Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Ford Mondeo MK4 2.0 2008 - Rzeszów

  1. #1
    jaguar963
    Gość

    Domyślnie Ford Mondeo MK4 2.0 2008 - Rzeszów

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka: Ford

    VIN: WF0EXXGBBE8A79329

    Model: Mondeo MK4

    Silnik: 2.0

    Rocznik: 2008

    Miejscowość: Rzeszów

    Nazwa komisu: -

    Link do ogłoszenia: http://allegro.pl/mondeo-ghia-2-0-14...4.html#thumb/2

    Treść: Witam
    Czy ktoś może coś podpowiedzieć na temat tego samochodu? Oglądał go mój znajomy, według czujnika lakieru nic nie było malowane, niestety na przebieg żadnych potwierdzeń nie ma. Cena nie jest "okazyjna" więc jest szansa że rzeczywiście auto było zadbane, ale handlarzowi na pewno na słowo nie uwierzę.
    Jeśli ktoś miałby jakieś informacje to będę wdzięczny za pomoc.
    Link do ogłoszenia na olx:
    http://olx.pl/oferta/mondeo-ghia-2-0...tml#22c4a059df
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2016
    Skąd
    Dania
    Postów
    303
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Hmm ... z tą ceną, że nie jest okazyjna to ja bym nie przesadzał, takie nowe Mondeo kosztuje min. 25 000 EUR ... a tu dorwali 8-letni samochód za max. 5 500 EUR.
    Dla mnie zderzaki trochę się różnią kolorem od nadwozia, ale nie wiem jak to w Fordach - czy zawsze się różnią.
    A znajomy sprawdzał śruby, czy ruszane? - błotniki z przodu można wymienić i miernik nic nie wykaże jeśli założą odpowiednie

    - to tak tylko "asekuracyjnie" ... by zwrócić na to uwagę, a nie, że samochód był bity ... bo zaraz się pewnie zaczną komentarze

  3. #3
    jaguar963
    Gość

    Domyślnie

    Znajomy bardzo spostrzegawczy, sprawdzał śruby, ranty czy nie są matowe lub chropowate, okolice uszczelek czy nie widać śladów malowania. Jeśli chodzi o malowanie to raczej byłbym spokojny, bardziej jestem ciekaw jak wygląda sprawa przebiegu.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    nie ma nic kompletnie z dokumentów serwisowych? nawet książki z wpisami chociażby z czasu gdy auto było na gwarancji i powinno być serwisowane w tym czasie w aso?

  5. #5
    jaguar963
    Gość

    Domyślnie

    Wiem że nie ma potwierdzenia obecnego przebiegu, czy nie ma książki z kilkoma wpisami zaraz po zakupie - tego nie wiem ale jutro będę próbował się dowiedzieć.

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    I brak wlepki, naklejki na tej plastikowej maskownicy z przodu. Pewnie usunęła się przy myciu karcherem :P

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2016
    Skąd
    Dania
    Postów
    303
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Handlarz trochę bajkopisarz:
    "MONDEO MK IV
    Z NAJLEPSZYM SILNIKIEM 2.0 TDCI(140KM)"

    "MONDEO 1001% ORYGINAŁ
    STAN JAKICH MAŁO WRĘCZ IDEALNY"

    "I CO NAJWAŻNIEJSZE BARDZO MAŁY 100% ORYGINALNY PRZEBIEG 16800
    TYS KM!!!"
    - to pisał ktoś inny, niż wystawiający ogłoszenie z 168 000km? - no bo chyba nie chodzi o to, że 168 000km to bardzo mały przebieg?

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    to dowiedz dokladnie jak sprawa wyglada. bo dla jednego brak potwierdzenia aktualnego przebiegu to np. serwisowanie w aso przez 2 lata a pozniej w warsztacie nieautoryzowanym (mimo, ze jest "do konca"), dla drugiego to np, ostatni serwis wykonany w polowie 2014 roku (bo ja osobiscie mialem ostatnio civica, ktory ostatni serwis mial w marcu 2015, a potrafil zadzwonic facet i stwierdzic "to przez ponad rok nie wiadomo co sie z samochodem dzialo ), dla innego, to przykładowo urwanie historii 5 lat do tyłu, a jeszcze dla innego totalny brak papierów na cokolwiek.

    e-tomek, bo akurat 168 tys na 8 letniego diesla sprowadzonego z francji, to maly przebieg. bo tam potrafia 40 machnac w rok. nie wnikam czy te km sa oryginalne czy nie, jak rowniez w sposob jaki sprzedajacy to "reklamuje"...

    a moze cos dowiesz sie po vinie, na forum jest kilka osob, ktore maja dojscia do forda. chyba, ze problemem bedzie francja...
    Ostatnio edytowane przez yogi1 ; 15-05-16 o 21:56

  9. #9
    jaguar963
    Gość

    Domyślnie

    Oglądałem dzisiaj osobiście ten samochód i wygląda to następująco:
    - lakier rzeczywiście bardzo ładny, widać że po polerce ale żadnych dużych uszkodzeń nie ma, czujnik lakieru wskazuje takie same wartości na całym samochodzie z tolerancją 20um - wygląda że oryginał
    - środek również zadbany, nie widać dużych śladów zużycia poza przyciskiem świateł awaryjnych oraz przyciskiem maksymalnego nawiewu na przednią szybę
    - nie zauważyłem nieprawidłowości w działaniu silnika

    Pytałem o potwierdzenie przebiegu i nie ma kompletnie nic oprócz dowodu rejestracyjnego, który był wydany w 2011 roku, a więc samochód miał więcej niż jednego właściciela. Nie znalazłem żadnych informacji, żeby ostatnim właścicielem była firma.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Na przedniej szybie masz naklejkę ze stacji przeglądów z francji którą musisz odszukać i się z nimi skontaktować, oni powinni odpowiedzieć na pytanie o przebieg https://www.youtube.com/watch?v=RV5mV720F-Q
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  11. #11
    jaguar963
    Gość

    Domyślnie

    Zdjęcia tej naklejki akurat nie zrobiłem, mam za to zdjęcie dowodu rejestracyjnego, przyda się do czegoś?

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mimo, że Ghia to trochę bida... z rarytasów to masz raptem tempomat i parktronik. Oglądaj dobrze tył, bo te czujniki trochę koślawo siedzą. Cena w/g mnie wysoka za brak potwierdzonego przebiegu. Może w ASO jest jakiś ślad?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    jaguar963
    Gość

    Domyślnie

    Na podkarpaciu żeby znaleźć coś w podobnym stanie niestety trzeba dać te pieniądze. Jedna osoba sprawdzała historię w bazie forda, jest tylko wpis z sierpnia 2008 roku - ok 22tys - i tak nic mi on nie daje.
    Jeśli nie potwierdzę w jakiś sposób przebiegu to na pewno nie kupię tego samochodu, tak jak mpDante piszesz - cena jest wtedy za wysoka.

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mondziaków jest od zatrzęsienia. Wolałby takiego z większym przebiegiem i z lepszym wypasem. Ostatio oglądałem u handlarza full opcję kombi za 23500 do opłat. Przebieg podobnie niepewny jak tutaj.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #15
    jaguar963
    Gość

    Domyślnie

    Kombi odpada dlatego wybór jest dużo mniejszy, czasu na poszukiwanie gdzieś daleko też nie ma więc zostaje szukanie w promieniu ~100km czegoś ładnego, wole zejść z wymagań odnośnie wyposażenia bo zawsze coś można dołożyć, a mieć pewny przebieg. Wyposażeniem nie pojeżdżę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •