Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Dolewka płynu wspomagajacego wypalanie DPF

  1. #1
    altu
    Gość

    Domyślnie Dolewka płynu wspomagajacego wypalanie DPF

    Witam

    zaświeciła mi się kontrolka w focusie (2005r, 1,6 TDCI 109 KM, 119000 kkm) AWARIA UKŁADU SILNIKA. Diagnostyka wykazała że skończył się płyn wstrzykiwany do baku do wypalania DPF-a. Pytanie moje jest takie gdzie, poza ASO można kupić ten płyn, żeby zbytnio nie podrożyć eksploatacji auta i jaki to może być koszt takiej dolewki?
    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    W ASO to zazwyczaj za całość kosztuje 500-700zł, taniej pewnie Ci zrobią firmy które zajmują się usuwaniem dpf/fap wystarczy poszukać w sieci i podzwonić. Pamiętaj też, że sama dolewka to nie wszystko, konieczne jest podłączenie auta do komputera i ręczne wprowadzenie nowego stanu.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    zbiornik jest pod spodem auta przy końcowym wydechu. Dolewka do z reguły ok.2 litrów. Dodatkowo jest tam też pompka. Napewno kup go po za aso bo zapłacisz dużo taniej a jego dolewka to nie problem. Duża strzykawka wystarczy. BTW. może łatwiej się pozbyć DPF....

  4. #4
    Antek83
    Gość

    Domyślnie

    W 1.6TDCI jest mokry filtr z katalizatorem z płynem Eloys a w tym filtrze jest niższa temperatura spalania niż w suchym, jeżeli zaniedbasz dolanie płynu tzw. mocznika do DPF to w krótkim czasie możesz sie pożegnać z filtrem. W focusie bardzo łatwo jest go usunać a później oprogamować
    Ostatnio edytowane przez Antek83 ; 29-06-11 o 20:53

  5. #5
    altu
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za info, może ktoś orientuje się (tzn. może polecić) firmę do usuwania DPF-a z okolic Łodzi bądź Kalisza?

  6. #6
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Wejdź do działu Polecane Warsztaty. Tam opisałem firmę z Aleksandrowa Łódzkiego. Jeżeli chodzi o elektronikę FAPY/DPFY i wszystkie ciężkie przypadki to w okolicach jak i w całej Łodzi nie znajdziesz lepszych.
    Tanio i solidnie bez zbędnego wymyślania i nabijania w butelkę.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •