Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Auto jako kamper

  1. #1
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie Auto jako kamper

    Witam, tu będzie orynigalny post

    Zastanawiam się nad autem z możliwością przeróbki go we własnym zakresie na kamper.
    Auto będzie woziło 1 lub 2 osoby, przebieg ok 20 tys rocznie (to chyba łapie się diesel), ważne żeby miało dużą pakę do zabrania gratów (lekkich, ale dużych wymiarowo - rower, stoik, krzesła, kuchenka itp ) a od biedy można było się przespać z wyprostowanymi nogami.
    W większości auto będzie śmigać na trasach - po mieście rzadko (weekendowe zakupy, bez dojazdów do pracy)
    Czy szukać busa np Vito, Transporter, czy może rodzinnego minivanu. Kasa na auto to 20-25 tys - jeśli w tych pieniądzach nie można wyłapać auta nie umęczonego to odpuszczę pomysł aż dozbieram do 30-40 tys.
    Dzięki z góry za odpowiedzi.
    Aha teraz śmigam Astra II kombi i wbrew pozorom to w cale mocno pakowne auto (szczególnie z tym rowerem w środku-bagażnik dachowy odpada - chodzi o zamknięcie roweru w aucie)

  2. #2
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Dla przykładu chodzi mi o coś takiego

    http://otomoto.pl/mercedes-benz-vito...-T2325534.html

  3. #3
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Warto będzie pomyśleć nad Iveco Daily z silnikiem 2.8 diesel.
    Silnik jest na pompie rotacyjnej i nie sprawa kłopotów. Niestety spalanie w tak dużym samochodzie to średnio 12 litrów na setkę. Jeśli głównie trasy to oczywiście mniej.
    Iveco jest na ramie więc nawet pojawienie się korozji blach poszycia nie pogarsza znacząco wytrzymałości konstrukcji. Wspominam o tym dlatego, że za 25 tys zł to raczej celujesz w dość wyeksploatowany samochód.

    Moim zdaniem vany (europejskie) odpadają, bo miejsca w nich mało i za 25 tys zł nie kupisz nic bezproblemowego w eksploatacji. Czyli zostaje klasyczna furgonetka i jej przeróbka do potrzeb.
    W rozsądnej cenie można kupić MB 100, ale prędkość przelotowa tego samochodu jest niewspółczesna. Ciężko jest wytrzymać nerwowo jadąc 90 km/h.

  4. #4
    parrot
    Gość

  5. #5
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    inhalt :
    To Iveco to kawał dostawczaka - za duzy. Bardziej szukałbym auta wymiarowo zbliżonego to T4 czy Vitka.
    Busa nikt nie kupuje żeby min kręcić po 10 tys rocznie, a zakup padaki zeby w nią włożyć następne 10 tys odpada.
    Trzeba będzie chyba odpuścić zapędy, albo dozbierać na to coś z filmiku parrota
    DZięki, pozdrawiam

  6. #6
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    To coś z filmiku to - wbrew pozorom nic strasznie odległego i bywały już - całkiem udane - próby przerobienia tego czegoś na kamper. Na filmie jest Estima Emina/Lucida, która nigdy (niestety) nie była produkowana z kierownicą po naszej stronie, ale w Europie i USA jest od dawna dostępna jej większa siostra - Toyota Previa (1 generacji). Mimo że to nie młode już auto (produkcję zakończono w 2000r), to sensowny egzemplarz da się kupić za 12-15 tysięcy (silnik wyłącznie 2.4 benzynowy - 2TZ-FE - 132KM, nie lubi gazu, a już na pewno garażowych instalatorów). Auto wewnątrz ogromne - 6 osób siedzi komfortowo, 7 wygodnie; przy pełnym składzie w bagażniku zostaje jeszcze ok. 600l miejsca.

    Sam mam zrobioną zabudowę, którą montuję na wakacyjne wyjazdy - umożliwia komfortową podróż 4 osób, wygodne spanie jest dla trzech (we cztery też się da). Zostaje ogromna ilość miejsca na wszelkie wakacyjne toboły - pod zamontowanym i składanym na czas jazdy łóżkiem.

    Nie mam akurat pod ręką zdjęć ze swojego auta, ale znalazłem poglądowe w sieci - u mnie po rozłożeniu wygląda to bardzo podobnie; chodzi głównie o zobrazowanie ilości miejsca; składanie i rozkładanie łóżka na czas jazdy nie jest kłopotliwe - zajmuje mniej niż minutę.



    [edit]

    OK, już namierzyłem fotki - co prawda nie moje, tylko kolegi który był pomysłodawcą i autorem tej zabudowy, ale właśnie dokładnie tę zabudowę mam teraz u siebie:

























































    A tak wygląda kwestia pakowności na co dzień - bez wyjmowania siedzeń (znalezione w sieci):

    Ostatnio edytowane przez parrot ; 07-06-11 o 09:24

  7. #7
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie o coś podobnego mi chodzi. Widziałem też sporo przeróbek tego rodzaju w siecie. Ogólnie cały patent to tak jak na zdjęciach rama wstawiana do samochodu a na to zwykłe pływy wiórowe obite tapicerką. Tylko przy nocowaniu trzeba robić chyba spore "przemeblowanie" w środku. Próbowałem się "układać" w Astrze - jestem za długi -mam 184cm,
    Tu link do forum podróżniczego,jak widać udzie sobie radzą - tyko trzeba mieć pomysł :

    http://www.odyssei.com/forum/index.php?showtopic=103473

  8. #8
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    W Previi I takie przemeblowanie ułatwia tylna kanapa - "wyrzuca" się ją po odkręceniu czterech śrub (w to miejsce mocowany jest stelaż) pod przyszłe łóżko, do tego jest bardzo lekka. Środkowe fotele są obrotowe. Montaż całego ustrojstwa zajmuje ok. godziny, demontaż jest znacznie szybszy - w mojej ocenie jest to więc całkiem praktyczne i pozwala korzystać z samochodu zupełnie "cywilnie" poza sezonem wyjazdowym. Dodatkowo w żaden sposób nie narusza konstrukcji auta.

    Inna sprawa, że ta "przeróbka" załatwia jedynie problem spania i upakowania bagaży, nie daje natomiast udogodnień typowo kamperowych. Jest to jednak kwestia kompromisu. W każdym razie w/g mnie Previa może być fajną bazą do zbudowania takiego pojazdu.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •