Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 52

Temat: Ubezpieczenie OC "komisowe" 30-dniowe po zakupie

  1. #1
    jasieek
    Gość

    Domyślnie Ubezpieczenie OC "komisowe" 30-dniowe po zakupie

    Witajcie,

    Chcę kupić samochód z komisu. Jest on ubezpieczony na 30 dni w Generali, do 25 lipca. Pracownik komisu powiedział, że po zakupie teoretycznie nie powinienem tym samochodem wyjeżdżać na ulicę, bo jeśli stanie się jakaś szkoda to będę musiał pokrywać koszty.

    A przecież w ustawie jest określone, że ubezpieczenie przechodzi na nabywcę. Według mnie, do 25 lipca mogę jeździć autem bo jest ubezpieczone.

    Pracownik komisu ściemnia?

    Art. 31.
    1. W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego.
    W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego. Przepisy art. 28
    stosuje się odpowiednio.

  2. #2
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    masz rację OC idzie za samochodem, może chodzi o to, że jak lakier zarysujesz, to będziesz musiał sam pomalować auto? (brak AC?). Chyba że to OC to jakaś ściema. Poproś o polisę i zadzwoń na infolinię Generali, aby potwierdzili, że taka polisa istnieje i jest zarejestrowana w systemach.

  3. #3
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co się orientuje ubezpieczenia komisowe wykonuje tylko WARTA

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Zdecydowanie ściemnia.
    Ale... Czy auto jest na tablicach POLSKICH czy na czasowych niemieckich np?

  5. #5
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Polskie auto, na polskich blachach.

    To jest ta umowa, jakaś dziwna:

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Do 26 lipca masz auto ubezpieczone, koniec kropka.
    Ale nie zapomnij wypowiedzieć tego ubezpieczenia - BO TO JEST PIERWSZA RATA!

  7. #7
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Racja Kris75 .

    Wypowiedzenie oznacza tyle, że nie przedłużą automatycznie, natomiast ubezpieczenie trwa do końca okresu mimo wypowiedzenia, dobrze myślę?

  8. #8
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    To nie jest żadna pierwsza rata tylko zwykłe OC komisowe którego się NIE WYPOWIADA -na polisie jedynie będzie napisane 1 rata.( ot takie dziwne sformułowanie )
    Możesz na nim jeździć do końca jego ważności.

  9. #9
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Masz rację, nie doczytałem okresu ubezpieczenia

    Ale tak czy tak - jest ważne do 25 lipca i tyle. Możesz jechać gdzie chcesz.

    Nie zapomnij tylko oczywiście o przedłużeniu!

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Kris75 tego ubezpieczenia się nie przedłuża. Przynajmniej jaseek jako osoba prywatna nie może. Jeżeli komis nie sprzeda samochodu do końca ważności polisy to wykupuje następną. Jasieek musi zawrzeć OC na siebie po upływie tej polisy ale w żaden sposób przedłużyć jej nie może.

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o przedłużenie tego OC - chodzi mi o wykupienie następnej polisy...
    Żeby nie zapomniał przedłużyć okres ochrony OC...

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Polisy komisowe to polisy komisowe, prawie wszystkie TU mają w ofercie takie ubepieczenie, my osoby prywatne kupując samochód z komisu, auto handlu mając takowe ubepieczenie musimy jak najszybciej ubepieczyć samochó na siebie, OWU OC komis jest inne jak OC rocznego, i TU nie ponnoszą odpowiedzialności za szkody, bynajmiej mogą nie wypłacić za szkode poszkodowanemu, to jest polisa dla komisu, auto ma stać w komisie, lub na tzw. przejazd do domu, dla policjanta jest oka jeśli zatrzyma ale jak coś się stanie mogą być problemy, wypowiadamy tylko polise komisową z jednego towarzystwa z Liberty Direct większość komisów na oc tam gdyż płacą tylko 1zł za dzień, ale z innych towarzystw nie wypowiadamy. Możesz dla świętego spokouju podejść do agenta generali i się zapytać ale ja myśle że ona sama wygasa.

  13. #13
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    OK Grzechu, zasiałeś wątpliwość więc zadzwoniłem na infolinię Generali. Nie ma to znaczenia że jest to polisa komisowa, przechodzi na mnie i trwa do czasu wygaśnięcia, niezależnie od tego że auto zostało w międzyczasie odkupione od komisu.

    Nie ma takiej opcji, że TU nie ponoszą odpowiedzialności za szkody - bo niby w końcu za co brałyby pieniądze.

    OWU OC - jest w ogóle takie coś? Czy masz na myśli ustawę?

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Grzechowi chyba chodziło o OWU OC- Ogólne Warunki Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej musiałbyś się zapoznać z nimi i porównać za co odpowiadają TU.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    To git OWU OC to Ogólne Warunki Ubepieczenia OC tylko że w zeszłym roku młodzieniec punknoł mój samochód na stacji giagnostycznej i miał takie oc komis z PZU gdzie polisa kosztuje 40zł za miesiąc, PZU powiedziało mi że nie wypłacą mi nic za tą szkode i dalej nie wnikałem, stwierdzili zę oc komis to konis i auto ma stać w komisie, mi nic za to nie wypłacili, młody się tylko przstraszałył i dał 500zł jak chciałęm sprawe do sądu oddać. Być mozę w generali jest inaczej ale wątpie. Tak polisa przechodzi na nowego nabywce to normalne, tylko ja osobiście nie ciągnołbym takiej polisy, zawsze może się coś stać, przecież to tylko kilka dni, a można sobie wykupić i polise normalna nic to nam nie daje ze zapłacimy dziś czy za trzy tyg. i tak trzeba zapłacić i tak.

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •