Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Czas rezygnacji z ubezpieczenia

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Czas rezygnacji z ubezpieczenia

    Witam!

    Chciałem się dowiedzieć jaki jest czas na rezygnację z ubezpieczenia OC po zakupie auta, które jest ubezpieczone powiedzmy przez kilka dni. Przeczytałem gdzieś, że podobno po zakupie auta jest 30 dni na rezygnację z ubezpieczenia, ale jeżeli kupiony przez nas samochód ma OC ważne jeszcze przez np. tydzień?

    Dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Polisę musisz wypowiedzieć chyba 3 dni przed jej końcem inaczej z automatu przedłużają Ci ją.
    Najlepiej idź do głównego inspektoratu danej ubezpieczalni i zrób rekalkulację składki.... no chyba,że chcesz ubezpieczyć auto gdzie indziej. Sciągnij sobie z netu wzór wypowiedzenia umowy i wyślij je poleconym albo zgłoś się osobiście do ubezpieczalni i wypowiedz OC

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    http://www.teida.pl/porady/wypowiedzenie-umowy-oc.html

    Na tej stronie w akapicie Kupuję samochód jest napisane, że po zakupie mam 30 dni na wypowiedzenie umowy OC, ale jak to jest kiedy OC sprzedającego kończy się w dniu zakupu?

  4. #4
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Wtedy nie masz z czego rezygnować bo się skończyło , rejestrujesz auto i Pani z okienka wydając tablice, każe iść od razu ubezpieczyć.

  5. #5
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ale to nie jest tak, że w przypadku nie zerwania umowy z ubezpieczycielem przed końcem, automatycznie jest ona przedłużona?

  6. #6
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Trawel napisałem CI przecież.... Jeżeli nie zrobisz nic,a ubezpieczenie się skończy to przedłużą je automatycznie i polisa przyjdzie do poprzedniego właściciela on pokaże umowę,że auto sprzedał i polisa PRZEJDZIE NA CIEBIE ! Jaśniej chyba się już nie da...

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ogolnie rzecz biorac umowe trzeba wypowiedziec na 1 dzien przed koncem starej jesli tego nie zrobimy przechodzi ona na kolejny rok i trzeba ja oplacic w jakims tam terminie (podejsc do ubezpieczyciela aby ewentualnie zrobil nowa kalkulacje)
    Jesli sprzedamy auto w naszym interesie jest to aby powiadomic zaklad ubezpieczen o tym ze auta juz nie mamy i tu nie ma tak naprawde okresu w jakim musimy to zrobic (im wczesniej tym lepiej dla nas gdyz kupujacy wcale nie musi skorzystac z naszego ubezpieczenia i oplacic swoje - my w takim przypadku dostajem zwrot nie wykorzystanej skladki.
    Pozatym kupujacy wcale nie musi rejestrowac auta na siebie wiec warto tez udac sie do do Urzedu Komunikacji i zglosic sprzedarz.

  8. #8
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    No tylko, że teoretycznie jest zapisane, że po zakupie auta ma się 30 dni na rezygnację z ubezpieczenia OC. Znalazłem na pewnym forum podobny problem co mój i chyba tak jest jak zostało tam napisane

    http://forumprawne.org/ubezpieczenia...e-pojazdu.html

    Jak dobrze zrozumiałem, nieważne, czy samochód ma 2 dni ubezpieczenie, czy 3 miesiące, po zakupie mam 30 dni na rezygnację. Polisa się przedłuży, ale jeżeli w przeciągu tych 30 dni dostarczę im umowę kupna sprzedaży oraz wypowiedzenie, nie powinno się stać nic na moją niekorzyść, a oni powinni zakończyć umowę ze mną.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Travel polise po zakupie auta obowiązuje przez 30dni, jeśli się konczy natomiast za tydzień po zakupie to także ją wypowiesz po tym tygodniu ale jeśli cie złapie policj i nie będziesz miał polisy to co?? albo jeśli się coś stanie ??? a nie będziesz miał polisy, nie olewaj tematu tylko po zakupie udaj się z polisą do ubepieczyciela i zobacz na czym stoisz, natomiast ustawowo sprzedający powinien ci zagwarantować 30 dni free jazdy, niestety jeśli się ona kończy za tydzień to wypowiesz ją oczywiście po tym tygodniu nawet tą przedłużoną z automatu, bierzesz umowe kupna sprzedaży i pokazujesz że kupiłeś auto kiedy??? ważna jest data zakupu, byle nie przed 30 dniem po zakupie, i ją wypowiadasz. Proste ale jeśli jesteś 30 dnia już wtedy jest marudzenie. I raczej nikt nie przyjmie tekiego wypowiedzenia.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •