Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Zakup samochodu przez exleasingcar.de

  1. #1
    michal611
    Gość

    Domyślnie Zakup samochodu przez exleasingcar.de

    Witam,

    zastanawiam się nad sprowadzeniem samochodu przez firmę, która prowadzi aukcje poleasingowe. Czy ktoś może miał doświadczenia z tą firmą? Link poniżej:
    https://www.exleasingcar.de/pl/aukcje-samochodowe

    Pozdrawiam

    Michał

  2. #2
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    nie miał i pewnie nie będzie miał
    Pozdrawiam

  3. #3
    michal611
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czeslaw555 Zobacz post
    nie miał i pewnie nie będzie miał
    Nie sądze, żebyś mógł się wypowiadać w imieniu wszystkich użytkowników, ponieważ to nie możliwe;-) Pozatym sprawdzałem i jeszcze takiego tematu nie było na forum.
    Ale skoro już mówisz, że pewnie nie będzie miał, to pytanie dlaczego? Rozumiem, że stoją za Twoim stanowiskiem jakieś racjonalne argumenty?

  4. #4
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Oni przy rejestracji zycza sobie 5000 Euro depozytu, darowalem sobie, jest ze 20 innych aukcji.

  5. #5
    michal611
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał autoskp Zobacz post
    Oni przy rejestracji zycza sobie 5000 Euro depozytu, darowalem sobie, jest ze 20 innych aukcji.
    Rozważam tą firmę, ponieważ nie wymagają tego, żeby być dealerem/handlarzem samochodowym jak w pozostałych.
    Z tego co rozmawiałem z doradcą to depozyt dotyczy tylko krajów poza Unii Europejskiej, ale to jeszcze dopytam.
    Dla mnie najważniejsze pytanie, to czy to jest legalna firma i jeżeli przeleje pieniądze za wygraną aukcje, to otrzymam samochód? Praktycznie wogóle nie ma informacji na temat tej firmy w internecie oprócz tego że ich strona na Facebooku ma już 6 lat.

  6. #6
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    ja mam pytanie troche inne

    nie lepiej kupic poleasingowke w polsce? malo tego? ;-)

  7. #7
    michal611
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dremp Zobacz post
    ja mam pytanie troche inne

    nie lepiej kupic poleasingowke w polsce? malo tego? ;-)
    Bardzo chętnie, tylko niestety nie udało mi się znaleźć, a szukam od prawie dwóch miesięcy (nie poddaje się i dalej sprawdzam polskie aukcje poleasingowe)
    Może to kwestia tego, że szukam samochodu, który nie występuje zbyt często w opcjach leasingowych w Polsce: Audi A5 2,0 TFSI, S-line, quattro (2012-2013)

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał autoskp Zobacz post
    Oni przy rejestracji zycza sobie 5000 Euro depozytu, darowalem sobie, jest ze 20 innych aukcji.
    Dziwne ode mnie nie wymagali depozytu przy logowaniu. Może depozyt jest dla prywatnych?

  9. #9
    michal611
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    Dziwne ode mnie nie wymagali depozytu przy logowaniu. Może depozyt jest dla prywatnych?
    A czy już coś od nich kupiłeś? Możesz powiedzieć jak wygląda procedura i jakie masz doświadczenia?

  10. #10
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Rejestrowalem sie majac dzialalnosc w Niemczech, moze na Polske maja inne zasady.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nie kupiłem nic bo ceny dość zaporowe.

  12. #12
    michal611
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    Nie kupiłem nic bo ceny dość zaporowe.
    Więc pytanie jaka jest alterantywa jeżeli nie jestem dealerem, ponieważ nie mogę kupować na autobid-dzie czy autorola. Możesz zarekomendować jakieś portale?

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Większość dobrych firm tego typu nie bawi się w B2C tylko w B2B. Jak chcesz powidziwiać przy zakupie, pomacać itd. to nie jest to metoda zakupu dla zwykłej osoby.
    Dwa marże na poleasingowych samochodach są tak małe, że nie wiem po co pchać się w zakup samemu Pełno jest tego także z polskich aukcji - często taniej, niż zagranicą.
    Na tej podanej przez Ciebie też nie kupisz prywatnie:

    bid must present a valid identity card or passport, as well as a business license or a suitable proof of his independent professional activity and to demonstrate his entrepreneurial status.

    Wiekszosc tego typu firm nie chce miec po prostu telefonow po miesiacu-trzech - panie padlo mi sprzeglo, auto jest nie teges itd
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    michal611
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Większość dobrych firm tego typu nie bawi się w B2C tylko w B2B. Jak chcesz powidziwiać przy zakupie, pomacać itd. to nie jest to metoda zakupu dla zwykłej osoby.
    Dwa marże na poleasingowych samochodach są tak małe, że nie wiem po co pchać się w zakup samemu Pełno jest tego także z polskich aukcji - często taniej, niż zagranicą.
    Na tej podanej przez Ciebie też nie kupisz prywatnie:

    bid must present a valid identity card or passport, as well as a business license or a suitable proof of his independent professional activity and to demonstrate his entrepreneurial status.

    Wiekszosc tego typu firm nie chce miec po prostu telefonow po miesiacu-trzech - panie padlo mi sprzeglo, auto jest nie teges itd
    OK sorry za nie dopowiedzenie. Prowadzę działalność gospodarczą, więc mogę wziąć udział w aukcji na tej stronie, ale nie moge na innych, gdzie jest wymagane potwierdzenie działalności jako dealer samochodowy.
    Na polskich aukcjach nie udało mi się znaleźć takiego modelu jak chcę tak jak pisałem wcześniej "Audi A5 2,0 TFSI, S-line, quattro (2012-2013)", a zależy mi na poleasingowym, ponieważ jest to najbardziej sprawdzony samochód tzn. stan techniczny (opis rzeczoznawcy) oraz stan licznika.
    Jeżeli chodzi o polskie strony, które sprawdzam w poszukiwaniu samochodu poleasingowego to opieram się na bankach plus EFL - pytanie czy jest coś jeszcze co powinienem sprawdzić?

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W Polsce mało jest tych samochodów z tym syfiastym silnikiem Sporo jest dużo lepszych w tym modelu: 2.0TDI

    Z Polski też jest trochę:
    http://otomoto.pl/oferta/audi-a5-2-0...-ID6yih6J.html

    http://otomoto.pl/oferta/audi-a5-sal...-ID6yl1BZ.html
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 24-04-16 o 14:54
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •