Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Mazda 3 2005 1.6mz-cd dziwne objawy.

  1. #1
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie Mazda 3 2005 1.6mz-cd dziwne objawy.

    Witam.
    Mam taki problem w mazdzie 3 1.6 diesel ze czasem wchodzi w tryb awaryjny (nie da rady przekroczyć 3k obrotów nawet napostoju). Innym razem mam wrażenie ze silnik wpada w notlauf tak po zgaszeniu i odpaleniu ponownie moc powraca i jedzie przez chwile normalnie po chwili jednak to wraca ECU żadnych błędów nie zapisało miał ktoś coś podobnego lub mógł by nakierowac gdzie zacząć szukać? Mazda ma 162tys przebiegu potwierdzony w 100%. Jeszcze jedno pytanie mazda posiada webasto lecz nie posiada żadnego sterowania tylko pilot z przyciskiem on i off po wciśnięciu on włącza się nawiew lecz nie słychać by webasto się odpaliło czy musi być temp ok 0 stopni by zadziałało?

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    z Webasto musisz pojechac na komuter dedykowny

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zawór EGR, na błędach musi coś być - ale pod normalnym komputerem, a nie tylko najtańszy skaner
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    W sobotę dopiero bede mógł podjechać na komputer i sprawdzę jeszcze raz co go gryzie bo dopuki nie wpadnie w notlauf to ciągnie aż miło... da rade zaslepka ten zawór egr czy lepiej wyczyścić jak by to on był przyczyną problemów ewentualnie może ktoś miał podobne objawy i jak sobie poradził

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Może być jeszcze czujnik doładowania od turbiny
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Webasto włącza się automatycznie kiedy temperatura spada poniżej 7 st C. EGR wskazane wyczyścić choć nie koniecznie to może być przyczyną. Miałem podobny objaw w Mondeo. Przyczyna okazała się blacha - jakość paliwa.
    może ford g...wort ale jedzie sie jak lord

  7. #7
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    Co jeszcze zauważyłem ze jak jadę ze stałą prędkością np 100km/h i delikatnie dodaje gazu to tak jak by paliwa nie dostawał taka ma czkawke oczywiście to dzieje się po tym jak wpadnie w tryb awaryjny (notflaut) może te wszystkie objawy są jakoś powiązane...

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zapytam o najprostsze z najprostszych - kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Jak 15-30tkm temu to nie to, jak 100tkm albo "nie wiem" to od niego zacznij.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Dokładnie. Te motory są strasznie wrażliwe, miałem ich swego czasu kilka na sprzedaż i zdarzały mi się takie sytuację - wymiana filtra pomagała w 100%. Ale przeważnie wtedy był również błąd z ciśnieniem paliwa. Więc na dobrego kompa diagnostycznego i wszystko będziesz wiedział. Błąd na pewno będzie zapisany w sterowniku skoro miałeś tryb awaryjny.

    P.S Jaakob w rodzine mam ten silnik i filtr paliwa (100% renomowanej klasy, a nie wiem (musiałbym dopytać) czy nie ori, po 17 tys - te same objawy. Co chwila tryb awaryjny...Tam jest pełny filtr, nie wkład i potrafi się szybko zapchać. Zresztą jak na "filtr", to najtanszy też nie jest
    Ostatnio edytowane przez yogi1 ; 06-06-16 o 13:54

  10. #10
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    Co do wymian filtrów to nie wiem kiedy wymieniał je poprzedni właściciel w sobotę podepne pod komputer taki profesionalny. silnik ładnie pracuje po odpaleniu nie kopci wogole bynajmniej nie widzę tego.

  11. #11
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    Wyskoczył 3 błędy filtra dpf przy probie wypalania serwisowego wyskakuje błąd czy to oznacza koniec filtra dpf?

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    To oznacza, że potrzeba kogoś ogarniętego co potrafi zinterpretować jakie to błędy (nie napisałeś) i posprawdzać np. czujniki, ich przewody itp. Nie można od razu stawiać z góry pewnej diagnozy typu padł filtr.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    Niestety mechanik u którego byłem tak zasłanial ten komputer którym sprawdzał ze tylko mi podział ze są 3 błędy od filtra dpf co to za błędy nie powiedział mi tylko ze kazał trochę pojeździć i jak będzie tak dalej to dpf do wywalenia 😒 może warto to skonsultować z innym mechanikiem? A może ma ktoś na forum pojęcie i sprzęt by taka diagnozę przeprowadzić z okolic legnicy?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •