Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 52

Temat: Ubezpieczenie OC "komisowe" 30-dniowe po zakupie

  1. #16
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, nie ma czegoś takiego jak OWU OC. OC komunikacyjne jest regulowane ustawą i jego warunki są takie same dla każdego TU.

  2. #17
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

  3. #18
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Grzechu, to co podesłałeś to nie są ubezpieczenia komunikacyjne, a o takich rozmawiamy.

  4. #19
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Sorki przeczytałem tylko początek i wkleiłem, no ta,, to nie to, tylko chodzi mi o to iż oc tak reguluje ustawa a my nie o tym przecie rozmawiamy, oc komis to nie jest oc roczne.
    Mamy trzy rodzaje oc komunikacyjnego
    a-oc normalne roczne,
    b-oc miesięczne dla osób fizycznych
    c-oc komisowe fla firm mających w swoim PKD auto pośrednictwo lub coś z tym związane

    http://www.pzu.pl/c/document_library...&groupId=10172

    to chyba są owu oc tak dla każdego towarzytwa takie same
    ale czy oc komis jest i obowiązuje tak samo jak zwykłę oc ???
    Jeśli tak to zostałęm oszukany. I pracownicy PZU są niekompetentni bo sami nie wiedzą o czym mówią.

  5. #20
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Od początku 2011 r nie można wykupować OC miesięcznego dla osób fizycznych nie posiadających działalności gospodarczej związanej z obrotem samochodami.
    Oc komis obowiązuje tak samo jak zwykłe OC roczne. Można na nim jeździć do końca ważności polisy,a osoba prywatna NIE MOŻE GO PRZEDŁUŻYĆ! Komisy samochodowe wykupują oc miesięczne jeżeli wcześniej wypowiedzieli ubezpieczenie roczne na dany samochód. Wypowiadają z reguły jeżeli oc kończy się w najbliższym czasie w którym prawdopodobnie nie są w stanie sprzedać samochodu i nie chcą,żeby ubezpieczalnia robiła rekalkulację składki. Oc krótkoterminowe jest bardzo opłacalne w przypadku handlu samochodami. Ja kiedyś przez cały rok jeździłem na takim ubezpieczeniu. Po prostu nie chciało mi się iść rejestrować samochodu,a zostawiałem go na jakiś czas dla siebie. Miesięcznie wychodziło coś około 45 zł.

  6. #21
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    To co podesłałeś, to jest ustawa. Nie widzę tam żadnego rozróżnienia na rodzaje, jedynie na okresy na jakie można je zawrzeć.
    Art. 26. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zawiera się na okres 12 miesięcy, z zastrzeżeniem art. 27.
    Art. 27. 1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy, zwaną dalej "umową ubezpieczenia krótkoterminowego", można zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:
    1) zarejestrowany na stałe, w przypadkach określonych w ust. 2;
    2) zarejestrowany czasowo;
    3) zarejestrowany za granicą;
    4) pojazdem wolnobieżnym określonym w art. 2 pkt 10 lit. b;
    5) pojazdem historycznym.
    2. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego na czas nie krótszy niż 30 dni, w odniesieniu do pojazdów mechanicznych zarejestrowanych na stałe, może zawrzeć podmiot prowadzący działalność gospodarczą polegającą na pośredniczeniu w kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych w zakresie pojazdów przeznaczonych do kupna lub sprzedaży lub polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych.
    3. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów mechanicznych zarejestrowanych czasowo, zawiera się na czas nie krótszy niż okres tej rejestracji, określony w decyzji starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania właściciela pojazdu mechanicznego, nie krótszy jednak niż 30 dni.
    4. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów wolnobieżnych określonych w art. 2 pkt 10 lit. b, można zawrzeć na czas nie krótszy niż 3 miesiące.
    5. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów historycznych, można zawrzeć na czas nie krótszy niż 30 dni.
    6. Umowę ubezpieczenia granicznego zawiera się na granicy w przypadku określonym w art. 29 ust. 1 pkt 3 na okres 30 dni, a w przypadku rozwiązania się tej umowy lub wygaśnięcia okresu ważności Zielonej Karty podczas pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, umowę ubezpieczenia granicznego zawiera się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na okres co najmniej 30 dni.
    Czyli możemy sobie nazwać OC zawarte na podstawie art 27. pkt 2 (czy ustęp, czy jakoś tak ) "komisowym", ale to jest to samo ubezpieczenie.

  7. #22
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Kris osoby fizyczne nie mogą robić miesięcznego oc bo co????? Bo Ty tak mówisz, bzdury gadasz, zadzwoń do pzu i się dowiedz potem mów, auto sprowadzone niezarejestrowane przez osobe prywatną ma prawo mieć oc miesięczne, np. pzu 99zł , natomiast jeśli robi to komis to z pzu 40zł. Ubepieczenie miesięczne PTU 95zł. Warta robi za 50zł. Uniqa było 43 jest od niedawna 65zł. W liberty znam przypadek że typ zadzwonił i podał że ma komis i potrzebuje teraz zaraz oc miesięczne na miesiąc zapłacił 30zł potem se przedłużył na rok, dostał jeszcze zniżke za kontynuacje kazali mu wysłać wpis do ewiodencji, ale nigdy tego nie zrobił.
    Ubepieczenia miesięczne można jeszcze robić każdy kto chce jeśli ma zabytek.
    Osoby fizyczne nie mogą ubepieczyć na miesiąc tylko auta zarejestrowanewgo w kraju, tak ale to od kilku lat nie mogą, nie od 2011.

  8. #23
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    A swoją drogą to jest śmieszne, w takim razie ludzie mający działalność gospodarczą wystarczy iż sobie zrobią dodatkowe PKD i przy liku pojazdach jaką mają oszczędność !!! bo Liberty płacąc miesięcznie wychodzi iż zapłacą 365zł za byle jaką pojemność. I z tego co tu mówi jasieek mogą normalnie sie poruszać po drogach. Przy 10 pojazdach rocznie można zaoszczędzić ponad 3000zł. na samym oc. Kupując tylko co miesiąc polise.
    Po szkodzie nie traci się zniżek i nie ma się żadnych konsekwencji.
    Nic tylko wszyscy niech mają oc komis miesięczne jeśli mówimy o dużcyh miastach, bo w małych miejsowościach jest tanio za oc, ale w 3M za 3000cm najtaniej wychodzi prawie 600zł. przy 60% a komis 365.

  9. #24
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Czytaj kolego, czytaj...

    2. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego na czas nie krótszy niż 30 dni, w odniesieniu do pojazdów mechanicznych zarejestrowanych na stałe, może zawrzeć podmiot prowadzący działalność gospodarczą polegającą na pośredniczeniu w kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych w zakresie pojazdów przeznaczonych do kupna lub sprzedaży lub polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych.
    Auto o którym mówimy jest ZAREJESTROWANE NA STAŁE w Polsce - więc ten punkt odnosi się właśnie do niego.

    Ubezpieczenie OC na auto zarejestrowane CZASOWO zawiera się na czas nie krótszy niż okres tej rejestracji, określony w decyzji starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania właściciela pojazdu mechanicznego, nie krótszy jednak niż 30 dni.
    JASNE ????

  10. #25
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Grzechu imbecylu - bo inaczej nazwać cię nie mogę. Naucz się pisać składnie bo nie można cię zrozumieć. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Pisząc miałem na myśli tylko i wyłącznie auta zarejestrowane w kraju. Każdy normalny to zrozumiał bo temat tyczy się salonowego Peugeota 307. Przed 2011 r jako osoba fizyczna która zakupiła auto bez OC i przeglądu technicznego mogła wykupić ubezpieczenie miesięczne np: na dojazd na ten przegląd teraz mogą osoby które jedynie mają we wpisie do ewidencji działalność przodującą o na przykład takim wpisie: Sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek.

    Przykład podany przez Ciebie to ewidentne ******wo i nie dopatrzenie ze strony ubezpieczalni. Jeżeli zajmujesz się sprzedażą majtek damskich,a masz również wpisany handel samochodami to gówno Ci to da bo przez ostatni rok nie wystawiłeś żadnej faktury na sprzedaż samochodu. Ubezpieczalnia oczywiście tego nie sprawdzi ale w przypadku kolizji mogą do tego dojść i odmówić wypłaty odszkodowania.

    Jeszcze jedno.

    Cyt: "A swoją drogą to jest śmieszne, w takim razie ludzie mający działalność gospodarczą wystarczy iż sobie zrobią dodatkowe PKD i przy liku pojazdach jaką mają oszczędność !!! bo Liberty płacąc miesięcznie wychodzi iż zapłacą 365zł za byle jaką pojemność. I z tego co tu mówi jasieek mogą normalnie sie poruszać po drogach. "

    Takie ubezpieczenie można zrobic jezeli auto NIE JEST NA CIEBIE ZAREJESTROWANE tylko kupione w celu dalszej odsprzedaży,a skoro kupujesz auto na firmę to chyba chcesz je wrzucić w koszty?? (żeby wrzucić w koszty nie musisz go chyba rejestrować na siebie) ale wypadało by skoro masz nim jeździć dłuższy czas??

    Ostrzeżenie za łamanie regulaminu punkt III podpunkt 3.5.5 (Sherlock)
    Ostatnio edytowane przez Sherlock ; 08-07-11 o 19:43

  11. #26
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Porozmawiajcie z agentami Liberty odnosnie kolizji na OC komisowym przy wiekszej odleglosci od adresu komisu
    Do tego zakupujac pojazd z ubezpieczeniem z tej firmy trzeba wypowiedziec polise, no chyba ze ktos woli zaplacic im sporo za skladke ubezpieczenia
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #27
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Współczuję poszkodowanemu w którego auto wjedzie inny użytkownik którego auto będzie miało ubezpieczenie komisowe z Liberty.

  13. #28
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Gdzieś ostatnio słyszałem,że facet miał normalne (roczne) ubezpieczenie OC w jakiejś z firm typu LINK4 i spowodował kolizję. Okazało się,że podpisując umowę nie doczytał,że pokrywa ona jedynie 60% naprawy samochodu poszkodowanego na częściach oryginalnych,a resztę z własnej kieszeni sam sprawca.
    Poszkodowane auto było prawie nowe i o dość dużej wartości więc jego właściciel założył sprawę w sądzie którą wygrał i sprawca resztę pokrywa z własnej kieszeni.

  14. #29
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Kris sorry, ale to bajki. W ubezpieczeniu OC komunikacyjnym masz jedne warunki ubezpieczenia, które są określone w ustawie i żaden z ZU nie ma prawa tego zmienić. Dlatego zawsze powtarzam - przy OC patrzeć na cenę. Inna sprawa, że jak koleś trzepnął wypasionego nowego Mercedesa to mu suma gwarancyjna mogła się skonczyć. Wtedy rzeczywiście resztę powinien pokryć z własnej kasy.

  15. #30
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak to było dokładnie,ale (czytałem albo słyszałem),że 40% wartości naprawy pokrywał z własnej kieszeni.

    EDIT:
    Już wiem Mówił mi to chłopak od funduszy emerytalnych jak weszliśmy na temat ubezpieczeń na życie,że jakiś jego klient miał taki przypadek z OC

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •