Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Toyota Corolla 2004r.

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Toyota Corolla 2004r.

    Witam!

    Chciałbym, żebyście ocenili auto z tego linku: http://otomoto.pl/toyota-corolla-C18325529.html

    Może coś z fusów wywróżycie, może coś da się po zdjęciach powiedzieć, może ktoś z was miał do czynienia z tym komisem i jest w stanie polecić/odradzić, a może jest jakaś osoba, która mieszka w pobliżu i mogłaby obejrzeć samochód. Jak dla mnie cena trochę niska jak na te parametry, ale osobie zainteresowanej się spodobał, dlatego wstawiam ogłoszenie tutaj, żeby dowiedzieć się jakichś wstępnych informacji. Może jest coś co dyskwalifikuje samochód, bo jednak do Starogardu mam kawałek, a nie chciałbym jechać na marne, dlatego może da się coś zauważyć od razu.

    Jeszcze zastanawiam się co do tej faktury VAT-marża, bo przeczytałem dzisiaj jakiś artykuł na jednej stronie (nie będę podawał adresu, żeby nie było reklamy), że często jest to forma ******wa, gdyż faktura jest np. na jakiś przydrożny sklepik, z którego potem komornik nie ściągnie podatku, itp., dlatego zwróci się do właściciela (ja się na tych rzeczach nie znam, dlatego zgłaszam się z tym też do was).

    Zresztą wiecie, co robić (to co potraficie najlepiej, czyli doradzić/odradzić, ocenić, itd. itd):P

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez trawel ; 07-06-11 o 22:51

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Fakturę Vat-marżę może wystawić osoba zajmująca się sprzedażą towaru nie podlegającego opodatkowaniu Vat. Więc np: Kupujesz telefon komórkowy od osoby prywatnej na umowę i sprzedajesz fakturą vat-marżą gdzie podatek Vat wliczony jest w cenę sprzedaży,a dokładniej w zarobek. Jezeli komis zarejestrowany jest na 80 letnią emerytkę,a sprzedaje kolega znajomego jej wnuczka to zakup jest na podobnej zasadzie co na pół umowę auta z importu.
    Jeżeli osoba od której kupujesz auto wystawia tą fakturę to ja nic podejrzanego tu nie widzę,każdy komis ma wręcz obowiązek sprzedaży samochodów na taką fakturę,a auta ciężarowe (z vatem) na zwykłą F.VAT

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ok, czyli w takim razie ta część jest OK, a co do samego samochodu, komisu i innych elementów?;P

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Vatowiec też może jak najbardziej wystawić Fakture V-M jeśli ten komis kupił ten samochód na umowe kupna-sprzedaży i opłacił podatek to jak inaczej ma go sprzedać ??? A komis istniej już kupe lat, znam go, (musi być vatowcem) i niepolecam, kiedyś oglądałem tam super busa, w potem w całym starogardzie nic nieznalazłem, ale ten samochód jest najprawdopodobniej wzięta w rozliczeniu, więc co do auto nie moge nic powiedzieć, tylko powiem tak To Starogard Gdański, to takie Gniezno, każdy tam coś do sprzedania albo ktoś z rodziny, auto handel obok auto handlu. I raczej tamtejsi handlowcy nie słyną z uczciwości, A ten Auto Handel jest obok Tesco na przeciwko bierdonki, trudno nietrafić, jeśli konieczniej chciałbyś go zobaczyć to musisz badzo uważać, na wszystko, czujnik lakieru jak najbardziej na miejscu, papiery też powinny się zgadzać i najprawdopodobniej sprzedający będzie chciał zaniżyć fakture. Z drugiej strony jeśli to byłby taki okaz to już by jej nie było, Corolla to bardzo chodliwy temat, a widać zdjęcia już jakiś czas temu były robione. A cena jak cena niska bo swoje odstał.


    Ja tylko przypuszczam nie wybieram się do Starogardu bo z chęcią bym Ci ją obejrzał, brak czasu w tym tygodniu, pozdrawiam.

  5. #5
    rafi a4
    Gość

    Domyślnie

    Jak chcesz corolle, tylko, że kombi z takim samym silnikiem, to mogge zapytać szwagra, czy chce sprzedać swoją, /miał taki zamiar w marcu, bo dostał służbowe a toyota stoi pod domem/ 2005r, auto pewne, bezwypadkowe i serwisowane w ASO Tychy.

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    No właśnie w tym problem, że najbardziej mi odpowiada hatchback, gdyż będzie najczęściej używany w mieście (jest mniejszy więc łatwiej się gdzieś wcisnąć), raczej rzadko na jakiekolwiek wypady i nie będzie nim jeździło za dużo osób (zwykle 1-3), ale dzięki za zainteresowanie;D

    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •