Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Prośba o opinie przed zakupem VW Golf IV 2003r.

  1. #1
    przemnet
    Gość

    Domyślnie Prośba o opinie przed zakupem VW Golf IV 2003r.

    Witam Ekspertów ;-)

    Przymierzam się do zakupu VW Golf'a i chciałbym poznać Waszą opinię na temat poniższego egzemplarza:

















    Chciałbym prosić, żebyście rzucili okiem na powyższe fotki i powiedzieli czy na ich podstawie można powiedzieć, czy z autem było cos kombinowane tj. czy był składany, czy elementy były przekładane (kierownica, deska rozdzielcza itd.). Widać, że auto było przerabiane, jednak czy jest może coś co Was zaniepokoiło/zdziwiło (może źle spasowane elementy, czy coś)?

    Link do ogłoszenia: http://otomoto.pl/volkswagen-golf-st...C14287091.html

    Dzięki z góry za wszelką pomoc!

    Pozdrawiam serdecznie,
    Przemek.
    Ostatnio edytowane przez przemnet ; 12-10-10 o 16:50

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ze zdjęć wygląda przyzwoicie...

    Musisz uzupełnić swój post o link do ogłoszenia!
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Gorzko
    Gość

    Domyślnie

    Ten samochód jest mocno modyfikowany z zewnątrz, miedzy innymi czysta klapa z tyłu (a wiec spawana + szpachla), zmienione zderzki przód i tył, widze że też drzwi są zmodyfikowane (klamki bez zamków), możliwe że samochód był cały malowany, weś pod uwagę fakt że jeśli ktoś tak auto przerabia to nie jeździ nim wolno, może się ściga na jakiś spotkaniach, wiec trzeba brać pod uwagę zużycie skrzyni/sprzegła, z drugiej strony skoro włożył w auto sporo gotówki to jest możliwe że o nie bardzo dbał, regularna wymiana oleju, dbanie o stan zewnetrzy i wewnętrzny, najlepiej pojedź zobacz samochód czy ci sam w sobie na żywo spodoba, bo zmodyfikowane auto cieżko jest ocenic ze zdjęć bo nie wiadomo do końca co było w nim malowane, czy specjalnie zmodyfikowane (bez wcześniejszego uszkodzenia np. tyłu). Ja sam modyfikowałem kiedyś swoje auto wiec wiem że nie robi się zmian ze wzgledu np. na uszkodzonia wczesniejsze ale tak naprawde dla samego siebie było auto wyglądało fajnie i cieszyło oko. Pamietaj też że sprzedaż takiego samochodu jest trudniejsza niż nieprzerobionego bo jest mniejsze zainteresowanie.

  4. #4
    blanker
    Gość

    Domyślnie

    jak dla mnie jakis szpachel tunning... kiera starrta - rant blotnika pod maska jeden usyfiony drugi czysty... bez miernika nie podchodzic... lampy z przodu jak dla mnie dwie roznoe - odblysniki.

  5. #5
    grzkem
    Gość

    Domyślnie

    po nr rejestracji to pewnie ten opis
    http://otomoto.pl/volkswagen-golf-C14814187.html

    Za tą cenę to bym poszukał innego, może trochę droższego ale nie tak zmodyfikowanego Golfa.

    Trudno powiedzieć czy jest faktycznie bezwypadkowy jak podał sprzedawca, po wprowadzonych wizualnych zmianach ciężko ocenić.
    Opis w ogłoszeniu nie do końca prawdziwy, np. elektryczne szyby a na zdjęciu korbki w drzwiach.
    Zewnętrznie sporo zmodyfikowany, takie wersje ciężko jest sprzedać tym bardziej, że to 3 drzwiowy. Znajomy miał Golfa bez Klimy jak ten z ogłoszenia, bez tego bujał się z autem prawie rok.

    Lewa lampa faktycznie jest jaśniejsza. Gdy wymienia się rozbitą lampę na nową to zazwyczaj jest taki efekt jak tutaj, że prawa jest zmatowiono a lewa wygląda jak nowa
    Ostatnio edytowane przez grzkem ; 12-10-10 o 17:02

  6. #6
    przemnet
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wpisy!

    Podałem link do ogłoszenia w pierwszym poście (to dokładnie ten, który znaleźliście;-)

    Powiem szczerze, że auto mi się podoba i nie przeszkadza mi, że jest trzydrzwiowy, jednak nie chciałbym umoczyć wydając kase na jakiś wyklepany szrot...

    Pozdrawiam i czekam na więcej opinii ;-)

    P.S. Znacie może kogoś z tamtych okolic, kto byłby w stanie przeprowadzić inspekcję? niestety w sekcji Wstępne sprawdzenie auta (Inspekcje) nikt z tamtych okolic się nie ogłasza...
    Ostatnio edytowane przez przemnet ; 12-10-10 o 16:58

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    @przemnet, przymknij jedno oko -- i postaraj sobie wyobrazić tego Golfa ...w zielonym kolorze.
    A teraz popatrz na inne marki -- też lakierowane w czarny.
    Być może uda Ci się zmienić swoje podejście do kupowania auta.
    Więcej "chłodnej oceny" a mniej pierwszego wrażenia.
    Szerokości kolego!

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzkem Zobacz post
    Zewnętrznie sporo zmodyfikowany, takie wersje ciężko jest sprzedać tym bardziej, że to 3 drzwiowy. Znajomy miał Golfa bez Klimy jak ten z ogłoszenia, bez tego bujał się z autem prawie rok.
    Dokładnie, ludzie już w autkach za 10 koła chcieliby mieć klimę. Jak się uda to pogadaj z obecnym właścicielem może powie do czego w gratisie tabliczki pod rejestracje w sklepie dostał.

  9. #9
    przemnet
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PathLiner Zobacz post
    @przemnet, przymknij jedno oko -- i postaraj sobie wyobrazić tego Golfa ...w zielonym kolorze.
    A teraz popatrz na inne marki -- też lakierowane w czarny.
    Być może uda Ci się zmienić swoje podejście do kupowania auta.
    Więcej "chłodnej oceny" a mniej pierwszego wrażenia.
    Szerokości kolego!
    Staram się parzyć "chłodnym okiem", tyko nie zawsze wychodzi ;P

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Dokładnie, ludzie już w autkach za 10 koła chcieliby mieć klimę. Jak się uda to pogadaj z obecnym właścicielem może powie do czego w gratisie tabliczki pod rejestracje w sklepie dostał.
    Też się nad tym zastanawiałem;P

    Jednak główna rzecz jaka rzuciła mi się w oczy to kierownica i deska rozdzielcza. Są one chyba z wersji Pacific (jak np. tutaj: http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/d...=1&tabNumber=1 ), jednak tamta wersja miała bodajże elektryczne szyby, a tu ewidentnie są na korbkę. Więc się zastanawiam, czy czasami nie jest to pół Pacific'a, a pół Basic'a...

    Pozdrawiam!

  10. #10
    grzkem
    Gość

    Domyślnie

    to samo auto (po nr rejestracji) jest na 2 ogłoszeniach, opisem trochę się różni no i lokalizacją

    http://otomoto.pl/volkswagen-golf-st...C14287091.html

    http://otomoto.pl/volkswagen-golf-C14814187.html


    ja nie jestem pewien na 100% ale jak widzę komorę silnika i napis TDI-1,9 (srebrny napis) to taki silnik ma moc 90 KM chyba??

    w opisach napisali 110KM lub na 2 ogłoszeniu 120KM

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Prawa lampa jest świeża, lewa nie, do tego kiera-tak skórzana nie wygląda przy przebiegu 150tyś, mam VW ze skórzaną i wiem co mówię, poza tym ilość modów chyba zbyt duża jest i niekoniecznie ciekawie razem wygląda, ale to kwestia gustu-moja rada, znaleźć łądnego nie kombinowanego i samemu stjunować, lub znaleźć w niemcowni gustownie zrobionego, a zdarzają się-tam lepiej wygląda ten tjun niż u nas.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Prawa lampa jest świeża, lewa nie, ...
    Lampa czy reflektor?

  13. #13
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wersja 90KM miała srebrne napisy tdi, 110 czerwone "i", a 130 "di". W ogłoszeniu z linka przemnet'a widnieje, że ma 120KM, a takiej nie było.151 tys km, czyli też w sam raz Moim skromnym zdaniem to typowy tuningowany wieśwagen.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  14. #14
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Poczekaj z kupnem do przyszłego roku auto w ciągu 2 miesięcy straciło na cenie 3 tysiące , dobra tendencja
    http://webcache.googleusercontent.co...l&client=opera i jeszcze cena netto

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jak to się mówi dobry dzwon podstawą Tuningu
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •