Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Inne Ford Fusion, Opel Corsa D, moze Skoda Fabia rocznik 2007 za 14-15 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    Zibi0802
    Gość

    Domyślnie Inne Ford Fusion, Opel Corsa D, moze Skoda Fabia rocznik 2007 za 14-15 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 10-15k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    Ford Fusion, Opel Corsa D, moze Skoda Fabia mogą być też inne (liczy się dla mnie ekonomia jazdy i przede wszystkim taniość utrzymania na codzień)
    Budżet na zakup auta:
    14-15
    Preferowany rok produkcji:
    2007
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1,2-1,4
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    5 tyś
    Segment/typ/wielkość auta:
    nie duże
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1(podczas wyjazdów 2 dorosłych + 2 dzieci)
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    krajowy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Poszukuję autka z małopolski jestem z Krakowa. Nie za bardzo poruszam się w technicznych aspektach.
    Szukam auta do dojazdu do pracy (15km dziennie) + okazjonalny wyjazdy
    Mam na oku:
    http://otomoto.pl/oferta/ford-fusion...-ID6ykPfp.html
    albo np:
    http://laspalmas.auto.com.pl/osobowy...d=14sh5x&zyr=6

    co byście polecali ?
    I czy w Fusion 1.4 jest koło dwumasowe ? (bo z tego co wiem to bardzo droga zabawa).
    Szukam czegoś "dobrego" przedział 12-14 tyś najlepiej nie zajechany (możliwie nie dużo km) i z jakiś w miarę dobrym silnikiem nie dużym (nie potrzebuję auta do ścigania). Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Zibi0802 ; 19-04-16 o 11:34

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jeśli samochód ma być względnie mały, do miasta i robić nieduże przebiegi, to warto zastanowić się poważnie nad Toyotą Yaris pierwszej generacji, lub Fiatem Pandą z silnikiem 1,2. Yaris jest praktycznie bezkonkurencyjny w kwestii bezawaryjności, a przy Twoich przebiegach nie warto interesować się instalacją gazową. Panda jest prosta w budowie, a części są bardzo tanie. Jest dość przyjemna w eksploatacji i bezawaryjna. Przy Twoim budżecie można kupić oba te samochody w bardzo dobrym stanie. Mamy jeszcze Hondę Jazz, Opla Merivę.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  3. #3
    Zibi0802
    Gość

    Domyślnie

    Poniekąd zgadzam się co do zarówno Toyoty jak i Pandy, tyle, że w przypadku wyjazdu trudno będzie tam zmieścić 2 osoby dorosłe+ 2 dzieci i jeszcze bagaże.

  4. #4
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2015
    Skąd
    Tbg
    Postów
    55
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Fusion czy Jazz będą dobrym wyborem, małe na zewnątrz, w środku całkiem przestronne no i oba modele niezawodne. Silnik 1.4 w Fusionie nie ma dwumasy (w Hondzie zresztą też nie). Meriva jeszcze bardziej praktyczna od tej dwójki, ale i trochę bardziej awaryjna.
    Ostatnio edytowane przez Adek99 ; 19-04-16 o 12:44

  5. #5
    Zibi0802
    Gość

    Domyślnie

    Fusion 1,4 benzyna to też dwumasa ? Koszt tego jak dla mnie jest masakryczny

    Jakby ktoś miał chwilę czasy i przejrzał Kraków +/- 50 km to będę wdzięczny za konkrety tego czemu warto się przyjrzeć
    (niestety moja wiedza mechaniczna jest niewielka, więc i tak bez wizyty w warsztacie się nie obędzie)

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2015
    Skąd
    Tbg
    Postów
    55
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    1.4 benzyna w Fusionie nie ma dwumasy (nie dopisało mi się w poprzednim poście), 1.4 diesel też chyba nie ma.

  7. #7
    Zibi0802
    Gość

    Domyślnie

    Disel z tego co wiem ma dwu masę poniekąd niestety, bo to mnie odrzuca od ofert tego auta, np na allegro: http://allegro.pl/listing/listing.ph...e-aut-1-5-0408

    Od kilku dni przeglądnąłem z 1000 ofert z różnych serwisów, ale tak to jest jak ślepy kupuje okulary

  8. #8
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2015
    Skąd
    Tbg
    Postów
    55
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Silniki 1.4 Tdci/hdi na 99% występowały w wersjach bez dwumasy, chyba można to sprawdzić po VIN-ie. Ale i tak bezpieczniejszy wybór to benzyna. Niestety, kupno używanego samochodu to niełatwe zadanie, może zadaj pytanie w tym temacie.

  9. #9
    Zibi0802
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki, założyłem również tam temat

  10. #10
    zciwo
    Gość

    Domyślnie

    Mam 2 fusiony, którymi się opiekuje. 1.4 i 1.6 z LPG.
    Raczej nie szukaj z gazem, bo to wymaga szczególnej uwagi w tym aucie. Awaryjne cewki zapłonowe, lubryfikacja. Nie polecam.


    Co do samych autek to polecam. Są naprawdę udane. Typowe awarie to pękające sprężyny z przodu - to dość niebezpieczna usterka. W jednym mi się trafiła przy podnoszeniu auta na lewarku. Przejechałem ok. 50 000km i mogę polecić

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •