Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Pytanie o klimatyzację Opel Corsa C

  1. #1
    Użytkownik Avatar łukaszd
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Postów
    50
    Podziękowano Thanks Given 
    5
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Pytanie o klimatyzację Opel Corsa C

    Witam. Mam takie pytanie dla znających Opla Corsę C. Mianowicie, czy przy włączeniu klimatyzacji powinna się od razu załączać dmuchawa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Co to znaczy dmuchawa? W środku? Sama klima nie załączy Ci się dopóki nie włączysz pierwszego biegu dmuchawy.
    Klima działa niezależnie od dmuchawy - nie powoduje w jakikolwiek sposób włączania się tejże.

  3. #3
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Nie kumam pytania...

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak masz klimę manualną to zapewne jest tak jak mówi Kris75, jeżeli automatyczną to nadmuch również jest regulowany automatycznie w zależności o ustawionej temperatury.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Użytkownik Avatar łukaszd
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Postów
    50
    Podziękowano Thanks Given 
    5
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Przepraszam, rzeczywiście moje pytanie brzmi niejednoznacznie. Chodzi mi o wentylator chłodnicy. W Fordzie zaraz po załączeniu klimy załącza się w/w wentylator, który jednocześnie chłodzi chłodnicę klimatyzacji.

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Wentylator chłodnicy MUSI się załączyć - inaczej wzrasta ciśnienie w układzie klimatyzacji i na postoju klimatyzacja może się wyłączać - co może być uciążliwe podczas np. korków. Innym dużo bardziej niebezpiecznym powikłaniem jest rozerwanie np. chłodnicy - KONIECZNIE sprawdź wentylator - jeśli jest spalony - WYMIEŃ. Nie eksploatuj klimatyzacji bez sprawnego wentylatora - chyba, że jedziesz z prędkością pow. 60 km/h - wtedy pęd powietrza zapewnia odpowiednie chłodzenie.

  7. #7
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Chlodnicy nie rozerwie, ale sprezarka i czujnik cisnienia moga szybko sie skonczyc. W corsie C zdaje sie wentylator sam ma sie wylaczyc po schlodzeniu czynnika do odpowiedniej temperatury, jezeli od razu sie nie wlacza to prawdopodobnie ma problem elektryczny, sprawdz bezpieczniki, wiazke (lubi sie przetrzec), kostke przy wiatraku.

  8. #8
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja niestety widziałem Tomku rozerwaną chłodnicę przez wzrost ciśnienia w układzie klimatyzacji. Rozerwało ją przy wlocie węża - jest to plastik.

  9. #9
    Użytkownik Avatar łukaszd
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Postów
    50
    Podziękowano Thanks Given 
    5
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Problem nie dotyczy mojej Corsy, tylko autka które chciałem kupić. Tak czy inaczej klimatyzacja nie była jednak sprawna.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •