Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 35

Temat: Auto do 30 tys - wygodny sedan/liftback z silnikiem benzynowym.

  1. #1
    Wicher
    Gość

    Domyślnie Auto do 30 tys (benzyna) - wygodny sedan/liftback czy może kompakt?

    Witam.

    Poszukuję auta dla siebie - założenia są takie, że miałoby to być auto z silnikiem benzynowym, najchętniej jakiś sedan albo liftback. Z wyposażenia musi być klima, elektryka, znośne audio, skórzana kierownica - to chyba w tej klasie standard. Zależy mi na dobrym kompromisie między komfortem jazdy a prowadzeniem, istotne też, żeby kabina była dobrze wyciszona. :-) Przeglądając ogłoszenia i oglądając auta wyłuskałem trzy propozycje, które mi się podobają:
    - Toyota Avensis, roczniki 2003-2005, sedan lub liftback, 2.0 147KM - mój faworyt mimo wysokiej pozycji za kierownicą - świetne wyciszenie...
    - Renault Laguna II FL - roczniki 2005-2007, liftback, 2.0T 170KM - zawsze mi się podobały, a nie mam uprzedzeń do aut na F
    - Mazda 6 - roczniki 2003-2005, 2.3 166KM - ciekawe auto, fajne wnętrze, podobno niestety panna R lubi tylne nadkola...

    Czy w/w da się kupić _porządne_ egzemplarze w założonej kwocie? Jakieś opinie o tych autach, silnikach, awaryjności?

    A może pominąłem jakieś fajne auto? Może warto zejść klasę niżej i wybrać jakiegoś kompakta? Np. Pug 307 FL 2.0 albo Citroen C4 Coupe VTR/VTS?
    Ostatnio edytowane przez Wicher ; 28-06-11 o 15:14

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Co do Laguny za kwotę w/w powinieneś kupić w miarę sensowny egzemplarz. Jeżeli chodzi o resztę,a szczególnie Toyotę to wątpię. No chyba,że od cudotwórców z Płocka albo Gniezna

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wygodny sedan, benzyna, komfort - to może jakiś amerykaniec? Chrysler 300M z końca serii?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Godna Toyota będzie tylko z 2003-2004r, Mazda raczej tak samo (dobrze wyposażona i tylko w silniku 1.8/2.0), a jeśli ma być wygodnie to ja bym się pakował w 407 z 2004-2005r. W tej cenie Mazda 2.3 w ogóle nieosiągalna!
    C4 VTR/VTS ma dość twarde zawieszenie, więc komfortowy nie będzie. Dużo lepszym wyborem będzie wielowahaczowy Focus z praktycznie niezniszczalnym zawieszeniem.
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 28-06-11 o 09:35
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Mazde ciężko Ci będzie znaleść dobrą 2,3 to przważnie ze stanów bity egzemplarz który ma to do siebie że będzie rdzewieć.
    Mazdy 6 to już po lifcie sobie szukaj jeśli już czyli po 2005 roku. Chyba że rdza na progach Cię nierusza. No jeśli szukasz to szukaj toyoty bo będzie trzymać wartość natomiast lagune także się znajdzie przyzwoita ale weż pod uwage iż kupując lagune będzie ona bardzo tracić na wartości.

    A może skoda superB w benzynie np. 1,8T bardziej wygodnego auta za tą kwota się chyba nie da. A po chipei daje rade i to strasznie się zbiera.

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W tym zestawieniu Lalkę będziesz miał w miarę najmłodszą Choć przeglądając teraz ogłoszenia nic ciekawego nie rzuciło mi się w oczy 8 na 10 Lagun ma bardzo bogate wyposażenie to drugi fakt

  7. #7
    Wicher
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Wygodny sedan, benzyna, komfort - to może jakiś amerykaniec? Chrysler 300M z końca serii?
    Fajny, tylko zapomniałem w pierwszym poście napisać, że nie ma chlać 20/100 ;-) No i nie mam zaufania do amerykańców, nie podobają mi się w nich też strasznie tandetne wnętrza. Jeździłem Voyagerem znajomego i to jest horror. :-)

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Godna Toyota będzie tylko z 2003-2004r, Mazda raczej tak samo (dobrze wyposażona i tylko w silniku 1.8/2.0), a jeśli ma być wygodnie to ja bym się pakował w 407 z 2004-2005r.
    Jak najbardziej Toyota może być z 2003, nie liczy się dla mnie rocznik, tylko auto i jego stan. :-) O 407 myślałem, ale to strasznie ciężkie auto jest i chyba musiałbym wziąc V6, żeby miało jakieś zadowalające osiągi.

    To teraz pytanie - czy da się wyłuskać z rynku niemieckiego nie bitego Avensisa 2.0 Sol z jakimś znośnym przebiegiem (powiedzmy do 150kkm) i nie zniszczonego? I do tego jeszcze razem z importem zmieścić się w 30k?

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W Komornikach salon toyoty sprzedaje auto salonowego krajana godnie wygląda myśle że 1900 odpuszczą, udzielają Ci gwarancji, tylko auto jest 2,4 w automacie. No i ma ciót większy przelot jak mówiłeś, ale jeśli ma taki to niech ma. Lepiej taki z gwarancją jak niepewne auto z zachodu. Z niemiec będzie cieżko z przebiegiem do 150 000km.

  9. #9
    Wicher
    Gość

    Domyślnie

    Staram się na bieżąco monitorować ofertę salonów i niestety nie wszystkie auta są super idealne... 2.4 Aut. nie chcę - pije sporo więcej od 2.0 manuala, a osiągi niewiele lepsze... A przelot - jak prawdziwy, a auto w dobrym stanie, to nie ma większego znaczenia czy to będzie 120, 150 czy 180. :-)

    A co do reszty propozycji:
    - Mazda w takim razie odpada, skoro 2.3 w tej cenie jest nierealne.
    - Focus II 3D całkiem niegłupi, fantastyczne zawieszenie, ciekawy wygląd, ale czy będzie się dało dorwać taką 3 drzwiówkę z 2.0 145KM pod maską i fajnym wyposażeniem? Jeśli tak, to chyba mógłbym dać się namówić...
    - Skoda odpada. :-)

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Możesz tu pogadać z importerami a nóż Ci coś sciągną z zachodu. A jeszcze może saab 9-3 2,0T ??? też fajny samochód

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Opel Vectra ? Np. GTS ?

  12. #12
    Wicher
    Gość

    Domyślnie

    Saab 9-3 bardzo mi się podoba, tylko to pewnie będzie nierealne cenowo...

    A co do Focusów - http://tnij.com/Le377 - o taki jak najbardziej, fajny jest. Jeździłem Foką II i wiem jak to się prowadzi - bajka. Do tego w tej wersji bardzo mi odpowiadające wyposażenie. Właściwie to wersja nadwoziowa nie robiłaby mi większej różnicy - Hatchback 3D, 5D i kombi - wszystkie trzy mi się podobają.

    Kris75, Vectra nie, nie podoba mi się, szczególnie wnętrze.
    Ostatnio edytowane przez Wicher ; 28-06-11 o 15:00

  13. #13
    borys88rr
    Gość

    Domyślnie

    a ja Ci polecę lexusa is200 bo sam nim jeżdżę, ma super audio w srodku Cisza, dobrze wyposażony, bajeczne prowadzenie jedynie troszke duze spalanie ale silnik jest dobrze podatny na instalacje gazowa i jeszcze dodam Lexus się nie psuję!!

    takie cos


    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez borys88rr ; 28-06-11 o 15:51

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nie no Lexusy są fajne sam latam GS300 od ponad roku juz. Kocham go. Cicha spokój, jak trzeba to i pójdzie z pod świateł. Ale klocki już dwa razy wymieniałem i olej z filtrami, po za tym nic. Ja także polcem Lexusa bo zanim nie kupiłem go tylko myślałem że nie ma lepszego auta jak bmw.

  15. #15
    borys88rr
    Gość

    Domyślnie

    Grzechu zapraszam na http://www.lexus-forum.pl/

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •