Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Nowy rodzaj OSZ*USTW na allegro.pl !!!!

  1. #1
    Kris75
    Gość

    Domyślnie Nowy rodzaj OSZ*USTW na allegro.pl !!!!

    UWAGA !! POLAK TO CWANE BYDLĘ...


    Najpierw w skrócie mechanizm działania:

    1. OSZ*UST szuka zakończonej aukcji z wysyłką kurierską przedpłaconą,
    2. Dzwoni tak z dzień później gdy już wpłyną pieniądze od prawdziwego klienta, że chce jednak odebrać towar osobiście bo będzie akurat w Twoim mieście.

    Prawie, że dałem się nabrać na ten numer ale coś mi nie pasowało więc poprosiłem gościa o podanie swojego nazwiska i adresu. Stwierdził wtedy, że odbiera w imieniu kolegi i poszedł do samochodu niby po swój dowód osobisty żeby spisać protokół przekazania i tyle go widziałem. Telefon do prawdziwego sprzedawcy który czekał na wysyłkę upewnił mnie, że u mnie był OSZ*UST.

    Stwierdzam po tej akcji, że najlepiej klientów decydujących się na odbiór osobisty wręcz legitymować bo w dobie NK i Facebooka mogą znać dane prawdziwego klienta.

    Uprzedzając niejasności:
    - nigdy się nie przedstawiał nazwiskiem tylko "ja w sprawie tej aukcji",
    - mój numer telefonu miał z treści aukcji,
    - niezgodność swojego numeru telefonu tłumaczył, że to służbowy,
    - mój adres wyłudził twierdząc, że ma obecnie problemy z internetem więc żebym mu go przypomniał.

    Owszem, można łatwo i prosto zweryfikować autentyczność takiego klienta, ale czasami człowiek po prostu nie działa zbyt ostrożnie bo nie spodziewa się takiej bezczelności: że ktoś może zadzwonić, a następnie przyjść, skłamać prosto w oczy i odebrać nie swój towar.

    Telefon OSZ*USTA oczywiście już nie odpowiada, karta SIM pewnie wylądowała w koszu, a samochód był zaparkowany odpowiednio dalej.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nieźle. Trochę socjotechniki, polskiej fantazji i biznes gotowy. W sumie powinno wystarczyć zapytanie delikwenta o login - dla osób nie uczestniczących w transakcji są ukryte.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Czytając to niemogłem się powstrzymać Kris75 żeby nieumieścić tego filmiku, o podobnym w skutkach działaniu.

    http://www.youtube.com/watch?v=TP3yu...8280CCC297B092

    Tu może być to śmieszne, ale nam jako zamawiającym wcale może nie być do śmiechu.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dla mnie byłoby już podejrzane, że ktoś zrobił przedpłatę + koszty przesyłki, a potem chce odebrać osobiście... czego to ludzie nie wymyślą. To musi działać, skoro są tacy co próbują.

    Na przyszłość polecam umawiać się z takimi np. pod komendą policji
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Kris niezła historia. Może napiszesz co sprzedawałeś, będziemy wiedzieli w co *****ci celują - choć wiadomo że wszystko może im się podobać.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •