Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Ford S-max I 2012r 2.0 140 KM Biały Panorama 116 000 km Lębork - Ostrzegam !

  1. #1
    adiproxy
    Gość

    Smutny Ford S-max I 2012r 2.0 140 KM Biały Panorama 116 000 km Lębork - Ostrzegam !

    Witam wszystkich ;
    Jestem nowy ale już mam komunikat ostrzegawczy !

    Waśnie wróciłem z oględzin bo szukam takiego autka, w zasadzie nie liczyłem na ideał ale żona nalegała żeby go obejrzeć, poniżej moje spostrzeżenia.

    Pomiar miernikiem
    Strona kierowcy
    przednie nadkole - 340 um - kręcone śruby
    przednie drzwi 670 um - kręcone śruby
    tylne drzwi - 270um - niekręcone śruby lub polakierowane

    maska - 140 um
    dach - 140 um

    szyba przednia 2015r
    przednie pasażer i kierowca 2012r
    tylne 2011r

    silnik odpalał i chodził, ale dalej się poddałem bo nie było sensu. Pewnie przyjechał na ALU ale obecnie stoi na stalowych z nowymi fordowskimi dekielkami, bo alu pwenie poszły bokiem. Do dokumentów nawet nie doszedłem..


    link poniżej ale pewnie niebawem zniknie
    http://otomoto.pl/oferta/ford-s-max-...tml#585b2e3d32

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Szyby mogą się różnić o rok, to normalne więc możliwym może być, iż wymieniana była tylko przednia szyba. Ale dopiero wnikliwe i profesjonalne oględziny potrafiłyby to potwierdzić.

    Co do przednich drzwi (670 um), przednich/ego nadkola (340 um) i tylnych (obu?) drzwi (270 um - podwójne lakierowanie) to mierzyłeś tylko w jednym miejscu czy jak to rozumieć? Czy może to największa wartość jaka wyszła na mierniku?

    Co z progami, podłużnicami, poduszkami, błędami? Jakieś inne spostrzeżenia?

    Jeśli mam być bardzo obiektywny 90% samochodów używanych ( a czasami nowe także ) maja coś lakierowane, odkręcane, robione tak jak tu a to póki co są bzdury a to tylko dlatego, że oględziny zostały zrobione po łepkach i tak naprawdę nie wnoszą nic co do samego stanu samochodu.

    I ostatnia kwestia, jak rozumieć komunikat ostrzegawczy?

  3. #3
    adiproxy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muniek1310 Zobacz post
    Szyby mogą się różnić o rok, to normalne więc możliwym może być, iż wymieniana była tylko przednia szyba. Ale dopiero wnikliwe i profesjonalne oględziny potrafiłyby to potwierdzić.

    Co do przednich drzwi (670 um), przednich/ego nadkola (340 um) i tylnych (obu?) drzwi (270 um - podwójne lakierowanie) to mierzyłeś tylko w jednym miejscu czy jak to rozumieć? Czy może to największa wartość jaka wyszła na mierniku?

    I ostatnia kwestia, jak rozumieć komunikat ostrzegawczy?
    Masz rację szyby mogą się różnić, co prawda, nie zaglądałem do dokumentów, ale daje do myślenia, bo masz w aucie rozpiętość roczników 2011 -2015 i weź wyceluj rocznik . Odnośnie pomiarów - tak to najwyższe wartości jakie pomierzyłem na elementach powyżej linii listew na drzwiach i tej samej wysokości na nadkolu. Dodam jeszcze, że lakier sprawiał wrażenie świeżego, nie utwardzonego (cierpki i miękki w dotyku). Co rozumiem przez komunikat ostrzegawczy ? Zreknij na treść ogłoszenia. Zabrakło puenty w stylu "Niemiec płakał jak sprzedawał" i zderz to z tym co zobaczyłem i podałem do wiadomości. Ostrzegam tych którzy liczą na Igłę, fanom "kup i zrób" daję materiał przygotowawczy do dalszych przemyśleń..

  4. #4
    Sucre540
    Gość

    Domyślnie

    Muniek ale widzisz, dla rycerza najważniejsze że malowany, reszta się nie liczy...pytanie do oglądającego, czy jeżeli malowane to już nie może być igłą?? I najważniejsze, zmierzyłeś słupki i progi??

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Sucre, trafiłeś w sedno, nie będę już nawet komentował tego wątku. Bo czy ważny stan wizualny czy techniczny? Lakierem się raczej nie jeździ.

    BTW, wrzućcie to do 'Sami oceńcie czy warto' wtedy będzie to bardziej obiektywne.

  6. #6
    adiproxy
    Gość

    Domyślnie

    pisałem w którym momencie zarzuciłem projekt.

  7. #7
    adiproxy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muniek1310 Zobacz post
    Sucre, trafiłeś w sedno, nie będę już nawet komentował tego wątku. Bo czy ważny stan wizualny czy techniczny? Lakierem się raczej nie jeździ.
    Widzę, że trafiłem w gniazdo os. Zatem, niech temat powisi aż uschnie..

  8. #8
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Gdyby lakierowanie bylo dla pojazdu niebezpieczne to rzad pozamykalby warsztaty blacharskie. Chodzi o to, ze nie sprawdziles czy auto mialo obcierke/stluczke czy faktycznie powazny wypadek i wydales wyrok. Poza tym w ogloszeniu nie zaznaczono bezwypadkowe.

  9. #9
    malcolmxxx
    Gość

    Domyślnie

    Jednak kolejny 'rycerz miernika' zadowolony ze swojej zdobyczy. Spokojnie, gdzieś stoi pewnie taki sam, CALUTKI w oryginale z szafą skręconą na 180.000. Ale to już ideał, nie? Tragedia myślenie.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Pany, ale dobrze wiecie, że w tej cenie polift S-Max to padaka - albo cofnięty licznik, albo po dzwonie. Nawet na wałek na VAT za tanio
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Za to Ty trade wiesz, że robienie takich oględzin nie ma sensu.
    Jasnym jest, że za takiego trzeba dać pewnie koło 60 a może i więcej ale na tyle nierzeczowe oględziny nic nie wnoszą.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    adiproxy gdybyś zamiast się obrażać, sam sprawdził ile takie auto kosztuje zagranicą (dla "cywila" a nie dla pomarańczowych), to byś nawet nie pojechał oglądać tej igły która nawet nie ma tempomatu, mimo że w opisie auta jest wzmianka o nim.
    Zobacz sam ile trzeba zapłacić za odpowiednik takiego auta z przebiegiem do 120 tys. km.
    http://suchen.mobile.de/auto/search....ns=MANUAL_GEAR
    Szukają dalej takich aut jak to z ogłoszenia, ciągle będziesz trafiał na tylko takie auta, + z wałkiem na VAT
    Pozdrawiam

  13. #13
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2015
    Skąd
    śląsk
    Postów
    68
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    nie rozumiem, nieraz tu widziałem teksty, po oględzinach fotografii ogłoszenia(sic!), że coś nie tak, bo odcień, coś było robione/malowane, etc.
    teraz gość wykazał miernikiem, ze jest robione, i to gęsto i często, to mu pociskacie.
    wg mnie bardzo dobrze, że założył ten wątek. kolega nie ocenia, czy to dzwon, kasacja czy cokolwiek, napisał jedynie, co i gdzie mu miernikiem wyszło.
    warte pochwały bardziej, niż nagany, wg mnie.
    argument, że w tej cenie nie znajdzie lepszego, jest również nie fair.
    w ogłoszeniu oczywiście zupełnie przypadkowo nie zaznaczono, iż bezwypadkowy.
    panowie, robicie tutaj absolutnie genialną robotę, no ale więcej wyrozumiałości dla kolegi z miernikiem.

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tak, owszem, piszemy że widać malowany element czyli wskazujemy na to, że należy zwrócić uwagę dlaczego był malowany i jak duża jest ingerencja blacharsko-lakiernicza, czyli uczulamy. Szkoda, że trzeba to tłumaczyć bo to moim zdaniem pokazuje jak Polacy niestety kupują samochody... Żyją w świecie ideałów.
    A chodzi tu o to, że takie oględziny w gruncie rzeczy nic nie dają bo być może (w co akurat mało kto tutaj wierzy choćby ze względu na cenę ale nie o to tu chodzi) to była jakaś głupia obcierka czyli żaden element konstrukcyjny nie został naruszony a tylko zostały pomalowane drzwi, może gdzieniegdzie szpachlowane i tyle.
    I do tego aby zachować obiektywizm w tym danym przypadku został wstawiony w zły dział bo nikt nie zrobił oględzin jednoznacznie stwierdzających udział pojazdu w jakiejś poważnej kolizji, wypadku co dyskwalifikowało by go ze względu na uszkodzenia, ewentualnie źle dokonane naprawy.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    no to inaczej. Jest to wałek na VAT...
    te grubości są jakie są ale tragedii jeżeli chodzi o grubości nie ma.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •