Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Honda Civic

  1. #1
    orzem
    Gość

    Domyślnie Honda Civic

    Po dwóch latach z Fordem Focusem nadszedł czas na zmianę. Znudził się i trzeba było rozejrzeć się za jakimś nowym pojazdem.

    Generalnie w dalszym ciągu preferuje diesla, ale ze względu, że w Focusie miałem 1.6 TDCi, to chciałem uniknąć takiego samego silnika w autach francuskich.

    Wszystko w sumie rozbija się o moje miejsce życia, gdzie wybór aut jest w stosunku do Polski to ok. 10% i w przedbiegach odpadły:
    - "francuzy": na rynku dostępne tylko i wyłącznie silniki 1.6 w dieslu lub 1.5 (Renault oraz Nissan), raz na jakiś czas 1.2 benzyna.
    - Opla nie chciałem, bo już miałem.
    - Forda też nie chciałem, bo już miałem.
    - Skody też nie chciałem, bo już miałem.
    - Volvo dostępne powyżej rocznika 2014 w 99% sprzedawane z silnikiem 1.6 - 115 KM

    Później kolejnym i w sumie wyjściowym kryterium poszukiwania nowego auta była wielkość bagażnika.

    Na placu boju został Passat, Auris (jako hybryda - brana pod uwagę jako "alternatywa") oraz Honda Civic w kombi.

    Passat z 2.0 TDi, Auris 1.8 PB + hybryda, Honda 1.6 D-Tec.

    Żona Niemca nie chciała, Auris okazał się nieporozumieniem na trasy, a Honda zaskoczyła.

    Mianowicie Honda Civic, w wersji Lifestyle z 2015.

    Po 300 km mogę opisać moje krótkie doświadczenia z Hondą:

    - mimo pojemności 1.6 auto ma 120 KM, 6 biegów, silnik jest dość elastyczny, ładnie się zbiera, jest cichy, 170 km/h jedzie bez problemu, spalanie wynosi około 5 litrów.

    - ogromny bagażnik, 624 litry z rozłożonymi siedzeniami.

    - system składania tylnej kanapy (magic seats), kapitalny pomysł. Po złożeniu kanapy wszystko z tyłu jest płaskie.

    - system multimedialny - w wersji fabrycznej kompletna pomyłka. W aucie zainstalowano 7 calowy tablet z androidem, który wydawać by się mogło powinien dawać nieograniczone możliwości. Jednak producenci tak pięknie go poblokowali, że podczas jazdy nie można korzystać z większości funkcji. Porażka i pomyłka... Jednak jak wiemy, każdy system można zmienić, więc i w tym wypadku znaleźli się magicy, którzy bezinwazyjnie obchodzą te blokady. Wobec czego obecnie w aucie mam pięknie pracujące Google Maps, You Tube, przeglądarkę internetową, odtwarzacz wideo, czyli to na czym najbardziej mi zależało.

    - badziewne plastiki, okropnie szybko zbierające rysy.

    Trudno po tak krótkiej współpracy określić czy jestem w stanie polecać ten model, ten silnik i w tej specyfikacji, ale powiem jedynie, że dość szybko się polubiliśmy i mam głęboką nadzieję, że po dwóch latach się nie znudzi.



    Ostatnio edytowane przez orzem ; 19-06-16 o 19:09

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    ale brzydkie Czemu nie chciałeś 1.6 HDI?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Czemu nie 1.6 hdi? Bo one w duzej wiekszosci sprzedawane byly z 5 biegowa skrzynia, a po doswiadczeniach z Focusem wiem czym to pachnie i brakowaloby tego 6 biegu na trasie. Poza tym bagaznikowo byly mniejsze.

    Zreszta tutaj taka bida jest z wyborem aut, ze sie odechciewa czasem. Gdy juz padlo na Honde, zdecydowany bylem na maksymalny rodzaj wyposazenia. A tu sie okazuje, ze w promieniu 200 km ode mnie nie ma takiego auta, w takim wyposazeniu. Salony czynne do 17.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Mondeo 1,6TDCi ma 6 biegow
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    I przesiadka z Forda na Forda Poza tym na 2015 nie bylo mnie stac. Dosc znaczna roznica w cenie miedzy Fordem a Honda.

    Nic... zobaczymy jak esperyment "Honda" sie uda. Mam 5 lat gwarancji. Bede korzystal

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie mam doświadczenia z tym silnikiem, więc z miłą chęcia poczytam relację
    1,6TDCI/HDI jest na tyle oklepany, że dwumasa kosztuje 700-800zł
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Pierwszy sprawdzian na duzej trasie juz za tydzien. I sporo jezdzenia przez Polske wszerz i wzdluz. Wtedy sie okaze.

    Jeszcze z fajnych rzeczy - adaptacyjne zawieszenie z tylu. Opcje: Comfort, dynamic i normal.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •