Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 44

Temat: Bmw e46 320d 2002r 150km dymi na bialo

  1. #1
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie Bmw e46 320d 2002r 150km dymi na bialo

    Witam.
    Niedawno zakupiłem bmw e46 320d no i kilka rzeczy mnie niepokoi jedna to taka ze jak odpale auto po nocy czy dłuższym postoju to z wydechu leci biały dym o dziwnym zapachu nie gryzie czy szczypie w oczy dość przyjemny ten zapach, płynu nie ubywa tak mi się wydaje 900km zrobiłem i płynu jak było tak jest.
    Kopci tak do puki skazowka nie przekroczy niebieskiego pola temperatura teraz 0+3 stopnie raczei deszczowo..... Jak silnik osiągnie temperaturę robocza u mnie 84-86 stopni to nie widzę nawet małego dymka moc jest pali normalnie...
    Druga sprawa to jak odpale auto i odkręce korek od zbiornika wyrownaczego płynu chłodniczego to widzę jak się tam coś przelewa aż płyn podskakuje do góry czy to normalne?.
    Jutro postaram się dodać jakiś filmik jak to wyglada😕

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Co do korka płynu i poziomu płynu chłodniczego - jakby nie bulgotało to właśnie byłoby źle - bo to by oznaczało, że nie pracuje pompa cieczy chłodzącej.
    Ten biały dymek jak długo się utrzymuje?

  3. #3
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    Do momentu jak skazowka temperatury przejdzie za niebieskie pole. Jak jadę to musze przejechać około kilometra tak spokojnie ale dość dużo tego dymu i do tego ten dziwny zapach który czuć właśnie jak się kopci po zakupie wymieniłem olej filtry tylko filtra odmy nie wymieniłem może być to przyczyną tego dymu albo to poprostu para..

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jest zimno, mokro, auto długo się grzeje. Obserwuj dalej czy płynu chłodzącego nie ubywa/nie widać w nim oleju oraz czy poziom oleju na bagnecie nie spada za szybko ale wstępnie wydaje mi się, że wszystko jest ok.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    jak płynu nie ubywa, to sprawdz swiece zarowe...

  6. #6
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    Świece chyba ok bo odpala bez problemu w temperaturze poniżej 0 narazie będę obserwował płyny i oleje i poczekam jak się cieplej troszkę zrobi by zobaczyć czy dalej dymi zapytam czy jak będzie ciepło powiedzmy +10 stopni i będzie dalej tak dymilo to coś znaczy?

  7. #7
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Że wybrali nowego papieża.

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ja miałem taki problem jak opisujesz w volvo i też odpalało bez problemu. Wróżyli mi już remonty silnika itp. okazało się, że problem mimo wszystko był w świecach. Więc sprawdz to na początek, bo roboty mało i zacznij od najtańszych rzeczy do weryfikacji. Na grubsze rzeczy jeszcze przyjdzie czas...

    Bo skoro piszesz, że "chyba", to jednak nie jesteś pewien.

    P.S Chyba , że ty mówisz o parze wodnej, a nie o dymieniu...

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    no właśnie też się zastanawiam czy nie chodzi o parę wodna , bez filmiku to wróżby z fusów

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Z rury wydechowej na 99% będzie para wodna - prawa fizyki, chemii, biologii, WDŻ, itd. Ciepła rura wydechowa w nocy się schładza i pozostaje w rurze woda, która musi jakoś się wydostać dnia następnego. Tym bardziej, że dymienie ustępuje po chwili.

    btw. Ja mam podwójny problem bo z dwóch rurek mi ucieka biały dym A i jeszcze na gaz jeżdżę to w ogóle z rana zasłona dymna

  11. #11
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak pisałem dzisiaj nagram filmik sam jestem ciekaw bo dzisiaj ciepło w pierszej kolejności wymienię świece fakt koszt nie duży a może to będzie przyczyną jak silnik się rozgrzeje to zapachu spalin nie czuć tylko jak ten biały dym bądź para leci to ma taki specyficzny zapach przyjemny😬

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Swiec na slepo nie wymieniaj. poprostu sprawdz na razie czy wszystkie grzeja.

  13. #13
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    Wiec tak temperatura na zewnątrz +10 stopni odpalam a tu nic nawet małego bąka nie puścił i tak przymierzam się do wymiany filtra odmy to odrazu mechanik sprawdzi świece czyli mogę spać spokojnie?
    Dodam tylko ze naprawdę dużo tego białego dymu leciało ale pogoda deszczowa ostatnio była i temperatura blizka 0 stopni. Mogę wstawić filmik ale nic na nim nie widać

  14. #14
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    https://youtu.be/r_OH-YxcPH0 jak będzie chłodniej to postaram się nagrać filmik jak to wyglada przy niższych temperaturach.

  15. #15
    Mariusz1985
    Gość

    Domyślnie

    Proszę obejrzeć ten filmik u mnie kopci identycznie przy niskiej temperaturze i podobnej pogodzie



    Proszę zwrócić uwagę jak chłopak jedzie na jazdę próbna jak to kopci.
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 19-03-16 o 13:03

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •