Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Austria - sprowadzenie samochodu

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Austria - sprowadzenie samochodu

Witam,
    chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprowadzenie pojazdu na lawecie z Austrii? Czy są jakieś specjalne wymagania jakie trzeba spełnić?

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 5
    Siła Reputacji
    3

Domyślnie

W zasadzie to podobnie jak w niemczech, jedziesz po auto,kupujesz, piszesz umowę, zabierasz papiery , pakujesz na lawetę i wracasz z powrotem

Użytkownik
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Odp: Austria - sprowadzenie samochodu

Nie wiem, czy OK będzie jak tu zapytam, ale...

Znalazłem takie ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/toyota...ID6BDWDZ.html?

Auto niby jest z Austrii, nawet ramka pod tablicę z reklamą salonu Toyoty z Innsbrucka. Ale badania techniczne... ze stemplem TÜV Hanse. Czyli niby oddział TÜV z Hamburga... Tylko gdzie Austria, a gdzie Hamburg?

Jest możliwe, że na badaniach z Austrii są stemple TÜV Hanse? Te wydruki zgadzają się w ogóle z tym, co TÜV wydaje w Austrii? Czy też coś tu musi śmierdzieć?

Istnieje taka ewentualność, że gość pochodził z Austrii, mieszkał w Hamburgu, i niemieckie TÜV-y były honorowane do auta zarejestrowanego w Austrii?

Moderator S Avatar Tytan
    Podziękowano: 121
    Siła Reputacji
    10

Po 1 o konkretne auto pytamy w stosownym dziale
    Po 2 a to jakiś problem nabyć auto z Austrii a użytkować w DE?
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Użytkownik
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Re: Odp: Austria - sprowadzenie samochodu

1. Pytam ogólnie o sytuację, a nie o auto. To tylko przykład. Mogłem nie dać tutaj w ogóle linku do ogłoszenia, tylko opisać przypadek.

2. Jeśli mam auto zarejestrowane w Polsce (pomijam kwestię tego, że posiadanie auta zarejestrowanego w innym kraju, niż ten, w którym się na stałe mieszka, jest nie do końca legalne - ale załóżmy, że ta właścicielka była mobilna i mieszkała na zmianę tu i tu, bądź po prostu, podobnie jak spora grupa Polaków, nie dopełniła obowiązku przerejestrowania auta do Niemiec, zapewne żeby uniknąć płacenia niemieckiego podatku drogowego), to nawet jeśli jeżdżę nim po Niemczech, na przeglądy muszę przyjeżdżać do Polski. Nie mogę zrobić w Niemczech przeglądu auta zarejestrowanego w Polsce. To znaczy mogę, ale tylko dla siebie, nie będzie to przegląd dopuszczający auto do ruchu. Jeśli to auto zarejestrowane w Niemczech i chcę je zarejestrować w Polsce - okej, przynajmniej w teorii niemiecki TUV powinien być u nas uznany. Ale nie na auto zarejestrowane w Polsce.

Stąd nietypowa jest sytuacja, że mając auto zarejestrowane w Austrii można robić przeglądy w Niemczech. Może tak jest, w sumie zapytałem o to sprzedawcę i tak odpowiedział. Googlując po niemieckojęzycznych forach dowiedziałem się, że w drugą stronę to nie działa, na auto zarejestrowane w Niemczech przeglądów w Austrii robić nie można. Chyba, że to nieaktualna informacja i coś się zmieniło.

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Podziękowano: 14
    Siła Reputacji
    13

Smutny Odp: Austria - sprowadzenie samochodu

Cytat Napisał kpc21 Zobacz post
    Nie wiem, czy OK będzie jak tu zapytam, ale...

Znalazłem takie ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/toyota...ID6BDWDZ.html?

Auto niby jest z Austrii, nawet ramka pod tablicę z reklamą salonu Toyoty z Innsbrucka. Ale badania techniczne... ze stemplem TÜV Hanse. Czyli niby oddział TÜV z Hamburga... Tylko gdzie Austria, a gdzie Hamburg?

Jest możliwe, że na badaniach z Austrii są stemple TÜV Hanse? Te wydruki zgadzają się w ogóle z tym, co TÜV wydaje w Austrii? Czy też coś tu musi śmierdzieć?

Istnieje taka ewentualność, że gość pochodził z Austrii, mieszkał w Hamburgu, i niemieckie TÜV-y były honorowane do auta zarejestrowanego w Austrii?
    Wrzuciłeś ogłoszenie gdzie wyraźnie STOI JAK WÓŁ - że..." auto opłacone gotowe do rejestracji ..." qrde człowieku jakie Ty książki czytasz i co Ci do jedzenia dosypują ?
    Owszem sporo wiesz / wyczytałeś ( co widać w następnym wpisie) ale kombinujesz jak koń pod górę .

Najlepiej jak się "takim" autem na Austriackich blachach przejedziesz po DE ....tam przy 1ej kontroli "wytłumaczą " Ci co i jak ....ale to będzie kosztowało

PS;
    Przegląd Techn. możesz sobie zrobić w każdym Kraju , który Cię do niego dopuści ...ale w żadnym nie wbiją Ci go w dow. rejestr czy inny jeśli auto nie jest zarejestrowane w tym konkretnym.
    Pewnie jakieś potwierdzenie badania stanu techn. Ci dadzą - np; jak w obcym Kraju skończyła Ci się jego ważność - na auto zarejestrowane gdzie indziej.

-
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 25-01-19 o 21:20
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Użytkownik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    Najlepiej jak się "takim" autem na Austriackich blachach przejedziesz po DE ....tam przy 1ej kontroli "wytłumaczą " Ci co i jak ....ale to będzie kosztowało
    Eee... Zarejestrowanym – mogę. Bodaj do 1 miesiąca. Masa Polaków w DE mieszka, ma auta na polskich blachach i ich nie przerejestrowuje (choć w zasadzie po miesiącu mieszkania w DE powinni – ale... podatek drogowy). Jak Niemiec (czy Austriak) był właścicielem tego auta, to przecież było zarejestrowane. Tylko po co on w takim razie robił przeglądy w DE, nie mam pojęcia.

Wyrejestrowanym w Austrii, tak jak to teraz wygląda – odpowiedź jest oczywista. Auto wyrejestrowane. Ale chociaż nie napisał w ogłoszeniu tych bzdur, co wszyscy dają w stylu "można wracać na kołach po wykupieniu ubezpieczenia".

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia