Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Laweta do 3,5T + przyczepa - Konieczne tacho?

  1. #1
    reginaldo
    Gość

    Domyślnie Laweta do 3,5T + przyczepa - Konieczne tacho?

    Panowie, jak to jest z tym tacho na samochodach do 3,5T + przyczepka na drugie auto? Prawko jest już konieczna na C+E, ale jak jest z Tacho?


    Miałem już dwie kontrole w niemczech na powrocie z dwoma autami, oczywiście oba kupione na mnie i jeszcze nie miałem problemów. Słyszałem jednak, że niektórzy już popłacili za brak tacha i były to kary od 500e wzwyż (w zależności od tego który to już raz na złapali).

  2. #2
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Tachografy obowiazuja w Niemczech od 2.8 tony z paroma wyjatkami, np. na lokalne jezdzenie autem dostawczym w promieniu 100km od siedziby. W trasie, jezeli nie masz tachografu, powinienes prowadzic dziennik jazdy, wpisujesz tam skad, od ktorej godziny, przy jakim stanie licznika zaczales jazde, przerwy itp. Mozesz taka ksiazke kupic online. Policja przy kontrolach nie zawsze pyta o tachograf, w razie problemow pomyslowi Polacy opowiadali im legende, ze laweta jest pozyczona (przedstawiali lipna umowe pozyczenia, spisana z kolega, na ktorego zarejestrowana byla przyczepa), oraz ze auto wiaza dla siebie do celow prywatnych. Natomiast jezeli bez tacho/ksiazki zatrzyma cie BAG i sprawdza ze masz dzialalnosc gospodarcza w branzy motoryzacyjnej (wiedza jak to zrobic) to bedzie drogo...

  3. #3
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Podobnie jak wieziesz auto z umowa na której widnieje ktos inny, robisz usługę transportowa i dziekuje, standardowo 500 euro. Jak nie masz przy sobie to Panowie chętnie podwioza do bankomatu.

  4. #4
    reginaldo
    Gość

    Domyślnie

    autoskp, masz na myśli taką kontrolną książkę czasu pracy? (KONTROLLBUCH)?
    http://allegro.pl/ksiazka-czasu-prac...978603070.html
    Czas jazdy obowiązuje taki sam jak w przypadku kierowców na tacho? 4,5h jazdy, 45min pauzy i kolejne 4,5h jazdy?


    Przeważnie jak jadę na DE to z ojcem na którego jest zarejestrowane auto. W stronę zachodu jedziemy i kierujemy obydwoje, przyczepka wypożyczona nie daleko mnie od gościa który się w tym trudni i zarejestrowana na numery z tego samego powiatu. Załadowana na lawetę. Z powrotem jadę już ja sam, ponieważ ojciec nie ma prawka C+E.

    Jak teraz to zrobić, żeby jeździć w miarę zgodnie z prawem i nie narażać się zbytnio na kontrole policji, BAG itp? Wypełniona książka wystarczy?
    W jaki sposób BAG sprawdza czy mam działalność w branży motoryzacyjnej? Z CEIDG? Moją przeważającą działalnością gospodarczą jest budowlanka, a dopiero potem jako dodatkowa mam wpisany handel samochodami. Umowy zawsze piszę na siebie, na IMIĘ i NAZWISKO, nie działalność. Dodatkowo wypisuję w j. polskim umowę użyczenia auta od ojca na okres 10 dni. Nie świadczę zatem usługi transportowej.

  5. #5
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Czas pracy obowiazuje jaki podales, 9 godzin dziennie i 2 razy w tygodniu do 10 godzin.

    Ksiazke mozesz kupic z allegro lub samemu drukowac sobie kartki z tej strony:

    http://www.bag.bund.de/cln_011/Share...rollblatt.html

    Niestety z tego co napisales, wydaje mi sie ze jadac z przyczepa potrzebujesz tachografu na Polske. Zestaw przekracza 3.5 tony i wieziesz towar handlowy zgodny z wykonywana dzialalnoscia. Zadzwonilbym do ITD zeby sie upewnic.

  6. #6
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Za pozno na edycje ale musze dopisac:

    Pogrzebalem, poczytalem i znalazlem. Jezdzac z przyczpa w Niemczech, jezeli zestaw przekracza 3.5 tony, musi byc tachograf. Nawet gdybys ciagnal lawete osobowka, powyzej wspomnianej masy tachograf obowiazuje. Ksiazka jest na masy od 2.8 do 3.5 tony. Pozostaje ci jezdzic bez przyczepy i wypisywac karteczki albo zamontowac tachograf i kupic karte kierowcy jak ciagniesz lawete.

    Jest sporo stron na ten temat, tu przykladowo jedna zwiezle napisana, o osobowkach z przyczepa:

    https://www.stuttgart.ihk24.de/Branc...hreiber/682600

  7. #7
    reginaldo
    Gość

    Domyślnie

    Ile lawet z Polski, Rumuni i Słowacji jeździ z przyczepami na tacho po DE? Wypożyczając lawetę żadna nie miała tacho... Wydaje mi się, że Niemcy trochę przymykają na to oko, bo inaczej to kontrolowaliby same lawety

  8. #8
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Bo pożyczasz autolawety zrobiona na 3500 kg wiec one nie maja tacho. Wypozyczajacego nie interesuje co zrobi z nią klient. Jak pojedziesz nią 120 km/h na 40 to tez nie on ponosi odpowiedzialność. Niemieckie służby czepiają sie tacho i koniec, nie ma chyba laweciarza który by nie miał przez to problemów. Przepisy sa jasne. O przymykajacych oko na cokolwiek BAG i Policji ogolnie dobry dowcip.

  9. #9
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Co do lawet, to powoli zaczyna się to nieopłacalne, jechać z kimś specjalnie po auto?? ...będzie drogo, wypożyczyć samemu? ale to znowu trzeba mieć kategorię lub przestrzegać wag, viatoli w razie kontroli narażamy się na wysoki mandat, za dużo formalności jest, lepiej podesłać przewoźnika który ma zestaw na kilka aut lub nawet całą lorę po odbiór auta i wyjdzie to taniej i bezpiecznej, przynajmniej ja tak robię i bez stresu mi przywiozą na miejsce w dobrej cenie.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •