe. Może tak być, ale może być zupełnie inaczej!

  15. #15
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @inhalt- a czy czasem nie podchodzi to pod to co napisałem powyżej "-sprzedawca prywatny kupuje nowe auto, a swojego kilkulatka chce szybko pchnąć by mieć wkład do nowego, na którego ma chrapkę i z podnieceniem czeka na odbiór".(Tylko nowy u Ciebie będzie albo nowy lub inny).
    Ile czasu sprzedawałeś auto i gdzie się ogłaszałeś?Z autami jest tak, że jedne schodzą w 2 dni, inne zaś w 3 miesiące mimo tego, że są autami dobrymi, imho zejście z ceny to strzał w kolano samemu sobie, chyba, że naprawdę się musi. Na rynku tyle jest badziewia, że trzeba poczekać cierpliwie na świadomego klienta, co doceni towar. Twój przykład to ten 1 % tych okazji-ty wyszedłeś trochę na jelenia (nie obraź się za słownictwo) a kupujący świetnie Cię wyczuł, że potrzebujesz kasy. Pisałem na ten temat, że właśnie dałeś prawdziwą okazję, a autko wziął albo sprytek do odsprzedaży, albo ktoś z głową na karku co potrafi rozróżnić OKAZJE.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •