Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 46

Temat: VW Passat B7 2.0TDI - czyli dlaczego musze kupić kufajke

  1. #1
    dremp
    Gość

    Domyślnie VW Passat B7 2.0TDI - czyli dlaczego musze kupić kufajke

    Guten tag.

    Jak już wiecie zakupiłem swojego pierwszego passata w życiu, znacie mnie juz na tyle ze wiecie, ze ja swoich samochodow nie chwale pod niebiosa, zawsze przedstawiam je w prawdziwym swietle i jak cos mnie w nich drazni, to mowie ze mnie cos w nich drazni.

    Szukalem samochodu ktory wezme na dlugi leasing, ktory bedzie malo kosztowal miesiecznie, zebym sie nie zarzynal na durny samochod. To tyle w ramach wstępu.

    Nigdy nie lubilem Passatów, zawsze uwazalem je za przereklamowane, za drogie buble ze stajni VW, ktore nie maja w sobie nic ciekawego i sa sto razy gorsze od wygodnych francuzow, maja paskudne wnetrza, sa awaryjne, drogie w utrzymaniu i *****owate - w skrocie ja tych samochodow serdecznie nienawidzilem. Mylilem sie i bede duza czesc z tego musial odszczekac.

    Nie chcialem Passata, naprawde nie mialem zamiaru go kupowac, Mirek z Zawiercia z uporem maniaka probowal mi wcisnac Paszczaka a ja twardo mowilem NIE, "wole raka niz Paszczaka" tak brzmialo moje motto. Oglądalem Astry IV w kombi, wszystkomajacego rewelacyjnego PUGa 508 oraz Insignie, generalnie zastanawialem sie nad kazdym innym samochodem byleby nie byl to Passat. Nie chce cebuli. Nie chce by moja stylowa opierala sie na noszeniu sandala na bialej skarpecie. Co ludzie na miescie powiedza...

    Szukalem PUGa 508, to byl moj priorytet, podobaja mi sie, te ktory ogladalem byl perfekcyjny, ale kosztowal 71 tysi, duzo, jednak uswiadomil mi ze jak samochod bedzie z 2013 roku to mozna wziac piecioletni leasing... A passat wlasnie byl z 2013 roku, kosztowal do tego 16 tysi mniej, a leasing zamiast 1100 za puga kosztuje 680. Różnica jest widocznia.

    I to właśnie ta różnica cenowa była jedynym powodem podjecia decyzji o wzieciu Pasiora, pomimo ze go nie chcialem, tlumaczylem sobie ze tani, wersja wyposazeniowa nawet nawet, spelnia wymagania leasingowe, przebieg nie duzy, mocniejszy silnik niz 1.6/1.7, zrobie czipa bedzie sie turlal, a ze to passat... trudno za ta kase przezyje. Wkoncu nie szukalem samochodu ktory bedzie wzbudzal we mnie emocje, tylko bedzie sie tanio toczyl.

    Teraz troche faktów, Passat w 2.0TDI bluemotion, wersja Trendline z ksenonami i ledami, z wyswietlaczem na muzyczke i chyba tyle z wyposazenia, 118 tys przebiegu, polski salon, pelen serwis, lakierowana tylko maska i wymieniona szyba przód, reszta oryginal, niedawno zrobiony swiezy rozrzad ;-)

    Faktem jest ze ten samochod to PEWNIAK (co dla mnie jest nawet istotniejsze od ceny)

    Do Passata na dzien dobry chcialem dolozyc multikiere zeby nie srodek samochodu nie wzbudzal we mnie odruchu wymiotnego oraz tempomat jako dwie rzeczy ktorych brakuje oraz zrobic czipa, bo czemu nie, wkoncu to diesel.

    Plan udalo sie zrealizowac prawie w calosci, multikiera prawie nowa siedzi juz na swoim miejscu, chip podnoszący moc na 170/388 rowniez ;-) Brak tempomatu jest zwiazany z rozbieraniem dechy i ciagnieciem kabla do sterownika silnika. Tego nie zrobie, za duzo kombinatoryki.

    Ciekawostką jest, że turbo w silnikach 2.0 TDI CFFB jest mniejsze od tego ktore mialem w Oplu Signum 1.9CDTI 120KM. Pomimo tego, że samochód wyszedl MEGA zdrowo, bo na hamowni która nie zawyza wyników i zazwyczaj te samochody wychodzą 140-145 koni, u mnie wyszlo 152,5(!!!) to niestety nie udalo sie przekroczyc 400 nm po czipsie, koncowy wynik 171/388, mozna bylo kombinowac wyzej ale wiazaloby sie to z ryzykiem, a ja chcialem bezpieczny program, nie chce zarznąć swieżego samochodu.

    Passata nie lubilem zanim w ogole samochod odebralem, draznil mnie jego paskudny wyglad, paskudny srodek, dane techniczne, bylem do niego sceptycznie nastawiony, zalowalem zakupu... az do czwartku, kiedy go odebralem :-)

    Pojechalem do Zawiercia pociagiem, Allah Audi odebral mnie z dworca i pojechalismy po Pasiora, ding dong, na dzien dobry widze ze paskuda ma dodatkowo paskudne ramki pod tablicami, PORSCHE KATOWICE. Mirek oczywiscie UHAHANY, "Patrz jakie ladne Ci zalatwilem", pała no

    Popierdzielilismy z Mirkiem chwile o dupie marynie, podpisalismy kwity, dostalem kluczyki i wio w droge, bo jeszcze troche trasy przede mna. Wsiadam i czuje jak paw podchodzi mi do gardla, kur... jaki on jest paskudny w srodku, dzizas ta kierownica... mysle se... COS TY NAJLEPSZEGO ZROBIL DANIEL?? PIEC LAT SIE BEDZIESZ Z TYM GOWNIAKIEM MECZYL, ROBILES ROZNE GLUPOTY W ZYCIU ALE TERAZ TO JUZ PRZEGIALES!!! LEPIEJ BY BYLO JAKBYS SIUSIAKA W SOKOWIROWKE WEPCHNAL IMBECYLU JEDEN.

    I tak dalej w ten desen.

    Odpalilem go, ladnie zaskoczyl na raz i w droge. Jade pierwsze pare metrów, kierownica chodzi jak maslo, elektryczne wspomaganie dziala mi na nerwy, na szczescie potem sie usztywnia. Skrzynia biegow to samo, jakby czlowiek wpychal patyk w gąbkie... kur... jak ja nienawidze tego samochodu.

    Jade z Zawiercia w okolice Bielska Bialej, wiec sto kilometrów, pierwsze zaskoczenie, kurde wygodna dziadyga, przyznam ze bardziej niz laguna, ladnie zawieszenie wybiera, nie przechyla sie jak lodka, ladnie trzyma sie drogi hmm... moze nie bedzie tak zle? Kolejny plus, cisza. W Pasiorze kompletnie nic nie trzeszczy, nie stuka, nie swiszczy, nic, null, nada. Silnika nie slychac, nawet nie zauwazylem ze zgasl sobie na swiatlach, dopiero przy odpaleniu sie zorientowalem. No dobra bydlaku. Jestes niezly.

    Silnik w serii dupy nie urywal, przyspieszenie nie bylo takie jak znane jest mi w dieselach, moment nie wpinal w fotel, spowodowane jest to BARDZO BARDZO BARDZO dluga skrzynia biegow (przy 210 wpinalem 6stke na niemieckiej autostrasznie), co dla kogos kto oczekuje od takiego samochodu emocji bedzie sporym minusem bo samochod jest po prostu wolny jak na ta moc i mase, jednak dla mnie to kolejny plus bo powoduje ze... samochod pali doslownie nic. Przy 140km/h jest 2100 obrotow, przy 212 ponizej 3,5 tys RPM.

    Spalanie na 800 km gdzie jechalem raczej szybko wyszlo... 5.7(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

    Przez cala trase klikalem sobie to tu, to tam, ekran dotykowy fajny, granie daje rade, naprawde jest solidne, ipodzik po kabelku wpiety, muzyczka rypie. Na FIS mozna fajne rzeczy sprawdzac, takie jak temperatura oleju (co powiem szczerze jest genialne, bo pozwala mi na kontrolowanie tego kiedy silnik lapie robocza temperature i nie bede sie martwil czy sie zagrzal czy nie, poprawi eksploatacje)

    Z plusów:
    - Spalanie
    - Cena
    - Przyciski (opcje samochodu)
    - Cisza
    - Trzymanie drogi
    - Granie
    - Miejsca tyle ze mozna biegac
    - Wygoda

    Ale zeby nie bylo tak pieknie samochod ma tez minusy:
    - Brak czujnika zmierzchu
    - Brak automatycznych wycieraczek
    - OKROPNE FOTELE (sa niewygodne)
    - Brak automatu
    - Brak welurowych dywanikow (gumowe sa paskudne - zamowilem juz nowe)

    Podsumowując i uwierzcie mi ze przyznaje to z przykroscia, NIESTETY mylilem sie co do Passata. Nie jest takim kiblem jak mi sie wydawalo, oprocz tego ze jest slabo dopasiony to wlasciwie jest to calkiem fajna fura, dobrze wykonana, cicha, z fajnie zestrojonymi napedami i swietnym zawieszeniem. Obawiam sie, ze polubilem go bardziej niz chcialem i obawiam sie ze musze kupic kufajke.

    Bo jesli w ciagu tych pieciu lat nie wywinie zadnego numeru, to kupie sobie B8.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    I git.
    Zamiast kufajki, pod paska polecam jednak taką stylóweczkę :


    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Malowana maska i wymieniona szyba olabogajezusicku DZWON! A ten się jeszcze głupek cieszy.....

    Mówiłem że Cię zarazi virus VW to nieeee paaanieee dzieee mnie zarazi - a tu masz! Gratuluje zakupu

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Sprzeda szybciej, niż mu się wydaje! Przypadek? Nie sądze!
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    W moim nie jest tak cicho. Ale u mnie dwoje drzwi odstają.

    Za to ekranik tempomat i multi to mam w serii. Mirek z Zawiercia mu dał nie dalej jak dwa tygodnie temu .

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ...a mówiłem, że to dobre auto. Spalanie VW też wymiata, A6-tka potrafiła spalić 5l, Mondziak raczej poniżej 6,5 nie zejdzie

    Poka foty, może nie ukradno
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    dremp
    Gość

    Domyślnie








  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zawierciak sprzedał Ci bez kiery i kupiłeś? To się nazywa szczyt handlu!
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Fajne... felgi

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Zawierciak sprzedał Ci bez kiery i kupiłeś? To się nazywa szczyt handlu!
    Dopiero co kupił i już się zepsuło. Passat DAS AUTO

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Fajne... felgi
    To kołpaki z Ritmo
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  12. #12
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Z racji ze samochod bedzie mi sluzyl dluzej, kupilem oryginalne felgi VW.

    Poza tym, to jest passat, urody mu 18 calowa felga nie da.

    A tak? mam 16 calowa nowa felge VW oraz nowe oponki Pirelli - cisza, spokoj, pewnosc.

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Trzeba było 18 calowe bbsy zaaplikować, paaanie nie mów że to by nie dodało urody
    Tak na poważnie to moim zdaniem passat nie jest wcale taki brzydki, oczywiście mówię o wersji sedan bo w kombi KAŻDE auto jest moim zdaniem paskudne, z wyjątkiem 407 które lepiej prezentuje się w kombiaku.
    Niemniej paszczur nie jest wcale taki brzydki, ja się tak śmieję, nabijam ale mówiąc szczerze gdyby było mnie stać na takie auto, na pewno poważnie rozważyłbym ten model.

  14. #14
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    mówisz że dobra felga nic nic nie zmieni?



  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Wrzuciłbym mu fotele sportlajnowe jeszcze. Wygląda nieźle, zdezydowanie fele 18 by mu pomogły
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •