Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Samochód do ~ 18 tys. zł

  1. #1
    Rainder
    Gość

    Domyślnie Samochód do ~ 18 tys. zł

    Witam.

    Poszukuję samochodu w cenie do 18 tysięcy. Myślałem nad Seatem ibizą w Dislu np. 1.4 TDI 75 km lub 1.9 TDI 100km, rocznikowo pewnie od 2003 w górę. Co myślicie o tym samochodzie? Generalnie szukam czegoś nie za dużego, Seat leon też jest interesujący, ale rocznikowo starszy wychodzi i z większym przebiegiem. Proszę o opinie

    Dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    A musi być diesel ??? no chyba że chcesz tak. Małę auta w cale tak dużo nie palą typu ibiza czy polo, a w eksploatacji benzyna jest wiele tańsza.

  3. #3
    Antek83
    Gość

    Domyślnie

    Seat ibiza III do tej ceny jest w czym wybierać, możesz pomyslec tez o IV ale z poczatku produkcji raczej. Jeżeli bedziesz niedużo jeździł to kup beznyne. Ibiza TDI 90KM 110KM te silnik siedzi chyba we wszystkim made in germany z tamtego okresu. W tej cenie może byc też astra G paleta silników do wyboru od 1.4 do 2.2 w beznynie, do 1.7TD, CDTI DO 2.2DTI w dieslu. Może też byc focus I, albo niepozorny vw lupo 1.4 FSI 105KM lub z silnikiem diesla 1.2 TDI naprawde oszczedny. W silnikach benynowych sa problemy z odmą co może doprowadzić do zatarcia motoru ale da sie to łatwo obejść. Na porządnego leona TDI troszke trzeba miedziaków dosztukować no chyba że kupisz jakąs igłe co nie jest wielkim problemem, pełno ich

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    1) Golf SDi-wół roboczy (ciężko znaleźć tego jednego,jedynego )
    2)Fabia TDI lub j.w. SDI
    3)Bora;
    4)Opel Astranp: http://allegro.pl/piekna-astra-1-7cd...666493960.html

    Powodzenia
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  5. #5
    Rainder
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za propozycje.

    Jestem stosunkowo młodym kierowcą, dlatego nie znam się za bardzo na dieslach. Słyszałem od znajomych że są trwałe i mało palą, chociaż jak się coś zepsuje potrafią nieźle dać po budżecie. Dziennie myśle że zrobie około 50km + więcej o 100km w weekendy.

    Cytat Napisał Antek83 Zobacz post
    Seat ibiza III do tej ceny jest w czym wybierać, możesz pomyslec tez o IV ale z poczatku produkcji raczej. Jeżeli bedziesz niedużo jeździł to kup beznyne. Ibiza TDI 90KM 110KM te silnik siedzi chyba we wszystkim made in germany z tamtego okresu. W tej cenie może byc też astra G paleta silników do wyboru od 1.4 do 2.2 w beznynie, do 1.7TD, CDTI DO 2.2DTI w dieslu. Może też byc focus I, albo niepozorny vw lupo 1.4 FSI 105KM lub z silnikiem diesla 1.2 TDI naprawde oszczedny. W silnikach benynowych sa problemy z odmą co może doprowadzić do zatarcia motoru ale da sie to łatwo obejść. Na porządnego leona TDI troszke trzeba miedziaków dosztukować no chyba że kupisz jakąs igłe co nie jest wielkim problemem, pełno ich
    Najbardziej podoba mi się ibizka, super wygląd, zrywna. Astra 2 raczej odpada nie widzi mi się ten samochód, 3 zacnie wygląda ale pewnie nie ten przedział cenowy. Vw lupo odpada aż takiego małego nie chce .


    Cytat Napisał zubeer Zobacz post
    1) Golf SDi-wół roboczy (ciężko znaleźć tego jednego,jedynego )
    2)Fabia TDI lub j.w. SDI
    3)Bora;
    4)Opel Astranp: http://allegro.pl/piekna-astra-1-7cd...666493960.html

    Powodzenia

    Golfik nie za bardzo mi się widzi, ogólnie z wyglądu. Fabia ciekawy samochód, pooglądam coś może na allego. Bora odpada.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a może punto?

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Fabią zrobiłem w UK ok 200tyś km (silnik SDI) i nic.
    Polecam,niekoniecznie kombi-można trafić na doinwestowany model
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  8. #8
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Punto / Corsa / Fabia / Polo / Ibiza itd. Wszystko rozsądne samochody o bardzo porównywalnej wielkości. Nie warto się chyba skupiać na jednej marce i modelu, ale jak Ci się podoba Ibiza to popatrz co było jej bezpośrednią konkurencją w roczniku, gdy była wyprodukowana. Dziwne wynalazki odrzuć, a to co typowe warto brać pod rozwagę.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ibizą czy fabia jeżdzi się o niebo lepiej jak corsą, punto czy yarisem, nie mówie o polo bo polo, jazda ibizą czy polo nie przypomina jazdy klasą auta z segmentu B a raczej wydaje się czasem iż jest to C. Corsa, punto buja się strasznie przay większych prędkościach i plastiki we wnątrz są takie sobie. Polo jest sztywne, prezyzyjne bardzo bardzo łatwe w prowadzeniu i daje duży komfort jazdy. Miałęm polo nowe z salonu, potem jeżdziła nim moja żona, punto miała szwagierka, Moja ŻONA MIAŁA I yarisa o którym zawsze mówiłą iż jeżdzi się nim jak matizem tylko jest ciót szybszy, ja też yarisa zbyt nie lubiłem, natomiast corese mam teraz w firmie 1,2 twinpoitnt nie powiem bo jak na 80kM to idzie jak głupia ale nie ma porównania do POLO z przed 11 lat jakie miałem. Bo czasem jeżddze tym moim starym polo z moim pracownikiem on teraz jest jego posiadaczem i te 11 letnie polo ma lepszy komfort jak ta 4 letnia corsa.

  10. #10
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Chyba masz zajechaną tę Corsę, skoro lepiej Ci się jeździ Fabią. Zawieszenie jest w tym Oplu po prostu dobre, a z kolei w Fabii jest jednym ze słabszych punktów modelu. No i w kwestii awaryjności, to znm opinię managera floty w pewnej firmie, gdzie mają fiaty, ople i skody. Na pierwszym miejscu odnośnie niezawodności jest Corsa, na drugim Fabia, a włoska motoryzacja niestety okupuje ostatnie miejsce. Dane są uśrednione z kilkudziesięciu aut każdego producenta (w sumie flota około 100 aut).
    Co do komfortu, to oczywiście wszystkie małe samochody odstają od E-klasy, ale Corsa na pewno wśród bezpośredniej konkurencji nie wypada blado, a raczej przeciwnie.
    Inna sprawa, że silnik benzynowy 1.2 nie daje frajdy z jazdy. Ale diesle (1.3 CDTI i tym bardziej 1.7 CDTI) to już inna bajka - jedzie to jak złoto i pali rozsądne ilości paliwa.

  11. #11
    teg
    Gość

    Domyślnie

    Problem mam podobny, bo do 20 tys. nic w sensownym stanie w Polsce chyba ma - już mi się nie chce kolejny raz tej szpachli oglądać. Napisałem do jednego z forumowych "sprowadzaczy", zobaczymy co wymyśli.

    Chcę kompakt, koniecznie benzyna, najlepiej coś ok. 1.6 (no żeby miało najwyżej 11s do 100km/h), ale Ibiza (ta 2001-2008) też spełnia wymagania, podoba mi się, oglądałem, siedziałem, ale nie jechałem a podobno ma okrutnie sztywne zawieszenie. Teraz mam Hondę Civic VI 1998 5D i to jest super kompromis między komfortem a prowadzeniem, ale już twardszego autka bym nie zniósł, a ponoć Ibiza jest znacznie twardsza :/ Ma ktoś porównanie?

  12. #12
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    bo do 20 tys. nic w sensownym stanie w Polsce chyba ma - już mi się nie chce kolejny raz tej szpachli oglądać
    - jest, trzeba filtrować oferty od najdroższych to znajdziesz (zwłaszcza jeśli nie szuka się konkretnej marki czy modelu). I odrzucić auta przeceniane na rynku wtórnym, typu Toyota, gdzie dwa razy tyle musisz zapłacić za markę - jak auto jest zadbane i dobre to marka nie ma aż takiego znaczenia (a już na pewno nie takie, jakie wynika z dużo wyższej ceny). Niedawno miałem do kupienia 5-letnią C1 za około 20 tys. Drogo? Niestety, dobry samochód musi być drogi, niekiedy niestety wręcz kosmicznie drogi. Seata nawet nie biorę pod uwagę, bo raz, że praktycznie nie ma seatów z polskich salonów a dwa - są drogie. Ja bym szukał np. Fabii, Meganki, Astry czy innego auta marki mniej renomowanej, za to bezwypadkowego i z udokumentowaną historią, w serwisowaniu też takie auto będzie tańsze. Astr "G" jest też sporo z polskich salonów, II są w dość przystępnych cenach. Jeśli nie szukasz konkretnej marki powinieneś coś znaleźć.

    P.S > Niedawno w moim mieście opel wyprzedawał samochody dyspozycyjne, ogłoszenie pojawiło się po południu ostatni został sprzedany następnego dnia o 9 Liczba osób szukających auta bez spawów i szpachli wyraźnie wzrasta

  13. #13
    teg
    Gość

    Domyślnie

    Filtrowanie od góry po najdroższych szpachlowozach to naprawdę nie jest sposób. Jak w ogóle szukanie auta na alledrogo czy szrotomoto.Mnie się już nie chce, nie mam na to czasu.

    Opel w Bydgoszczy też sprzedaje PEWNE AUTA UŻYWANE i też chętnych na te kręcone ulepy nie brakuje.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Honda Civic VII gen 1.6benz + dobra instalacja LPG z lubryfikatorem
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #15
    teg
    Gość

    Domyślnie

    Ten lubryfikator... to za dużo nie daje Raczej brudzi kolektor w środku. Tak twoerdzą... gazownicy na forum o LPG. Ciekawe jak to jest z tym.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •