Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 46 do 52 z 52

Temat: Ubezpieczenie OC "komisowe" 30-dniowe po zakupie

  1. #46
    Starszy użytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Skąd
    PL
    Postów
    178
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Zgadza się, że nie trzeba wypowiadać, a nawet jest to bardziej wygodne dla nabywcy - polisa już jest, sami doślą kwity. Ale jest to wygodne dla kogoś, kto ma conajmniej takie same zniżki jak zbywca pojazdu, lub większe. Mój siostrzeniec ma zero zniżek, więc wypowiedział "komisówkę" i wyszukał ofertę niższą od Liberty Direct (u nich była "komisówka", przypomnę). Oferowali mu 1700 zł (100% polisa + 25% za młody wiek) i znalazł ofertę za 1400 w PTU.

  2. #47
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Ale twój siostrzeniec w żadnym wypadku nie mógł by przedłużyć "komisówki". Po prostu zadzwonił do niego agent aby zdobyć nowego klienta-,a nóż się uda. Na polisy komisowe nie obowiązują żadne zniżki ani zwyżki. Właściciel komisu po wypowiedzeniu lub zakończeniu właściwej polisy OC wykupuję polisę miesięczną która wystawiana jest na towar handlowy więc nie ważne czy ma 60% zniżek czy 30% zwyżki płaci tyle samo. Polisy komisowej nie musiał wypowiadać i po jej zakończeniu mógł ubezpieczyć samochód w dowolnym towarzystwie.

  3. #48
    Starszy użytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Skąd
    PL
    Postów
    178
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Czyli, że nie musiałby bulić tego 1700 zeta na wejściu, co mu agent z Liberty objawił? Tylko dopiero przy odnawianiu umowy?
    p.s. Aha już rozumiem - komisówka wygasa i koniec. A przez czas działania komisówki szuka nowej polisy.
    Ostatnio edytowane przez Rashid ; 27-02-12 o 15:35 Powód: PS

  4. #49
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak

    Agent zadzwonił tak po prostu aby zyskać nowego klienta. Kończy się umowa komisowa,a Ty z dniem jej zakończenia wykupujesz OC w dowolnym towarzystwie i wszystko.

  5. #50
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    komisowke (czyli umowe miesieczna) mozna podpisac tylko majac dzialalnosc gospodarcza o charakterze auto-uslugi, auto-handel.

  6. #51
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Witam, kiedyś sprzedawałem sprowadzony samochód z miesięcznym OC, klient już czekał w umówionym miejscu ale musiałem na chwilę wejść do mieszkania, szybko parkowałem pod blokiem i zarysowałem tyłem mojego samochodu tył zaparkowanej Hondy Civic. Napisałem kartkę z informacją co się stało, że pokryję koszty oraz mój numer telefonu. Tego samego dnia sprzedałem ten samochód. Po 1,5 tygodnia odbieram telefon, miły człowiek dziękuję mi że zostawiłem kartkę i informuję że rys nie udało się spolerować i potrzebna będzie ingerencja lakiernika. Za chwilę dodaje że autko ma pół roku (civic ufo) i że nie chciałby stracić gwarancji więc naprawa musi być wykonana w ASO (Honda Cichoński Kielce). Pan mówi mi że może to być kosztowne i proponuje spisania oświadczenia aby OC pokryło koszta, jednak ja odmawiam i mówię mu że samochód był sprowadzony i miał 30-dniowe OC. Właściciel Hondy miał się zorientować jakie będą koszty naprawy i oddzwonić za kilka dni. Po kilku dniach dostaje informacje że koszta naprawy to ok 1800zł po uproszeniu ASO o nie wymienianie elementu, pan opowiedział w ASO że sprawca zachował się w porządku i nie uciekł i że nie chciałby narażać mnie na duże koszta. Właściciel Hondy w trosce o mój portfel po raz kolejny nalega na napisanie oświadczenia więc umówiliśmy się że dowiem się jak to wygląda z punktu widzenia ubezpieczalni. Pojechałem do Pani która sprzedała mi OC i dowiedziałem się żeby nie zastanawiać się tylko pisać oświadczenie bo po to jest OC żeby pokryło koszta w takich przypadkach. Spisaliśmy oświadczenie i sprawa zakończyła się pomyślnie. Właściciel Hondy nie dzwonił już do mnie a gdy widywałem go na osiedlu zawsze podawał mi rękę. OC było wykupione w firmie Uniqua a sprawa miała miejsce ok 1,5 roku temu. Przepraszam że nieco zawile to przedstawiłem ale nowy jestem ;]

  7. #52
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Trochę odkopię temat

    Panowie po fachu, możecie polecić firmę, która oferuje oc komisowe - 30 dniowe osobom prowadzącym działalność (auto - handel) i w ktorej jest możliwość wypisywania sobie takich ubezpieczeń w domu, w dowolnej chwili? Gdzie aktualnie wygląda to najlepiej?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •