Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 46 do 52 z 52

Temat: BMW X5 E53 4.4V8 2000 - Kowalanka

  1. #46
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mokrawo tam pod spodem z kilku stron. Nie cieknie coś grubiej z góry ? Wycieki generalnie zawsze są do zrobienia, tylko jak się ich namnoży, to lepiej się na to przygotować finansowo, bo to nie Octavia MPI Na zdjęciach niewiele widać niestety (osłony), więc nikt tutaj główkować nie będzie.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  2. #47
    o45ANdlx
    Gość

    Domyślnie

    Diagnosta, który sprawdzał geometrię zawieszenia właził ze mną pod auto i pokazywał "tu pan widzi, że skończył się już zakres regulacji" na tym kole. Natomiast przód można ustawić, ale po wymianie lewego wahacza. Geometrii nie ustawiał, bo powiedział, że bez sztywnego wahacza jest to bez sensu i w zasadzie niewykonalne. Wcześniejszy diagnosta podczas podstawowego badania stwierdził, że można nieznacznie poruszać przednim lewym kołem, i on by to dopuścił do ruchu, ale jakby miał sam tym jeździć to by to wymienił.

    Podłoga w bagażniku, w okolicy koła zapasowego jest mocno osłonięta plastikiem. Sprawdziłem tylko miernikiem od góry kilka punktów. Od spodu nic ciekawego nie zauważyłem, nic co przyciągnęło by moją uwagę. Nie mierzyłem lakieru od spodu.

  3. #48
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    To, ze w starym samochodzie tylne zawieszenie nie trzyma wszystkich katow to nic zaskakujacego. Mechanicy robiacy na co dzien zbieznosc cos by mogli o tym powiedziec.

  4. #49
    o45ANdlx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał VectorOPC Zobacz post
    Mokrawo tam pod spodem z kilku stron. Nie cieknie coś grubiej z góry ?
    Ciężko powiedzieć. Silnik był myty niedawno. Od góry czysto. Od spodu, moją pierwszą reakcją było, że ze skrzyni cieknie, ale sprzedający upierał się, że to tylko "zapocenie". Może to taki eufemizm.

  5. #50
    miczel87
    Gość

    Domyślnie

    Kolego odpuść sobie to auto... Ty na prawdę nie zdajesz sobie sprawy ile będzie kosztować utrzymanie tego samochodu...

  6. #51
    o45ANdlx
    Gość

    Domyślnie

    A zatem ile? Załóżmy, że będę pokonywał rocznie 10000 km.

    Z moich rozmów z osobą zajmująca się zawodowo naprawami BMW, w tym modelu może zawieść skrzynia biegów. W zasadzie przebieg tego auta każe przypuszczać, ze nastąpi to niebawem, w ciągu nie więcej niż 50000 km. Równie dobrze może to być za 100 km. Koszt remontu jest spory. BMW X5 E53 4.4V8 jest wyposażone w skrzynię ZF 5HP24.

    Koszty naprawy:
    - robocizna: 1300 zł
    - koszyk (który lubi pęknąć): 1170 zł
    - sprzęgło (które jest drugim po koszyku najczęściej wymaganym elementem): 1870 zł
    - uszczelki: 520 zł
    - inne zużyte części: nie wiadomo?

    Razem: od 4860 złotych. Po naprawie można zrobić kolejne 250000 km, czyli skrzynia jest załatwiona aż do śmierci technicznej pojazdu.

    Jest to typowa droga naprawa w tym aucie. Jeśli ktoś ma informacje, nt kosztów innych poważnych napraw, to proszę mnie uświadamiać.
    Ostatnio edytowane przez o45ANdlx ; 08-06-16 o 23:46 Powód: kkm

  7. #52
    miczel87
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawiające jest to że marudzisz jak będzie trzeba dołożyć na start 2tyś mając świadomość że np trzeba będzie zrobić skrzynie za 5tyś... Co do samochodów z Szwajcarii przebiegi są moim zdaniem pewne... nie zdarzyło mi się aby coś było kręcone, natomiast nie widziałem samochodu całego zawsze coś jest uszkodzone najprościej jest poprosić sprzedającego o zdjęcia z aukcji i masz wszystko wyjaśnione... po twoich postach moim zdaniem auto na pewno warte uwagi jedyny problem jest w tym że diagnosta mówił że brakło regulacji jeżeli chodzi o zbieżność niechciałbym aby auto zostawiało 4 ślady równie dobrze może to świadczyć o tym że np. dostał w koło i będzie problem...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •