Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: auto na taxi

  1. #1
    hary
    Gość

    Domyślnie auto na taxi

    Witam szukam auta na taxi cena do 40 tyś zł.Zastanawiam sie nad dwoma autami opel vectra kombi c 1.9cdti 120 km lub skoda superb 1.9 130km,szukam opini o tych autach rozwazam zakup z automatem

  2. #2
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    ja bym wybrał vectrę. W mojej opinii bardziej przyjazne materiały, fajny silnik diesla i jak dla mnie dużo lepiej siędzi się za kółkiem niż w skodzie, można pomyśleć o signumie ale ten ma dużo mniejszy bagażnik.

  3. #3
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    W Signum są tylko 4 miejsca, co w tej profesji jest dużym ograniczeniem. Promień skrętu jest...powalający, na mieście uciążliwy. Pewnie dla tego niewiele Signum na taxi jeździ. Vectra wydaje się być rozsądniejsza.

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja z kolei jeździłem Superbem i Oplem i powiem szczerze, że Opel to jednak klasa niżej co do Superba - jest to odczuwalne.
    Pytanie tylko czy koniecznie diesel.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Weź TDIka, średnio 1-1,5l/100km będzie oszczędniejszy od opla, a przy taxi już chyba będzie robiło znaczącą różnicę. Chyba że nie to plus opla taki że ten diesel deko cichszy jest, no i nowsza też dobra konstrukcja.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    No a ja z kolei i tak był kupił eleganckiego W124 250D w automacie, z końcówki 1995 roku, idealny egzemplarz można dostać, za około 20 000zł i wtedy jesteś prawdziwym taxówkarzem. Dobry egzemplarz przejedzie i superB i vectre. Nie poruwnywalnie bardziej bezawaryjny samochód od W210 czy W211 a Ci taksówkarze co mają dobre W124 niechcą słyszeć o żadnym innym aucie. Coś w tym jest ...

  7. #7
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Pamiętaj, że DPF w ciągłej jeździe po mieście może mieć problemy żeby oczyścić się z sadzy, więc albo co jakiś czas będziesz robił jazdy zamiejskie - z 30km po trasie wystarczy, albo będziesz pilnował na podstawie np. chwilowego spalania żeby nie zgasić auta podczas trwania cyklu.

    Co do auta - radziłbym Superba 1.9tdi 130KM, wersje I generacji z polskiego rynku nie miały filtra cząstek stałych.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #8
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Znajomy ma z belgijskiego rynku PD 130KM i też nie ma DFP.

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    1.9TDI 130KM chyba nigdy nie było z DPFem... Zdecydowanie polecam Skodę Superb - duże, tanie w utrzymaniu i bardzo ekonomiczny silnik
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    W Vectrze jest jeszcze jeden bardzo istotny szczegół którego wcześniej nie wziąłem pod uwagę- fotel może nie łamie kręgosłupa ale z pewnością nie można o nim powiedzieć, że jest komfortowy. Kilka godzin za kółkiem może się dać bardzo we znaki. Taksówkarz spędza w aucie średnio ok 10 godzin dziennie...To będzie boleć

  11. #11
    hary
    Gość

    Domyślnie

    Dziekuje za zainteresowanie a moze ktos z Panstwa miał jakies doswiadczenia z automatami w tych modelach (superb,vectra)chodzi mi o awaryjnosc?Moze jeszce inne propozycje auta na taxi.

  12. #12
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    typowy kanapowiec oprócz w124 to Citroen C5 i da się go znaleźć z automatem w wersji 2.0 hdi 136KM. w wersji kombi po aucie można biegać, zawieszenie jak na nasze drogi rewelacyjne a komfort już legendarny. Gdybym ja miał wybierać to chyba właśnie c5 byłoby moim faworytem.

  13. #13
    hary
    Gość

    Domyślnie

    w124 odpada bo musi byc po 2003 taki prikaz.zastanawiałem sie jeszce nad passatem1.9kombi b6 (miałem taki w sedanie 2.0tdi psuł sie strasznie nie tylko motor min klima ,pompa paliwa ,407sw(ciasna),avensis (nic niewiem o tych autach ),accord(ciasny drogi cdti)ford mondeo kombi( miałem w benzynie w serwisie nasłuchałem sie o silnikach disla forda wtryskiwacze)

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Nie wiem czy w zakładanym budżecie nie będzie ciężko o dobre Mondeo mk IV, ale 2.0 tdci 136km to jest francuskie hdi czyli to samo co w 407 i C5, z tym że w Mondeo akurat masz suchy filtr cząstek stałych - jedyna różnica między nimi.

    Może Laguna III z początku produkcji, tylko tutaj znowu obawiam się o Twoje zakładane 40tys zł? Niegłupim pomysłem byłoby C5 stara buda ale po lifcie, ceny są naprawdę niezbyt wygórowane (oczywiście odrzucamy najtańsze sztrucle) w porównaniu z tym co auto oferuje.

    Ostatnia rzecz - na forum spokojnie nam możesz mówić na Ty
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #15
    hary
    Gość

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedz o mondeo chodziło mi mk3 na mk4 niemam $$, laguna o tej nowej słyszałem same dobre opinie ale tez za niski budżet mam (poprzednia miałem 1.9120ps 270 tyś zrobiłem)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •