Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Temat: Auto dla rodziny 2+3

  1. #1
    wobek
    Gość

    Domyślnie Auto dla rodziny 2+3

    Witam,może pomożecie mi w tym temacie.Miałem zamiar zmienić auto bmw e46 na e90.Wczoraj dowiedziałem się,że powiększy mi się rodzinka o 2 szkrabyi zmiana planów.Co kupić?Myślałem o vw touran i renault grand scenic,a to dlatego ,że chciałbym wozić czterolatka obok siebie a z tego co wiem te autka mają odłączaną poduszkę pasażera.Małżonka z tyłu z bliżniakami.Na auto chciałbym przeznaczyć do 35tyś(więcej nie bardzo bo będzie sporo wydatków).Czy kupię coś sensownego,a może coś innego?Czasem autem będzie jeżdzić żona(czym mniejsze tym lepsze.Może napisałem trochę chaotycznie ale jeszcze jestem w lekkim szoku,pozdrawiam.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Gratulacje wobek!
    Pieprz ten samochód -- wózek DOUBLE DECKER szukaj!
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  3. #3
    wobek
    Gość

    Domyślnie

    Wózek się znajdzie ale trzeba go czymś przewieżć

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ford C-Max bo ma niezależne fotele z tyłu.
    Zafira, bo jest 7 osobowa i będzie można zabrać teściów do Kościoła w niedzielę, do tego ma sporo miejsca w bagażniku, mało traci na wartości i jest tania w eksploatacji
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    No to liczmy... 5 osób, wózek podwójny. Jak wiadomo trzeba 3 foteliki upchać, ewentualnie jakieś bagaże. By się nie gnieść to mi to wychodzi coś w stylu Grand Espace, Alhambra, 807 i pochodne

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A może wygodnego amerykana?Jakieś 3,5 bena i założyć elpidżi...części są dostępne (np do grand voyagerów), nie są drogie a auto dość pakowne i fajne. C-max i zafira trochę ciasne na trójkę. Double wózek jest dość obszerny, do tego przy trójce szkrabów to pierdół bez liku trzeba ze sobą zabierać+swoje pakunki...

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Grand Voyager może i fajny, ale przy zderzeniu to auto zachowuje się jak Matiz, więc mało bezpieczne dla rodziny.
    Grand Espace i 807 skarbonki bez dna.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    wobek
    Gość

    Domyślnie

    Witam,zafirka fajne auto,ale czy można wyłączyć poduchę(jest to dla mnie dość istotne),c-max trochę mały bagażnik.Amerykańce jakoś mi się nie widzą.Trudna decyzja...

  9. #9
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    Może będę monotematyczny (mam skrzywienie :P ), ale nieśmiało zarzucę propozycję:

    http://tnij.org/l2ed

    Na listingu jest wersja benzynowa; w mojej ocenie diesel może niekoniecznie (z różnych względów), choć znam takich, którzy sobie chwalą.

    Z doświadczenia wiem, że:

    - kobiety uwielbiają prowadzić to auto
    - dzieci nie marudzą w podróży
    - fotele dają się konfigurować jak w Renault Scenic
    - tylne drzwi są odsuwane, co znacząco ułatwia "ładowanie" dzieci do fotelików - nawet na ciasnym parkingu
    - to auto jest rzeczywiście siedmioosobowe+bagażnik (a nie 5+2 na dokładkę, a wtedy bez bagażnika...)
    - w konfiguracji z pięcioma fotelami do bagażnika bez kłopotów wsadzisz wózek dla bliźniaków (bez składania) + pół domu

    Wyłączanie poduszki na przednim siedzeniu: rozważ, czy aby na pewno będziesz wyłączał - jest to bowiem niezbędne wyłącznie w przypadku, kiedy obok kierowcy jedzie dziecko w foteliku tyłem do kierunku jazdy, w standardowym położeniu wyłączanie poduszki jest niecelowe...


    Jeśli chodzi o właściwą odmianę słowa "przewozić", to prawidłowa forma brzmi "przewieźć" (za pierwszym razem było lepiej ); przewieść to forma utworzona od "przewodzić" (np. przewiódł kogoś przez przełęcz, choć wcale nie chciał przewieść)
    Ostatnio edytowane przez parrot ; 01-06-11 o 08:50

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Trochę mniejsza od Previi jest jeszcze Avensis Verso też ciekawe autko. No i cała gama Sharan/Alhambra/Galaxy. Wszystko duże rodzinne auta. Co do poduch to w większości aut powinna pasażera być wyłączana.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Toyota Previa też mi się wydaje dobrym wyborem, ma dość dobrą cene do jakości, a na jakość mało kto tam narzeka. No i toyota, u nas mało kto docenia ten model. Natomiast w Norwegi, Anglii jeżdzi tego pełno. Jeśli auto Ci się niepodoba co Ford C max jeśt świetny, jeśli masz BMW to będzie Ci się takim Fordem dobrze jeżdziło, jest prawie jak osobówka w prowadzeniu.

  12. #12
    wobek
    Gość

    Zawstydzony

    Cytat Napisał parrot Zobacz post
    Może będę monotematyczny (mam skrzywienie :P ), ale nieśmiało zarzucę propozycję:

    http://tnij.org/l2ed

    Na listingu jest wersja benzynowa; w mojej ocenie diesel może niekoniecznie (z różnych względów), choć znam takich, którzy sobie chwalą.

    Z doświadczenia wiem, że:

    - kobiety uwielbiają prowadzić to auto
    - dzieci nie marudzą w podróży
    - fotele dają się konfigurować jak w Renault Scenic
    - tylne drzwi są odsuwane, co znacząco ułatwia "ładowanie" dzieci do fotelików - nawet na ciasnym parkingu
    - to auto jest rzeczywiście siedmioosobowe+bagażnik (a nie 5+2 na dokładkę, a wtedy bez bagażnika...)
    - w konfiguracji z pięcioma fotelami do bagażnika bez kłopotów wsadzisz wózek dla bliźniaków (bez składania) + pół domu

    Wyłączanie poduszki na przednim siedzeniu: rozważ, czy aby na pewno będziesz wyłączał - jest to bowiem niezbędne wyłącznie w przypadku, kiedy obok kierowcy jedzie dziecko w foteliku tyłem do kierunku jazdy, w standardowym położeniu wyłączanie poduszki jest niecelowe...


    Jeśli chodzi o właściwą odmianę słowa "przewozić", to prawidłowa forma brzmi "przewieźć" (za pierwszym razem było lepiej ); przewieść to forma utworzona od "przewodzić" (np. przewiódł kogoś przez przełęcz, choć wcale nie chciał przewieść)
    Wczorajsze błędy były wynikiem "lekkiej" niedyspozycji.Previa fajna,ale nie wiem czy nie za duża dla żony.Sam codziennie śmigam dostawczym i też wolałbym chyba coś mniejszego.Muszę dobrze przemyśleć sprawę.

  13. #13
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    Myślę, a jestem wręcz przekonany, że nie za duża. Mówię na podstawie doświadczeń swoich i znajomych z klubu http://previa.pl ; Z dostawczakiem nie ma co porównywać. To zupełnie inna klasa. Znajdź sposób, by przejechać się takim samochodem - to potrafi wiele zmienić w postrzeganiu.

    Podkreślę:
    Cytat Napisał parrot
    - kobiety uwielbiają prowadzić to auto

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Słuchaj...idealne rozwiązanie dla Ciebie to autko duże (z tych co tu podano) byś nie musiał się zastanawiać jak zajdzie potrzeba wyjazdu z rodzinką i dokup jakiegoś małego bąka w stylu punto,almera I gen,lanos,albo jeszcze mniejsze np micra. Jeśli będziecie jechać rodzinką-ciach do dużego, jak pojedyńczo lub z jedną pociechą i na miejscu kręcenie to do mniejszego. Ja właśnie mam rozwiązane w ten sposób i sprawdza się to rewelacyjnie. Po 1 i najważniejsze odpada problem, gdy jedno wyjedzie że drugie nie ma środka transportu. Jeżdżąc na miejscu osobiście wolę śmigać punciakiem 1.2 16V 80KM-taki miejski szatan bo prosić się nie trzeba by jechał, a spalanie nawet przy deptaniu po mieście nie przekracza 8l lpg, no i jazda po Wawie małym autkiem jest o tyle dobra, że wszędzie się wciśniesz, czy to parking, czy zmiana pasa.

  15. #15
    tEREk
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Zafire B to poduszkę można wyłączyć tylko przy pomocy interfejsu diagnostycznego np Op-Com. Może to i minus ale naprawdę warto mieć ten interfejs szczególnie że ceny zaczynają się już od około 30$

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •