Poka¿ wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Pro¶ba o poradê przed zakupem - Focus 1.8 TDCI 2003 z W³och

  1. #1
    jasieek
    Go¶æ

    Domy¶lnie Pro¶ba o poradê przed zakupem - Focus 1.8 TDCI 2003 z W³och

    Witajcie

    Nie wiedzia³em gdzie wrzuciæ w±tek wiêc wrzucam tu.

    Mam pro¶bê o poradê - znajomy znajomego sprowadzi³ Focusa 2003 1.8 TDCI kombi z W³och. To co wiem o aucie:
    - ma na liczniku 90 tys. km (wiem - ma³o i podejrzane)
    - jest dobrze zachowane,wyposa¿one i bez rdzy
    - ponoæ bezwypadkowe
    - mia³o jakie¶ problemy z wtryskami, go¶æ który sprowadzi³ auto jest mechanikiem i je zregenerowa³. Ponoæ we W³oszech tankowane by³o z³e paliwo.

    Znajomy (który pracuje w warsztacie samochodowym) ogl±da³ auto i mówi ¿e jest w dobrym stanie. Ja prawdopodobnie bêdê auto widzia³ dzi¶. Pytanie moje jest takie - jak i co sprawdziæ przed ewentualnym zakupem? Na wtorek jestem umówiony w warsztacie G³adysek w Krakowie (gladysek.com.pl) na test przelewowy wtrysków. Czy to wystarczy? Mo¿na jeszcze co¶ zrobiæ ¿eby w miarê dobrze uchroniæ siê przed problemem z wtryskami?

    Generalnie to opieram siê na zaufaniu do znajomego, który moje poprzednie auto te¿ ogl±da³ 5 lat temu i z którego jestem zadowolony. Przed zakupem zamierza³em auto tak czy siak zawie¼æ do niego. Sprowadzaj±cego auto nie znam.

    I druga rzecz - auto jest na blachach w³oskich. Jakie dokumenty powinien dostarczyæ sprzedaj±cy? Oprócz umowy - jakie¶ urzêdowe papiery w rodzaju briefu.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Co do wtrysków w dziale o markach jest to opisane szczegó³owiej, ale...podpiêcie pod kompa czy nie ma b³êdów i próba przelewowa w zupe³no¶ci wystarczy by wykazaæ w jakim stanie s± wtryski, do tego na stacji diagnostycznej powiniene¶ zrobiæ analizê spalin (w moim przy 230 ty¶ km wysz³o idealnie). To wystarczy by¶ je¼dzi³ spokojnie, na resztê awarii potem nie ma siê wp³ywu tak jak i w innych autach, je¶li wtryski s± w³a¶ciwie zregenerowane auto ma prawo przykopciæ tylko po odpaleniu (ma³a chmurka) i pod du¿ym obci±¿eniem (but w pod³odze) przy normalnej je¼dzie ma nie kopciæ. Na 90 tkm to bym nie liczy³,ale wiadomo oko bêdzie Twoje i znajomych cieszy³o...

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •