Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Focus mk1, skorodowane śruby pod maską?

  1. #1
    jasieek
    Gość

    Domyślnie Focus mk1, skorodowane śruby pod maską?

    Witam,

    Ostatnio oglądałem kilka Focusów mk1 z roczników 2001-2003. W dwóch ostatnich zwróciłem uwagę na śruby mocujące kolumny McPhersona (ew. MacPhersona, McPersona itd. ). Były one skorodowane, jak na zdjęciach:



    Pytanie, czy to raczej normalna rzecz w Focusach, czy też może świadczyć o odkręcaniu lub o czymś więcej? Niestety zwróciłem uwagi na te elementy w poprzednio oglądanych egzemplarzach, więc możliwe, że jest to standard.

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Mam akurat takie auto, jak będę wsiadał do auta to Ci sprawdzę, moje są na 100% fabryczne.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Raczej standard jasiek... Odkręcanie tych śrub nie oznacza wypadku Zwykła wymiana amortyzatorów i gum na kolumnach tego wymaga. Zwracaj uwagę na śruby mocujące błotniki, maskę...

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Normalne, śruby w większości przypadków nie są zabezpieczone w żaden sposób, więc wilgoć z zimnego powietrza itd. robi swoje.
    W japońskich autach każda śrubka potrafi być zardzewiała/przyśniedziała.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Trochę długo to trwało, ale dzisiaj sprawdziłem. Śruby przez 8 lat nie były u mnie nigdy odkręcane ani ruszane i są jak nowe, całkowicie bez korozji, co nie zmienia faktu, że jak koledzy wyżej zauważyli wymiana amortyzatorów oznacza pokaleczenie ich.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •