Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: alternatywa dla diesla

  1. #1
    zbyszekm80
    Gość

    Domyślnie alternatywa dla diesla

    witam
    Panowie - co z własnego doświadczenia polecilibyście mi , jako alternatywę dla diesla ( trochę się ich boję ze względu na koszty ewentualnych napraw) - chodzi mi o benzynę +LPG, oczywiście coś co ma min. 150 koni, i jest w kombi. Użytkuję teraz VW Borę V5 + LPG , i ogólnie jestem zadowolony, pali średnio 12-13 litrów gazu , czyli wychodzi mi jak 6 litrów diesla , a żadnych skomplikowanych elementów ten silnik nie ma , wiec nie ma się co psuć. Ten samochód u mnie zostaje ( będzie nim jeździła żona z dziećmi) , ale teraz ja nie mam samochodu dla siebie.... dodam że lubię duże samochody, i źle się czuje w samochodach pokroju clio ( a to dostałem po żonie)
    Po głowie chodzi mi : audi A6 kombi V6 - albo 2.4 , albo 2.8 w manualu. Co o tym autku sądzicie, a może macie jakieś inne typy na taki samochód ?? nie jestem oczywiście zamknięty na samochody grupy VAG jak przeglądam ogłoszenia w sprawie sprzedaży A6 w benzynie, to jest tego naprawdę mało, a jak już szukam dokładnie 2.4 albo 2.8 , to prawie jak na lekarstwo.
    pozdrawiam
    zbyszek

  2. #2
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    to zależy jaki przewidujesz budżet na auto. trzeba brać pod uwagę przy sprowadzaniu wysoką akcyzę. Co do modeli to wybór masz spory. Audi A6, BMW serii 5, mercedesa w211, passata 3.2 v6, mazdę 6 MPS...

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Diesla nie ma się co bać, tylko trzeba wiedzieć jakiego kupić, żeby nie sprawiał za dużo problemów i był tani w eksploatacji.
    Dwa trzeba go z głową użytkować - bez palenia opon, jeździe na wysokich obrotach + półsprzęgło itd.

    Przy wyborze odpowiedniej marki koszt turbiny czy koła dwumasowego nie jest drogi i zmieści się w zakresie cenowym serwisu dla Pb+LPG.

    Jeśli jednak zależy na dużym aucie z dobrym spalaniem w Pb to polecam Hondę Accord 2.0. Jeździ dość fajnie, nie ma wysokiej akcyzy, a i wielkościowo jest jak A6.
    Z diesli kupowałbym coś z 2.2/2.7HDi lub lepiej z 2.4JTDm.
    Można pokusić się jeszcze o 2.4 D5 od Volvo, ale jest drogi w utrzymaniu (serwisie).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Nie napisałeś w jakich przedziałach cenowych możesz oscylować. Co do A6 bardzo fajne auto, ale...nie na polskie drogi. Brat dziewczyny ma i mówi, że praktycznie co roku można by robić te aluminiowe zawieszenie (a jeśli idzie o wymianę wszystkiego to ok 2k zł). Ale wg. mnie najgorszy jest brak zamienników (nie mowie o jakimś chińskim szajsie).

  5. #5
    zbyszekm80
    Gość

    Domyślnie

    cena to tak do około 30k już z instalacja gazowa.ale jak słusznie napisał tradelux to w cenie instalacji LPG mam np wymiane dwumasy i sprzegła w dieslu. A i w bagażniku nie ma wożenia zapasu. kurcze ciężki wybór...

  6. #6
    zbyszekm80
    Gość

    Domyślnie

    a czy 2.7 hdi montowany był w 407?bo na pewno w 607 ale ten model mi się akurat nie podoba. No i pewnie na FAPa w serii? No i z tego co mi wiadomo to biturbo więc pewnie koszty x2 w przypadku regeneracji lub kupna nowych więc chyba nie taki tani w serwisowaniu ten silnik

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Byly tez montowane w 407 i 407SW. Sa tez wersje bez FAP.
    Biturbo wytrzymuje tutaj naprawde sporo i wiele wybacza
    W tej cenie jednak nie ma szans na fajne i proste 407
    Do 30tys zl szukalbym chyba starsze V70 D5 lub moze jakas Crome 2.4JTDm 200KM
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jeżeli szukasz A6 w benzynie to zamiast V6 zdecydowanie lepiej poszukaj 1.8 Turbo, gdyż:
    - zapłacisz niższą akcyzę przy imporcie, czyli w ostatecznym rozrachunku możesz liczyć na młodszy egzemplarz ewentualnie w lepszy stanie, a to chyba lepiej wydane pieniądze niż kolejne wspomaganie budżetu państwa,
    - moc seryjna najsłabszej wersji w stosunku do 2.4 niższa jedynie o 15 KM, a dzięki temu że motor ma turbinę poprzez zmianę oprogramowania spokojnie można uzyskać moce wyższe niż nie tylko 2.4 ale również 2.8, z których wiele więcej ponad moc seryjną już nie wyciągniesz bez znacznych ingerencji,
    - przy odpowiedniej instalacji dobrze znosi gazowanie, sam motor jest bardzo niezawodny (także turbosprężarki) a części dostępne i atrakcyjne cenowo, spalanie niższe niż w motorach V6, ubezpieczenie ze względu na mniejszą pojemność oczywiście również.
    Ostatnio edytowane przez Bartek28 ; 11-07-11 o 21:28

  9. #9
    zbyszekm80
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    ...
    w sumie racja... o 1.8 turbo nie pomyślałem
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 26-07-11 o 12:05

  10. #10
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    A ja Ci polecę wolnossaka BMW - np. e39 530i? 231 km robi swoje Do zagazowania się nadaje, a i nawet bez zagazowania można przeżyć koszty eksploatacji. Jeden z najlepszych motorów

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie ma co porównywać V6 do zwykłego 1.8T. Całkowicie inna kultura pracy silnika, pojemność też robi swoje
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał morgue4 Zobacz post
    Co do A6 bardzo fajne auto, ale...nie na polskie drogi. Brat dziewczyny ma i mówi, że praktycznie co roku można by robić te aluminiowe zawieszenie (a jeśli idzie o wymianę wszystkiego to ok 2k zł). Ale wg. mnie najgorszy jest brak zamienników (nie mowie o jakimś chińskim szajsie).
    @morgue4-o jakim audi Ty piszesz?Po pierwsze wg mnie powielasz nieprawdziwe opinie na temat awaryjności tego zawieszenia, bo psuje się jak każde inne, na drogi polskie najlepszym zawieszeniem jest sztywna oś w wozie drabiniastym, wszystko inne po pewnym czasie się wytłucze. Brat dziewczyny może kupił już z leciwym zawiasem i po prostu teraz się kończy wszystko po mału, albo zakupione auto z Niemcowni gdzie od nowości ma zawieszenie i na pl dziurach wszystko dostaje luzu. Użytkowałem A4, użytkuje również kolega i prawie po 100 tyś wymienione końcówki, łączniki stab i 2 wahacze, więc nie uważam by tego było dużo. Całe zawieszenie od razu się nie posypie.
    Co znaczy nie ma zamienników?Rozbawiłeś mnie trochę...Każdy większy sklep ma lemfordera, Febi, TRW,Delphi,Mooga, Ocapa i jeszcze inne-tańsze, więc wg mnie wybór jest duży, czego nie da się powiedzieć o niektórych japończykach.

    @zbyszekm80-jakim budżetem dysponujesz, wtedy będzie łatwiej coś podebrać, choć propozycji już kilka spłynęło.

  13. #13
    zbyszekm80
    Gość

    Domyślnie

    jak już pisałem - budżet to około 30k . +/- 5k

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    2.8 A6 w quattro powinieneś spokojnie znaleźć w przyzwoitym stanie.Byłby to rozsądek bo blachy porządnie zabezpieczone, mocy wystarczająco no i super trakcja, w zimie 4 łapy na błotku pośniegowym pomocne. BMW pewnie komfortem lepsze, ale kosztami utrzymania pewnie wyżej stoi, no i tył napęd-błogosławieństwo i przekleństwo w jednym

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Na Bielsko Białą 4x4 jak najbardziej wskazane, ale Audi 2,8 4x4 wcale nie jest tańsze w eksploatacji od BMW 530i a co do jazdy z tylnym napędem to zależy kto co lubi, jeśli nie jeżdziłęś w tylnym napędem to na góry lepszym wyborem jest audi, ale jeśli jeżdziłeś i lubisz to można się zastanowić nad BMW zawsze jest jeszcze np. 330xi w kombi. nie ten komfort co w 5 ale za to jak mówi Kris75 Bardzo Miłe Wrażenia. z jazdy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •