Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 1.6hdi gaśnie

  1. #1
    power
    Gość

    Domyślnie 1.6hdi gaśnie

    Witam,
    Mam problem z silnikiem i nie mam już czasem mocy na niego. Pyzio stoi od sylwestra i powolutku go ożywiam. Tylo, że skończyły się mi już pomysły bo PP2000 przestał wyświetlać błędy bo ich już nie ma a problem z gaśnięciem silnika dalej jest i nie ma reguły. Raz gaśnie na 1000 obr/min drugi raz 1200, kolejny 2000 obr, kolejny 3000obr/min a najgorsze w tym, że wszystkie wcześniejsze błędy pousuwałem wymieniając; filtr paliwa, przewody paliwowe (góra z gruszką plus przelewy kpl.), zawór egr (nówka Valeo), przepływomierz (Pierburg), nowe uszczelki po wtryski (2,4mm plus usczelniaczzy kpl). Problem pojawił się nagle auto zatrzymało się i brak możliwości odpalenia auta. Błędy były związane z EGR (przyklejenie się podczas jazdy, zbyt małe otwarcie itd), wymieniłem EGR na nówkę, przyuczyłem PP i co i problem przy adaptacji przyklejenie się egr'a (mało mnie nie rozgrzało) ale to nic, kocham swoje auto i dalej idę. Wyciągam wtryski, wymieniam uszczelniacze (na 2 dmuchalo mi wiosną ubiegłego roku więc wymieniłem tylko na jednym-głupota) Jednak po wyciągnięciu wtrysków podniosłem pokrywę z wałkami do góry bo się pocił od oleju. Składanko i dalej idę wymieniłem pasek rozrządu tak profilaktycznie-miał 60k km ,jeszcze by drugie tyle wytrzymał(brak śladów zużycia). Składanko zgodnie z procedurami znaki, momenty dokręcania zgodnie z serwisówkami. Myślę sobie może, zajrzę przy okazji do zbiornika paliwa, może tam coś się uzbierało okazuje się czyściutko. Montaż. Cóż odpalam auto i dalej to samo (przed startem gruszka i intensywne odpowietrzanie) . Odczyty z PP2000 wartości powietrza odczytane w stosunku do zadanych ok 100% wyższe. Diagnoza przepływka. Dziś magiczna wymiana i o dziwo powietrze mierzone współgra w tolerancjach od zadanego Cóż, kolejna adaptacja EGR i o dziwo jest ok. Odpalam silnik i max 3000 obr/min i gaśnie. Diagnostyka zero błedów. Odczyty parametrów prawie w normie. Wtryski ok, powietrze ok, tylko pompa przy obr 771 rpm watrość zadana i zmierzona 250 ponoć ma być 300 (PP na dole w ramce pokazuje wartość biegu jałowego od 250-270 . Myślę sobie, przecież to jeszcze nie powód aby wyłączać mi silnik przy 1200 obr/min , i dodaję gazu a ciśnienie wzrasta adekwatnie do dodawanego gazu nie wiem o co chodzi (może opiłki na filtrach siatkowych w CW?) dochodzi do 2600 rpm i dale mu gazu i niestety zgasł. Wszystkie parametry bez błędów paliwo i powietrze, turbinka też daje radę. Jednak zwróciłem uwagę na wartość wydatku oleju napędowego dostarczonego przez pompę wartość chwilowa jest zmienna przy obrotach biegu jałowego i wynosi min 1882.35 Mm3/sec do max 2207.84 Mm3/sec (PP na dole w ramce pokazuje 1360/2270/22590). Czyżby zbyt dużo na jałowym? Nie wiem już sam. Nie mam pomysłu. Może coś zaproponujesz? Bowiem PP2000 przestał mi już podpowiadać nie ma błędów a Pyzio ciągle nie chodzi tak jak trzeba.
    Temat przerabiałem na peugeot klub polska ale zero rozwiązania.
    Tutaj RCO regulatora na pompie.
    http://peugeotklub.pl/showthread.php...wa-pompy-CP1H3

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    CO ja bym sprawdził to połączenia masowe i pokusił się o wymianę zaworu regulacji cis .paliwa i oczywiście wpierw przejrzenie BSI , spsikanie wtyczki jakimś konektorem

  3. #3
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Byles u mechanika ?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •