Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 16 do 30 z 38

Temat: Autko dla m³odych na dorobku (plus dwoje w przysz³o¶ci bli¿szej b±d¼ dalszej)

  1. #16
    TopGear
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam serdecznie,

    Chcia³bym siê wypowiedzieæ na temat Fordów (Focusow) jako, i¿ sam nie mam takiego auta, jednak pracuje w firmie gdzie to ejst auto flotowe (mamy ich kilka setek). Z opinii ktore panuj± w naszym firmowym dziale flotowym, stwierdzam i podpieram sie tym, iz to jest dosc drogie auto w utrzymaniu. zw³aszcza przy awarii jakiegos nietypowego elementu, ktory mozna kupic tylko w ASO. Prywatnie mam Koreanca (KIA) oraz Francuza 307 HDI. Moge powiedzieæ, i¿ KIA sprawuje sie bardzo bezproblemowo jezdzi sie super. Natomiast 307 ma humory, ale równie¿ nigdy na trasie nie stana³. Moze jestem troche zboczony na punkcie francuzow, ale mimo tego, ze pug ma humory, polecam autko - du¿e(jak na swoj± klase) wygodne, fajny i bardzo oszczedny silnik, duzo fajnych nietypowych rozwi±zañ(je¿eli dzia³aj±)

  2. #17
    Nath
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Hmmm czy Lacetti to przypadkiem nie jest kolejna wersja poczciwej Nubiry? Ponoæ w tych autach lubi± siê sypaæ zawory.

  3. #18
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Co znaczy lubi³y siê sypaæ?I w jakim silniku?Bo 1.6 znam co ma ponad 300 i ¶miga, deko oleju ju¿ bierze ale awarii zaworów nie mia³. To ¿e jakie¶ auto komu¶ siê popsu³o to nie znaczy ¿e leci w ka¿dym, wiele zale¿y tez od u¿ytkowania niektórzy nie patrz± czy zimne czy ciep³e tylko bucior od razu...a potem nawalaj± ¿e te to z³omy bo uszczelki pod g³owic±, zawory, padaj±...oczywi¶cie ¿al± siê dopiero po sprzeda¿y ¿eby czasem honoru najlepszego auta pod s³oñcem w czasie gdy mieli nie poplamiæ...Nie popadajmy w skrajno¶ci, auto co ma 120 ty¶ oryg przebiegu silnikowo ma kolejne tyle bez wiêkszych problemów.

    @TopGear-generalizujesz kolego i to mocno, skoro auto jest flotowe to z pewno¶ci± TDCI a to inna bajka ni¿ benzyna wiêc jesli piszecie ¿e co¶ pada to proszê pisaæ w jakim aucie i z jakim silnikiem a nie ¿e co¶ tam us³ysza³em i siê wypowiadam, ka¿dy koncern ma lepsze i s³absze jednostki napêdowe, a akurat fordowski diesel nie jest godny na¶ladowania pod wzglêdem awaryjno¶ci, st±d i ceny diesli s± relatywnie niskie.

  4. #19
    Nath
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    W I-necie na zawory ¿al± siê u¿ytkownicy wersji 1.4. Wiadomo jak jest z I-netowymi mêdrkami. Pytam, bo rzuci³o mi siê to w oczy po prostu. Z drugiej strony auto potrafi ze¿reæ 11l w mie¶cie (niby przy LPG to nie jest potworny ból).
    Ostatnio edytowane przez Nath ; 14-06-11 o 17:10

  5. #20
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Ten co podes³a³em to stare poczciwe 1.8 pochodz±ce od opla, czê¶ci do tego ¶miesznie tanie, a silniki i dobre i ¿wawe. 11 gazu na 1.8 to normalne spalanie, mam 1.2 16 V w puncie i niezale¿nie od jazdy 7.7 gazu spala, a tu i masa i moc wiêksza...
    Masz niedaleko-podjed¼, obejrz, przejed¼ siê.
    Za 18 tysi m³ode auto z dobrym silnikiem z gazem...a znaczkiem siê nie je¼dzi.

  6. #21
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Kolega TopGear ma ta takie a nie inne odczucia, natomiast ja prywatnie mam Focusa I 1.6 16V 100KM z 2003 roku i nie mam ¿adnych powodów do narzekañ je¶li chodzi o awaryjno¶æ.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  7. #22
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    @Jakoob-dlatego poprosi³em o szczegó³y, bo takie twierdzenie ¿e mamy w firmie kilkaset focusów i stwierdzam i podpieram siê opiniami ludzi z dzia³u, nie pisz±c z jakimi silnikami te focusy to tak jakby gadaæ ¿e blondynki s± kiepskie w ³ó¿ku, a tu ka¿dy normalny zapyta:
    -ale ile maj± lat
    -jakie przebiegi
    -jakie serducho w nich bije
    I te pytania zarówno tycz± siê tych focusów jak i przytoczonych blondynek.

  8. #23
    Sherlock
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    carl23 proszê Ciê ,,,ju¿ drugiego u¿ytkownika "poprawiasz" ( generalizuje , rzuca ogólnikami)
    Raz poda³e¶ linka do auta "starego" usera ( swoj± drog± kto to? ,) , drugi raz ju¿ namawiasz na ogl±danie.
    Wiem ¿e masz dobre intencjê ale za trzecim razem to nie bêdzie dobrze wygl±da³o..........

  9. #24
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    @Sherlock-a nie rzucaj± ogólnikami?Je¶li kto¶ wypowiada siê o marce a nie podaje jaki silnik to to nie jest ogólnik?Prosi³em ¿eby koledzy uszczegó³owili, wyja¶ni³em równie¿ dlaczego-dlatego, ¿e ka¿da marka ma lepsze i gorsze silniki wiêc mówienie ¿e fabia,clio,focus,....i inne jest z³e BO z³e, to takie "wiem ¿e gdzie¶ dzwoni..." Tak samo jak bajki z FFF

    Mo¿esz mi wyja¶niæ co nie bêdzie dobrze wygl±da³o za 3 razem?Bo nie bardzo kumam?Zaczynasz snuæ jakie¶ domys³y a to ju¿ zaczyna mi ¶mierdzieæ jak±¶ ¶wiêt± inkwizycj±...chcesz wiedzieæ?To ci powiem, tajemnic ¿adnych nie ma-mieszkam pod W-w±, oba og³oszenia focusa i chevroleta s± z Wawy, Nath te¿ jest z Wawy wiêc dlatego napisa³em by podjecha³ sobie i zobaczy³ auto na ¿ywo, bo ¿aden opis i nasze gadanie nic nie zobrazuje tego. W³a¶ciciel chevroletta jest starym userem forum-takiego na którym jestem gdzie¶ od 2006 czy 2007r, nie napisa³em nigdzie ¿e z tego forum, szczegó³ów wiêcej kolega Nath dosta³ na priv-Ty jak chcesz wiêcej te¿ zapraszam na priv-nie chcia³em ¶mieciæ w±tku, drugie auto wrzuci³em do w±tku by¶cie ocenili (widzê ¿e zrobi³em b³±d bo drug± opcj± by³o wys³aæ bezpo¶rednio na priv).

    Obaj w³a¶ciciele aut s± prywatnymi userami, nie sprzedawcami aut, a ja z tych transakcji nie mam ani grosza. Byæ mo¿e to Ci wystarczy, je¶li nie-zapraszam na oriv po wiêcej, postaram siê odpowiedzieæ szczerze na ka¿de pytanie. My¶la³em, ¿e forum jest po to by pomagaæ ludziom, jak widaæ jestem w b³êdzie.
    Acha i dopiszcie do regulaminu ¿e nie wolno ludziom polecaæ aut w w±tkach, niech je¿d¿± i szukaj± po PL...SIC!

  10. #25
    Nath
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Panowie! Pax, pax vobiscum!
    Umówienie siê na jazdê czy oglêdziny to jeszcze nie podpisanie umowy .

  11. #26
    Andre
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Focus za tak± cenê to chyba okazja .

  12. #27
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    @Andre-przeczytaj uwa¿nie, je¶li chodzi o t± cenê 18 tysi to za Chevroleta jest...

  13. #28
    Andre
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Wiem, ¿e Focus za 21 000 z³. Nie dopisa³em oczywi¶cie, ¿e to "by³a" okazja . Wg mnie dobra cena jak za Fokê.

  14. #29
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Sk±d
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziêkowano Thanks Given 
    933
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Nie ma aut bezwaryjnych, i super extra itp. itd... je¶li chodzi o to lacetii to tak jak mówi Carl auto je¿dzi, i bêdzie je¿dziæ tak to jest kolejna wersja nubiry jak wolisz, czy lanosa, bo s± wersje hachback które s± podobne do lanosa, i co z tego, nie znam ludzi którzy urzywali Lacetti czy Nubiry czy Lanosa i by na niego narzekali a wrêcz odwrotnie, stosunek ceny do jako¶ci jest 100 na 100 i w samochodzie mozna siê czepiæ tylko do koñcówek kierowniczych które kosztuj± grosze a czê¶ciej je trzeba wymieniaæ jak np. w Mercedesie he he, ale to nie ta pó³ka, w Focusie jak trzeba bêdzie robiæ zawieszenie a bankowo je bêdziesz naprawia³ bo kupujesz auto na 5-7 lat to ciê to troche zaboli, to tylko przyk³ad, gaz w 1,8 jest oka, ma sekwencje ma³y przebieg 125 000km, ma klimatronik, auto du¿e, nie t³uczone, nie wiem czego wiêcej wymagaæ za cene wyj¶ciow± 18000z³ auto z 2004 roku, z gazem.

  15. #30
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Cena za fokê raczej normalna 22 ceniony by³, poszed³ w znajome rêce (jaki¶ kolega w³a¶ciciela) z dodatkami typu baga¿nik Thule,alusy 17"...Autko mia³o 130 000 przebiegu, zakupione w salonie i on by³ I w³a¶cicielem. Niby z grudnia by³, ale oczywi¶cie ka¿dy kupiec bêdzie mówi³ ¿e rocznik jest rocznik i w sumie ma takie prawo, a na alleszroto widaæ jak odm³adzaj± handlarzyki, dopiero malusieñkimi literkami w opisie ¿e to rejestracja by³a, a prod rok wcze¶niej.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •